reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ja najwyzszy cukier mam po sniadaniu :confused: przed sniadaniem czasem mam ponizej normy....
Kiedy lekarz decyduje sie na podanie insuliny?

Mierze cukry juz 5 dni 4 razy dziennie (=20) a 3 razy mialam ponad norme, 2 razy ponizej.... Mysliscie ,ze z takimi wynikami lekarz bedzie staral sie cos zrobic czy dalej bede na dietce?

Zauwazylam,ze po bialym chlebie mam wyzszy cukier niz po slodkim.

Czy wy calkiem wyrzeklyscie sie lakoci,czy macie bardzo rygorystyczna diete?


Witam w gronie słodkich mamusiek
W diecie cukrzycowej nie jadamy białego chleba i nic z "białej mąki" z małymi wyjątkami jak np u Winoroślinki u której diabetolog zalecił zwykły chlebek Twój diabetolog powinien dać Ci listę co można jeść a czego nie :tak: co do łakoci grzeszki się zdarzają :tak:


AgMich ja robiłam jakiś mc temu HbA1C i miałam 5,2 moja diabetolog powiedziała że to dobry wynik ale widze że Twój jest rewelacyjny
 
reklama
Migotka_a dziekuje za odpowiedz :)
Czyli nawet jesli mam niski cukier po czyms z biala maka to tez musze sie tego wyrzekac?

Kurcze przepraszam za te moje 100 pytan,ale ja dostalam taki jakis dziwny "poradnik". Tutaj gdzie mieszkam (w Anglii) wszystko wyglada jakos inaczej.

Czy wy tez bedziecie mialy wywolywany porod w 38 tyg jesli do tego czasu nie urodzicie? Mi niestety lekarz to przepowiedzial :-(
 
cześc Patiku. A jakie masz normy? jak piszesz, że masz poniżej lub powyżej normy, tzn że ile? To jednak w Anglii robią obciążenie glukozą??

AgMich - robiłam, wyniki mam poznać na najbliższej wizycie, czyli 28 wrze dopiero .. się pochwalę ;-)
 
IzaBK robia ,ale tylko jesli mialas jakas przygode z cukrzyca wczesniej badz jestes obciazona genetycznie. U mnie bylo to drugie....
Ponizej normy mialam 3.8 (68) a najwyzszy wynik to 8,6 (155) dzis po sniadaniu.
 
IzaBK robia ,ale tylko jesli mialas jakas przygode z cukrzyca wczesniej badz jestes obciazona genetycznie. U mnie bylo to drugie....
Ponizej normy mialam 3.8 (68) a najwyzszy wynik to 8,6 (155) dzis po sniadaniu.

hehe, to przywróciłaś mi jednak wiarę w angielską służbę zdrowia :nerd:
no tak, 155 to rzeczywiście dużo.. a co jadłas na śniadanie?
a 68 to chyba w normie jeszcze, tyle że w dolnej granicy... jakie masz normy na czczo i po jedzeniu? mierzysz w godzinę po, czy w dwie?
 
jestesaniolkiem czy Ty masz "normalna" cukrzyce czy ciezarnych?
Widze,ze to dopiero 8 tydzien :happy2: Jak sie czujesz?

nie no hehe... cukrzycy nie mam i temu was podziwiam, tak sobie to wszystko odliczacie i dbacie o kazdy kes,... pelen szacun dla was... ja bym tak nie umiala....

tak czytam ze niektore odmawiaja sobie ulubionego slodkiego... wiec jezeli by mnie juz taki straszny moment zlapal to chociaz z tym nie bede miala problemu, bo slodkie jest bebe... a;le jak mozna sie najesc dwiema łyzkami ryzu i kawalkiem rybki?????
Uklony w wasza strone :)
 
IzaBK norma przed sniadaniem 4 (72 chyba)- 5.5 (100) , godzine po posilkach od 4 -7.5 (135).

Mialam test z glukozy 75g . Naczczo wynik to 4.1 (74) a 2 godzinki pozniej 8.4 (152).

Te wartosci w nawiasach chyba sa stosowane w Polsce? Ja sobie sciagnelam taka tabelke z przelicznikiem.
 
IzaBK norma przed sniadaniem 4 (72 chyba)- 5.5 (100) , godzine po posilkach od 4 -7.5 (135).

Mialam test z glukozy 75g . Naczczo wynik to 4.1 (74) a 2 godzinki pozniej 8.4 (152).

Te wartosci w nawiasach chyba sa stosowane w Polsce? Ja sobie sciagnelam taka tabelke z przelicznikiem.

eh, te wartości z nawiasów są stosowane nie tyle w Polsce, co częściej ;-) zależy od glukometru, ale rzeczywiście nimi się na forum posługujemy.. Ładny masz cukier na czczo:tak: a samą normę na czczo masz wyższą niż my :happy:
 
Patiku - piszesz, że tam wywoływuja porod z cukrzyca po 38mym tyg? U nas tego nie robia, o ile utrzymuje sie cukry w miare w normie.
Nie jemy jasnego pieczywa, ja sobie chwale graham, staramy sie jak mozemy unikac slodkiego, nie powinnysmy tez jesc smazonych potraw, a warzywa i makarony - aldente.
Iza - mam niepokoj, bo jakos trudno mi z tą moja dietką, nie chudne ale ostatnio jestem "niedojedzona", staram sie nie przekracza norm, ale strasznie mi apetyt dopisuje :baffled:
 
reklama
IzaBK a jaka jest norma u was?

Carioca77 wywoluja porod przed 38 tygodniem a cesarke robia przewaznie w 37 tyg. Nie wiem czy u wszystkich kobiet z cukrzyca,ale ja mam jeszcze troszke problemow z sercem (szmery i palputacje)

Zeskanowalam swoj dzienniczek cukrow. To sa moje wyniki.
dd28f135a6abd8d7med.jpg
 
Do góry