reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Margo pewnie masz racje z tymi frytkami, rzadko się kusze. Ale czasem... moze zmierze wtedy wcześniej z ciekawości po pol godz i całej godz.

Tasiora a mi lekarka nie kazala juz jesc tej kolacji tak późno przed snem, insuline godz przed snem, jem ok 20-21 ostatni posiłek. Czasem wcześniej albo pozniej tylko jakiegoś pomidora, albo kasze gryczana i mleko, makaron durum. Spróbuj moze raz takiej opcji. Moja lekarka nie pozwala na cukier 95 i wyżej. Moze tez przesada, ale pod rzad kilka dni mi rósł do 96, i od razu insulina. A ktory masz tc?
 
Margo25, pocieszyłaś mnie:) Może faktycznie nie ma co panikować tylko zwiększać dawkę... Jaką miałaś insu na noc??

Edytka, ja już przerabiałam opcję kolacji o 20:30 i później nic i efekt był taki sam, więc teraz wolę zjeść jeszcze przed snem. Ja jestem w 17tc. W pierwszej ciąży miałam cukrzycę ale obyło się bez insuliny, a teraz zdiagnozowano dużo wczesniej i właśnie męczę się z zawyżonym cukrem na czczo :baffled:
 
podklady ja rowniez swoje mialam na lozko takie z Seni a poporodowe to chyba najzwyklejsze Absorgyn, i tak uzywalam ich tylko w szpitalu, w domu juz wieksze podpaski po prostu

Sylwia u mnie córeczka nie synek ;)
i moja rowniez ma problem z zalapaniem butelki, smoczka tez nie chciala od poczatku. Co do karmienia lyzeczka to akurat i tak za niedlugo bedziesz pewnie uczyc ;) Co do przybierania to nie szalej z tym wazeniem, u mnie lekarka ciagle na wage patrzy ze malo, ale moze po prostu taki urok dziecka byc tez, wazne zeby bylo zdrowe a przybieranie nie zawsze musi oznaczac ze z dzieckiem cos nie tak
Maila wyslalam, daj znac czy doszlo ;)

Bojaca to ja tez sprobuje tej z babydreama, moja juz zaraz 7 mies. i chcialabym zeby lapala juz butelke bo chcialam niedlugo pomalu odstawiac ja..

Margo super ten wynik po dzemie :)
 
Aga
Chodziło mi że moj synek :)a ja pamietam ze u Ciebie coreczka :)
Notatki doszly, dziekuje :)
Margo
od Ciebie juz mam ;)

A mam pytanie, przez ile mam jeden produkt dawac zeby zobaczyc reakcje?? i pozniej po ilu dniach nastepny?i od ilu lyzeczek moge zaczac?dla mnie to czarna magia na razie :)
Ja musze przez miesiac podawac to nieszczesne zelazo jesczce :(
 
Sylwia dla mnie do tej pory czasem rzeczy niby oczywiste sa czarna magia ;) np jaj gotować jakieś obiadki czy zupki dla Małej ;)
Ja u siebie dawalam 2-3 dni jeden produkt, jak sloiczek to Pierwszego dnia dawałam mniejsza polowe, tzn tyle nakladalam do miseczki ;) a tak naprawdę to parę lyzeczek i tyle ( hmm powiedziałabym ze ok. 3 lyzeczki od herbaty) dopiero teraz już staram się żeby mala zjadala porcje pół sloiczka na dzien, jak robię sama to na oko podobna ilosc.

Tak naprawdę to patrzyłam na jej reakcje jak widzialam ze już jej nie idzie to nie męczylam już ;)
 
reklama
aga pamiętaj tylko, że od razu na pewno nie będzie ci ciągnęła idealnie moja dopiero po ok 3 tygodniach piła dobrze ale ja zastępowałam stopniowo jeden posiłek zamiast piersi dzięki czemu odbyło się bez płaczu i karmię tylko w nocy piersią i póki pamiętam smoczki są spłaszczone a nie typowo okrągłe w razie potrzeby jakbyś chciała spróbuje ci wkleić zdjęcie
sylwia od łyżeczki do max 3 z reguły trzy-cztery dni najczęsciej zalecają warzywa z odrobina tłuszczu i tu zdania podzielone masło czy oliwa(olej) tylko nie wywar mięsny
 
Ostatnia edycja:
Do góry