reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Witam z rana! U mnie dzis cukier przed sniadaniem 68, czyli troszke ponizej normy, Za pol godzinki chwila prawdy.... Zjadlam jogurt i platki z mlekiem 0.1 %.
Kobietki a co to jest badanie HbA1C? Bo tak o nim piszecie a ja nic o tym nie wiem ;)

Moja niunka ma nozki w normie a reszta troszke wieksza, jakie 2.5 tyg na +.

płatki z mlekiem - ryzykowne..
HbA1C to tzw hemoglobina glikowana - jej poziom wskazuje na to, czy przez ostatnie 3 miesiące były średnio duże przekroczenia norm cukru. Czyli badanie poziomu cukru wstecz :-) i tak sprawdzasz, czy długo żyłaś z cukrzycą zanim ją wykryto, oraz ewentualnie, czy jako cukrzyk dobrze trzymasz dietę ..
 
reklama
IzaBK o jenki to wysoki cukie po chlebku :szok:

O takim baniadiu pierwszy raz slysze ;)

No nie doslownie platki jem bo musli.
Cukier po sniadaniu 6.8 = 122 czyli ladnie :)
 
Kasiula do jakiego lekarza chodzisz na Polnej? To wyczekasz się znowu jutro;-)

no i się naczekałam dodatkowo była atrakcja
lekarz poszedł operować więc ledwo zdążyłam odebrać dziecko z przedszkola
ostatnio chodzę do dr Sławomir Meller
dwa razy trafiałam na jakies Panie dr i byłam podłamana tymi wizytami
ten lekarz mi wszystko wytłumaczył zbadał i jestem z Niego zadowolona :tak:
 
Ciekawe jak nasza Kasia K, jutro do szpitala, może jeszcze nam coś skrobnie. Trzymam Kasiu kciuki, mam nadzieję że będziesz tam spokojniejsza i doprowadzą Twoje cukry do porządku.

dziękuję kochana skierowanie do szpitala mam na 23 września:tak:

jutro lecę tylko do lab porobić badania
ale mam dzisiaj wielkiego lenia:sorry2:
 
Jenki zmierzylam sobie jeszcze raz cukier po 10 minutach (czyli 1godz10min od sniadania) i cukier 8.1 (146) czy to mozliwe? Przeciez po godzinie powinien spadac :( Ktory wynik powinnam zanotowac w moim dzienniczku?
 
Kasia ja nie bylam na czczo do tego badania, chyba nie trzeba, poszłam z marszu bo tak mnie skierowano w poradni.

U mnie nadal za mało jem, teraz juz jem prawie co chwila bo inaczej to mam ketony. Czy mi sie w ciazy tak porpwaił metabolizm ze spalam natychmiast??? A wcale aż tak duzo ruchu nie mam.
Dzisiaj pierwszy raz od dluzzszego czasu rano brak ketonów - kto zrozumie moja radośc jak nie Wy?? :))))
 
Jenki zmierzylam sobie jeszcze raz cukier po 10 minutach (czyli 1godz10min od sniadania) i cukier 8.1 (146) czy to mozliwe? Przeciez po godzinie powinien spadac :( Ktory wynik powinnam zanotowac w moim dzienniczku?

witam nową mamusię:-)

ja zapisuję po 2 h od jedzenia ale to zależy jak kazał Ci lekarz mierzyć i robić notatki bo niektóre z nas mierzą po 1 h lub po 2 h
 
kaśka k witam!:-)
Lekarz kazal mi mierzyc po godzinie od posilku.
Tylko nie jestem pewna ,czy godzinke od kiedy zaczne jesc, czy jak juz skoncze.
Kurcze nic mi lekarz nie wytlumaczyl :( Dobrze,ze jutro wizyta.

Ps. Widze,ze Ty tez listopadoweczka :-)
 
reklama
Kasia ja nie bylam na czczo do tego badania, chyba nie trzeba, poszłam z marszu bo tak mnie skierowano w poradni.

U mnie nadal za mało jem, teraz juz jem prawie co chwila bo inaczej to mam ketony. Czy mi sie w ciazy tak porpwaił metabolizm ze spalam natychmiast??? A wcale aż tak duzo ruchu nie mam.
Dzisiaj pierwszy raz od dluzzszego czasu rano brak ketonów - kto zrozumie moja radośc jak nie Wy?? :))))


brak ketonów super :tak:
 
Do góry