reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

No ja mam teraz nakaz w zwiazku ze zbyt duza strata wagi dobrac jednostek, najesc sie i troche utyc. Wiadomo, diete trzymac i nie opychac sie swiezutkimi bialymi bułami, ale zamiast jednej kromki probody i jednej ziarnistej zjesc dwie ziarniste i dolozyc jednostek. Mniej wiecej na tej zasadzie. Do obiadu insu nie biore a dzis nawet zjadlam dwa ziemniakin rybe, dopchalam miska salaty i bylo 120...najadlam sie, ale w I po takim zestawie mialam 95 :p


Luca
Jak nastroj? Jestem calym sercem z Twoja chandrą :*

Dzisiaj lepiej, dziękuję :-*

Do obiadu jak co to weź też na początek 2j żebyś nie musiała się stresować.
 
reklama
U mnie to dopiero masakra sie robi ... Na noc 28j i dzis 94 :/ a na śniadanie 16j i 168 :((( dieta jak zawsze, kurcze znowu nad tym nie panuje ... A ilośc tej insuliny mnie przeraża - tak wiec dziewczyny glowa do góry zobaczcie ile ja muszę w siebie tego ładować :/ W pt. Ide do diabetologa i zobaczymy co na to powie a tymczasem dzis na noc 30j a jutro na śniadanie 18j...

Anula poczekaj z tym dodawaniem do śniadania. Zwiększ najpierw ta nocna zobacz z 3 dni jak na czczo i po śniadaniu i jak tendencja wzrostowa to wtedy dodaj do śniadania.
I nie martw się ja nadal nocna biorę 34j a wcześniej było 36 j a w dzień zostawiłam jak było po ostatnim spadku tzn na śniadanie 6-8j wcześniej 14j, na drugie śniadanie 4-6j lub wcale w zależności ile jest przed, do obiadu 8j wcześniej było też 14 j do kolacji 10-12j wcześniej było 14 j lub więcej i do ostatniego posiłku 4-5j albo w ogóle w zależności jaki cukier przed. A i ja rano biorę jeszcze 11-12j insulinę dlugodzialajacej.
 
Luca - dzieki za wyjaśnienie. Nie wiem co doradzić na zły nastrój bo sama ostatnio z nim walcze, mimo że cukry sa okej a nawet bardzo okej. No nic jakoś przeciez bedzie, zawsze jakoś jest. A u Ciebie kochana to już w ogóle za chwile świat się zmieni, czego bardzo Ci zazdroszczę.

Margo - weź w cholere wyrzuć te paski albo coś, ja już dawno o nich zapomniałam bo zmartwień nam brakuje jeszcze... naprawde! Bez sensu to jest kompletnie.

Eh dziewczyny, nadal mnie kłuje pod prawym żebrem.. nie cały czas ale często szczególnie jak leże. Miałam usg wszystkich narządów i niby jest ok ale nie wierze że to tak macica naciska, dziwne to.. I ta gorycz w ustach, beznadzieja jakaś. :no::no: Też kiepściutko z humorkiem :nerd:

Pesq dziękuję, dzisiaj mi lepiej.
Takie bóle miałam też i czasem się jeszcze zdarzy ale ja to tłumacze małym który tak wysoko uciska wszystko. Ale zgagi czy takiego niesmaku nie odczuwam
 
U mnie jutro kończę 33tc i wchodze w 34 :/ najgorzej zaczęło sie sypać tak od 31tc wcześniej jak Wy miałam niewielkie ilości insu a wydawało mi sie ze to sporo ... Z drugiej strony jestem jakoś dziwnie spokojna, tak poprostu sie dzieje a dietę przestrzegam ostatnio nawet bardzo rygorystycznie ... Jedynie po makaronie razowym mam super cukier no ale na śniadanie makaron ??? Juz na kolacje zaczęłam jesc :)

Anula bo nie ma co się stresować moja diabetolog powtarzała że przecież ciąża coraz starsza to i zapotrzebowanie na insu wzrasta a po za tym mam się nie stresować bo te ilości w cale nie są duże bo do 100 jeszcze daleko :-)
 
Dzieki Luca za wskazówki. Muszę sie podpytać o te insu dlugodzialajaca na dzien. Zycze juz tylko samego pięknego uśmiechu :) przecież spełnia sie największe szczęście :)
 
Mamuska!
Nie wolno na bananow ani winogron! Ile mialas po bananie?!



Ja sie najadlam na kolacje i mimo 4j boje sie wykroczenia. No ale mam utyc :/ Poza tym strasznie martwi mnie ta moja noga z zylakami. Jutro umowilam wizyte u chirurga, bo wyglada to tragicznie. Modle sie by do jutra tylko dotrwac. Boje sie ze dostane zastrzyki :( bo tak mnie nastraszyla pani w aptece :(
 
Mamuska!
Nie wolno na bananow ani winogron! Ile mialas po bananie?!



Ja sie najadlam na kolacje i mimo 4j boje sie wykroczenia. No ale mam utyc :/ Poza tym strasznie martwi mnie ta moja noga z zylakami. Jutro umowilam wizyte u chirurga, bo wyglada to tragicznie. Modle sie by do jutra tylko dotrwac. Boje sie ze dostane zastrzyki :( bo tak mnie nastraszyla pani w aptece :(


hmm będe mierzyć za 45 min dopiero,ale kiedyś zjadłam kilka kulek winogron i cukier miałam w normie :) no zobaczymy
 
reklama
Do góry