reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Dzisiaj zmierzyłam cukier na czczo i 90, po godz od śniadania 103. A godz po obiedzie już wywindowało na 165. Czyly zdecydowanie za dużo. A niby nic takiego bie zjadłam bo tylko ziemniaki z sosem pieczarkowym. Bo z surówki zrezygnowałam bo był w niej majonez.
Powiedzcie mi czy badanie cukru może być robione zaraz po posiłku czy lepiej odpocząć tak, jak przy ciśnieniu?
 
reklama
Kamkaz
Ja sie przyznaje, ze u mnie ostatnio majonez do kazdego posilku i nic a nic mi po nim nie wywala :p no ale wiadomo...nie zaleca sie. Chyba dzieki nie mu mam zamiast 8kg na minisie to juz 7 na minusie :) Mnie prowadzi moja dr ginekolog, bo ma akurat specjalizacje w cukrzycy ciazowej. Raz bylam prywatnie u innej dr bo moja wyjechala a wyniki szalaly i potrzebowalam insuliny. I jal powiedzialam, ze jestem w ciazy to bez skierowania na drugi dzien sie dostalam. Na czczo i po sniadaniu spoko, ale wynik po obiedzie duzo za wysoki...ale tym sie nie martw ;) dobrze, ze sytuacje juz zaczynasz kontrolowac :)
 
Dzisiaj zmierzyłam cukier na czczo i 90, po godz od śniadania 103. A godz po obiedzie już wywindowało na 165. Czyly zdecydowanie za dużo. A niby nic takiego bie zjadłam bo tylko ziemniaki z sosem pieczarkowym. Bo z surówki zrezygnowałam bo był w niej majonez.
Powiedzcie mi czy badanie cukru może być robione zaraz po posiłku czy lepiej odpocząć tak, jak przy ciśnieniu?

Kamkaz mierzy się normalnie tzn nie trzeba na nic czekać i mierzymy 1h po posiłku czyli kiedy skończysz jeść a rano na czczo też na nic nie czekasz tylko wstajesz myjemy ręce, osuszasz i kłujesz opuszek palca.
Sosy lubią podbijać cukier i generalnie ich nie jemy chyba że to np sos z duszonych warzyw niczym nie zagęszczany tzn ani mąka ani śmietana. Surówki jedz mimo że ma trochę majonezu ale generalnie też unikamy bo surówki mają dużo błonnika który zwalnia wchłanianie cukru we krwi.
 
Kamkaz
Kazda kapusta jest dobra :) no i zalezy tez jaka surowka, bo jak z kiszonej albo z ogorkow to mozna jesc. Zamiast smietany lepiej dawac jogurt do sosow..no i proponuje sosy bez mąki. Mi na poczatku tak wywalalo cukier po ziemniakach. Ziemniaki jal juz to gotowane w calosci.
 
Kamkaz przyjmą Cię od razu. Mnie przyjęli, jak chcesz to poszukam nr i Ci podam. Jak powiedziałam, że jestem w ciąży to następnego dnia kazała rano przyjść ze skierowaniem umówić się na wizytę, a że przyszłam zaraz po 8 to diabetolog przyjęła mnie od razu bo mało ludzi było. I od nich glukometr dostaniesz.
A skierowanie albo od gina albo od rodzinnego, ale poproś żeby zaznaczyli "pilne"

Margo czekamy na wieści z porodówki heh ;) to już lada chwila! Kciuki za szybki poród :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej dziewczyny:) Proszę pomóżcie. Cukrzycę mam po raz drugi, ale córeczkę urodziłam 5lat temu więc juz wiele rzeczy pozapominałam. Generalnie teraz jestem w 16tc i od tygodnia na diecie. Problem polega na tym, że w dzień cukry mam spoko- max do 115 (raz miałam 152 ale zjadłam dotowaną marchew i ogórka konserwowego) ,tylko że na czczo mam za wysoki - 89,98,91,95. Kurcze, wiadomo że chciałabym uniknąć insuliny tym bardziej że w dzień jest ok i nie chodzę głodna, ale zaczyna mi brakować pomysłów na pomiar na czczo:( Próbowałam już jeść późną przekąskę i całkiem z niej zrezygnować (czyli kolacja o 20:30) ale wyniki i tak są za wysokie. Pliss pomóżcie, czy któraś też tak miała?
 
Do góry