reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Edytka
Z takimi rzeczami to jest tak, ze cukier bardzo szybko odzie w niebo i spada dlatego pewnie po frytakch mialas dobrze. A takie wyskoki tez nie sa dobre.


NowaNatka
Masz podana dwa razy norme
 
reklama
Margo ja polecam też herbatki laktacyjne. Piłam ich po 3 dziennie zanim zamówiłam z Gemini i przyszedł f.e.m.al.t.ik.e.r. Ta położna mówiła żeby te herbatki zmieniać tzn kupić 3 różnych firm i tak pić. Ja mam bocianka, hipp i lactosan. Wszystkie są do zaparzania nie kupujcie czasem granulowanych.
 
Hej dziewczyny. Trochę mnie nie było ale ta cukrzyca ryje mi psychikę i nawet nie chciało mi się zaglądać na forum :( Jeśli chodzi o cukry w ciągu dnia są OK, ale w nocy bez zmian. Bez względu na insulinę. Przez tydzień zwiększyłam dawki do z 2 do 4j i na czczo ciągle 92-96, czyli to samo co przed braniem insu. Byłam dzisiaj na kontroli u diabetologa i myślałam, że może mi coś doradzi... No i tyle sie dowiedziałam, że mam zwiekszać stopniowo dawkę. Dodam, że cały czas testuję ostatni posiłek, tzn. insulinę biorę o 22:15, a przekąskę zjadam o 22:30. Przetestowała różne opcje - mleko, białe pieczywo, pumpiernikiel, kabanosy z pomidorami i jogurtem i cukier rano na tym samym poziomie. Powiem Wam, że wkurza mnie to strasznie i rozważam konsultacje u innego lekarza:((
 
Lucalew,Margo
Ja ten F.E.M.A.L.T.I.K.E.R kupuje w aptece,place 27 zł. Dzisiaj byłam w rossmanie ale nie było tego. I tez pije lactosan :))Dzisiaj będzie próba smoczka NUK lateksowego.
Lucalew
A czy Ty dokarmiasz Michasia?
Niedługo mam zamiar zacząć wprowadzac małemu sloiczki i kaszki.
Kupiłam mu z gerbera na razie te podstawowe i kasze manne z Nestlé.
Tylko czekam jeszcze na te notatki od Agi :)Chyba że Ty Margo miałabyś czas przesłać mi te swoje :))

Tasiora
Niestety nie wiem jak Ci pomóc bo ja nie miałam insuliny. Lucalew eksperta na pewno Ci podpowie coś. A może po prostu musisz zwiększać ta insulinę bo im starsza ciaza tym bardziej cukry mogą iść w górę.
 
reklama
NowaNatka
Zobaczysz jak Twoj lekarz zareaguje na te wyniki. Ale one i tak nie sa zle wiec luzik ;) ktory masz tydzien?


Tasiora
Mnie diabetolog od razu dala dawke 8j.bo stwierdzila, ze mniej nie ma sensu. Moja ginekolog, ktora koniec koncow prowadzila mnie w cukrzycy tez sie z tym zgodzila. Poza tym ja mimo 8j.mialam caly czas 90-95 i jakos ani jedna ani druga pani sie tym nie martwily. Takimi cukrami nie zrobisz krzyywdy ani dziecku ani sobie. Moja przy takich wynikach w ogole nie kazala zwiekszac insu.
 
Do góry