reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Dzieńdoberek. Wczoraj nieco posiedziałam na wcześniejszych stronach tego forum i doczytałam, że jeśli na I śniadanie pieczywo mocno podbija cukier to omlet jest rozwiązaniem. Zobaczymy za godzinę, cieszyłabym się z dobrego wyniku bo ten suchy chleb z wędliną przestał mnie satysfakcjonować :baffled:

Iza - taką mam opinię na temat tych średnich i tego się będę trzymać :D

Wczoraj namówiłam męża na kebaba - chociaż mojego misia to nie trzeba długo namawiać - i po porcji sis kebab z frytkami po 1 h 118 :-), po 2 h 114. Oczywiście przed pomiarami robiłam swoje rundki na spacerniaku, jak zawsze kiedy wiem, że przegiełam. Dziś w planach Big Milk w polewie czekoladowej.
Zrobiłam też eksperyment, bo mam dużo pasków - zawsze mnie ciekawiło czy ten pomiar po godzinie - to najwyższy cukier, czy w ciągu tej godziny po posiłku cukier jest jeszcze wyższy. No więc on przez tą godzinę rośnie, w godzinę po jest najwyższy i po tej godzinie zaczyna spadać (no chyba, że zjadło sie coś nieteges to jeszcze rośnie).
Mierzyłam co 20 minut: w 20 min po posiłku - cukier był 87, po 40 min: 104, po 60 min: 118, potem dopiero po 2 h: 114.

Życzę miłego dnia, my zaczynamy dzień od skarbówki i ZUSu, wiec :crazy::wściekła/y::angry:
 
reklama
No Kochane:-) dzis rano 90 :tak:...dla mnie to powód do święta:))))) oczywiście nie zrobię z tej okazji tortu ale nastrój mam megapozytywny...może wreszcie coś się ruszyło:-)
 
Hidi - uznasz pewnie, że bajki opowiadam, ale... ja dzś jak już dawno nie miałam - cukier na czczo 102!! :szok: to coś tak jak z tymi ketonami wczoraj, co to je od Winoroślinki przejęłam...:baffled: ;-)
Winoroślinka - POBUDKA!!!! mierz ketony i gadaj, bo ja się doczekać nie mogę :-D
Migotka - czyżbym ketony oddała włąśnie Tobie? :nerd:

Carioca - z jaką mąką zrobiłąś omlet? z żytnią? Omlet na śniadanie bardzo mi się podoba!!
 
carioca77 , izaBk, migotka dzięki:) a z tymi pomiarami co robiłaś przez 2 godz to ciekawe...ja mierzę czasami w nocy a poza tym to tak jak mi kazała diabetolog czyli 1,5 h po posiłku:-)
 
IzaBK ale przecież nic drastycznie nie zmieniałaś w diecie...ja mam wrażenie że te cukry i tak rządzą się swoimi prawami;-) ja dziś wsunęłam jajecznicę na pomidorach i pół grahamki i warzywka...a omletu z mąką nie robiłam
 
Druki wypełnione, pewnie niewłaściwe :crazy: U nas urzad skarbowy jest przyjzany dla petenta, ale zus to masakra, już mi sie cisnienei podnosi na sama mysl o tych babach tam :wściekła/y:

Iza - omlecik zrobiłam tak: paróweczka cielęca, pomidorek, cebulka - pokrojone dość drobno. Mocno wybełtane jajko na bardzo puszystą masę, nic więcej - bez mąki, mleka, wody - tylko jajko. Mieszam te składniki przed wylaniem na patelnię i lekko z dwóch stron przyrumieniam. Jak tylko minie godzinka to dam znać jaki cukier po tym wynalazku.
 
IzaBK ale przecież nic drastycznie nie zmieniałaś w diecie...ja mam wrażenie że te cukry i tak rządzą się swoimi prawami;-)

no właśnie... jak dobrze, że jeszcze mam tylko 35 do terminu.. aż tak to mi się jeszcze do porodu nie spieszyło :baffled: już nie bardzo umiem znaleźć niekłute miejsce na nogach, i ciągle trafiam się boleśnie :zawstydzona/y:

Carioca - jak bez mąki , to jestem dobrej myśli :tak:
 
reklama
Iza - jeszcze odrobinkę trzeba wytrzymać :( Jak długo już sie kłujesz?

Dziewczyny - po godzinie 89! Nigdy nie miałam takiego cukru po I śniadaniu - po 1 kromce chleba bez masła z wędliną zazwyczaj miałam 110-120. A więc polecam :tak:
 
Do góry