reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Nie wiem jak jest teraz ale koleżanka położna w innym szpitalu musiała pisać oświadczenie że nie życzy sobie dokarmiania wiec jakby z innej strony... poza tym ona swojego dziecka nie zostawiala ani na chwilę wiec nikt nic nie mógł zrobić bez jej wiedzy. .. teraz to i ja jestem bardziej świadoma i sobie na takie coś nie pozwolę. ..
 
Ania
Na kiedy masz termin? Ja juz ledwo dycham...

Odnosnie tego dokarmiania w szpitalu to powiem Wam, ze u mnie to byla miazga. Jula sie tak strasznie darla w nocy jakies 2h, ze nie zapomne tego do konca zycia. No i polozne mi pomagaly przystawiac i po 2h jedna przyniosla mm 20ml...i mowi, ze podamy i ja sie zgodzilam..bylam w tragicznym stanie..dziecko, nowa sytuacja. Ale jak Julcia wypila to usnela na 10min.i dalej wrzask...i polozne z pediatra stwierdzily, ze dziecko jest dalej glodne a wiadomo ze ja w tej pierwszej dobie jeszcze pokarmu praktycznie nie mialam wiec daly jej kolejne 20ml i wydula to jednym duszkiem i w koncu spokojnie usnela na 3h...po czym wstala i wtedy juz udalo sie caly dzien na cycku..ale byly w szoku, ze niemowle wypilo na raz 40ml. No i do dzisiaj ma taki apetyt :) a gruba nie jest...raczej wyglada na dobrze odzywiona :D 75centyl ;) w kazdym razie u mnie jak wiecie sie cos tam rozkrecilo, ale i tak dokarmialam i mialam wszelka pomoc poloznej i doradcy i niestety laktacja calkowicie po miesiacu padla...no ale ja mialam te -10kg po porodzie, jak zaczelam karmic to dalej waga spadala i to byl juz stan anoreksji. Strasznie to wtedy przezylam, ale dzis jestem madrzejsza. Walczyc, ile sie da, starac sie karmic, ale nic ponad wlasne sily i wlasne zdrowie, bo to wszystko odbija sie tez na dziecku. Mam nadzieje, ze teraz sie mimo wszystko uda :)
 
Dzien dobry..


Od 3-4dni cukry na czczo zaczynam miec wyzsze... :/ a mialo sie normowac!!! :D no wiem,wiem...to nie regula. Ale mozna sie wkurzyc, ze jeszcze na koniec cos rosnie :/

Ja szczerze mowiac posluchalam mojej doktorki i diety do konca nie przestrzegam. Tzn.biore tyle insu ile bralam wczesniej i cukry sa w miare spoko. Moze nie zawsze idealne, ale szczerze mowiac ja czuje sie o niebo lepiej. Idealnie jeszcze nie doszlam do pelni sil, ale naprawde jest inaczej.
 
reklama
Hej
Jestem tu nowa na tym wątku ale z niektórymi osobami miałam przyjemność się poznać na innych wątkach.
Mam na imię Kamila i jestem w 27tc wg usg. Na wczorajszej wizycie dowiedziałam się że po obciążeniu glukozą mam podwyższone wyniki.
Dziewczyny powiedzcie mi czy dużą mam tę cukrzycę? Otóż na czczo miałam 68,5, po 1 godz 129 a po 2 godz 137
Boję się że nie poradzę sobie z tą dietą. Dziś zmierzyłam poziom cukru i na czczo miałam 90 a po dwóch godz 108. Muszę wprowadzić dietę cukrzycową. Czy możecie napisać mi na co zwracać szczególnie zwracać uwagę przy tej diecie, co mogę jeść i co muszę wyeliminować? Będę wdzięczna za wszystkie cenne informacje i wskazówki
 
Ostatnia edycja:
Do góry