reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Witam, mnie się coś wydaje że moja trzustka odmówiła współpracy. Wczoraj dosć wysokie cukry pomimo tego, ze dużo czasu na "spacerniaku" spędziłam. Dziś rano 98, a po jednej kromce chleba, bez masła, liść sąłaty, plasterek żóltego sera - w 1 h po - 143 :szok: A że dziś sobota, to nawet nie mam do kogo zadzwonić w sprawie konsultacji czy mogę wziąć insulinę. Zaraz musze wyjść na egzamin, ostatni na szczęście w tej sesji, ale obawiam się że zanim poziom glukozy mi opadnie ponizej 100 abym mogla zjesc, to bedzie pora podwieczorku. Nie wiem co zrobić... Chyba dzis i jutro pobede na glodowej dietce z warzyw aldente, no chyba ze mimo niej bede miec wysokie cukry to insulina na szczescie w lodowce.
Dziewczyny jak i ile przed posilkiem bierze sie insuline? Bylam na szkoleniu ponad 2 m-ce temu i juz nie pamietam.
Aha, dzisiaj mamy urodziny bratanicy, język mi chyba do d... ucieknie.

Carioca - to chyba ten "wszelki wypadek", na jaki dostałś pena.. Ja robię zastrzyk chwilę przed jedzeniem, w przypadku śniadania - 20 minut przed, bo rano mi się metabolizm dłużej rozkręca..
szczerze Ci powiem, że ja nie miałam zalecenia, żeby nie jeść jak mam za wysoki cukier po poprzednim posiłku... główna zasada mojej pani diabetolg - ciążarna nie może być głodna.
no i nie przejmuj sie tak jednym wynikiem... moze tylko tai początek dnia kiepski, a potem będzie lepiej :-)

powodzenia na egzaminie!!! trzymam kciuki i wirtualnie daję kopniaka w tyłek na szczęście :rofl2:
 
reklama
carioca77 powodzenia, będzie dobrze:-)

no i juz wiem że bułka kornspitz idzie w odstawkę... po śniadaniu 114 to bardzo dużo jak dla mnie bo zawsze mam między 78 a 95...wracam więc do połowy grahamki...
 
Kurnnnnaa no, napisalam posta i sama skasowalam :crazy:
Cukier w 2 h po śniadaniu 96... Trzustka się obudziła. Jakbym mierzyła tylko 2h po posiłkach to miałabym zupełnie miły poranek. Ale jeszcze jeden taki skok dzisiaj i biorę pena przed nastepnym posilkiem.
Iza - moja diabetolog tez mi tak mowi, ze ciezarna nie moze byc glodna, poki co moge jesc co 2-3 godziny, bo w takim czasie po posilku mam wynik ponizej 100. Pare razy mi sie tylko zdazylo, ze czekalam zeby opadl mi poziom glukozy, bo jakbym zjadla przy wysokim to po posilku wzroslby jeszcze bardziej.
Czyli tak z tą insuliną - 20 min przed posilkiem, trzeba 10 razy zamahac strzykawą, puścić do zlewu jedną jednostkę, zeby odpowietrzyć, zlapać tluszczyk i wbić na sztorc, strzelić, policzyć do 10 i wyjąć?
 
Iza, AgMich jednak nie dam rady się zdecydować na te obracanie za bardzo się boję o dzidzię najwyżej zrobią mi cc za duże ryzyko a jakby mu coś nie wyszło wolę o tym nie myśleć, poza tym gin powiedział że musiałby skonsultować czy przy mojej cukrzycy można by było to zrobić i jeśli by było coś nie tak w trakcie musieli by odrazu robić cc a w tym szpitalu gdzie on pracuje nie przyjmują ciężarnych z cukrzycą które biorą insulinę. Także jestem na nie mąż też się nie zgadza więć decyzja podjęta.
Carioca insulinę wstrzykujemy jakieś 5 min przed jedzeniem do 15min po wstrzyknięciu trzeba coś zjeść Iza czeka 20 min tylko przy śniadaniu bo ma gorszy metabolizm z rana ja sama też tak czasem robię reszta tak jak opisałaś.
 
Czyli tak z tą insuliną - 20 min przed posilkiem, trzeba 10 razy zamahac strzykawą, puścić do zlewu jedną jednostkę, zeby odpowietrzyć, zlapać tluszczyk i wbić na sztorc, strzelić, policzyć do 10 i wyjąć?

z tymi 20 minutami to tylko gdy się okazę że tak Twj organizm potrzebuje.. a poza tym dokładnie tak :tak: jeszcze przed wbiciem ustawić ilość jednostek do wstrzyknięcia ;-) jak Ci kazali dawkować?
 
Migotka - no to pozostaje Ci tylko poczytać horoskopy i wybrać najlepszy termin :tak: w sumie dobrze, że wiesz wcześniej, i świadomie możesz uczestniczyć w tej decyzji.
hidi - 114 i narzekasz??:szok: jak ja mam po śniadaniu 114 to jestem happy :-D
 
Hidi - 114 w 1h po posilku? To jak u zdrowego :-)
Iza - mam zaczac od polowy jednostki. Jestem zdecydowana, jeszcze jeden taki skok w ciagu tego weekendu, to mam pena i nie zawaham sie go uzyc ;-)
Migotko - czy chodzi o obracanie dziecka podczas porodu? Zdecydowanie :no:
 
Jenki kobietki podiwiam was,ze tak swietnie sobie z tym wszystkim radzicie....

U mnie wczoraj cukry super, zjadlam sobie nawet 2 wafelki familijne, 3 herbatniki i kostke gorzkiej czekolady. Przez caly dzien cukier w normie.....

Jak to mozliwe? Taka dietke to ja moge miec ;-)

Przest te 10 dni schudlam 1kg.
 
patiku to zaszalałaś z tymi przekąskami :tak: ja od kiedy jestem na diecie czyli siedem tygodni schudłam 3kg. Teraz ważę tyle co przed zajściem w ciążę. Ciekawe jak będę wyglądać po porodzie. :tak:

Migotka słuszna decyzja:tak:
Carioca jak tam egzamin?

Dziewczyny właśnie wróciłam z centrum handlowego i jestem padnięta. Pochłonęłam obiad (kalafior, mielone z piersi kurczaka z pietruszką i szklanka makaronu pełnoziarnistego) objadłam się jak nie wiem co:tak:. Kupiłam piżamkę i sweter bo końcówka ciąży przypadnie w zaawansowanej zimie więc trzeba się przygotować. W perfumerii olejek do kąpieli i kolorowe mydełka. Ale było fajnie:tak:
 
reklama
Do góry