reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

U mnie to dopiero masakra sie robi ... Na noc 28j i dzis 94 :/ a na śniadanie 16j i 168 :((( dieta jak zawsze, kurcze znowu nad tym nie panuje ... A ilośc tej insuliny mnie przeraża - tak wiec dziewczyny glowa do góry zobaczcie ile ja muszę w siebie tego ładować :/ W pt. Ide do diabetologa i zobaczymy co na to powie a tymczasem dzis na noc 30j a jutro na śniadanie 18j...
 
reklama
U mnie to dopiero masakra sie robi ... Na noc 28j i dzis 94 :/ a na śniadanie 16j i 168 :((( dieta jak zawsze, kurcze znowu nad tym nie panuje ... A ilośc tej insuliny mnie przeraża - tak wiec dziewczyny glowa do góry zobaczcie ile ja muszę w siebie tego ładować :/ W pt. Ide do diabetologa i zobaczymy co na to powie a tymczasem dzis na noc 30j a jutro na śniadanie 18j...

Łooo no to faktycznie nieźle ... ja też właśnie sprawdzam czy musze więcej jednostek ładować do śniadania,skromne śniadanie popite wodą ,za godzine mierze jak będzie przekroczenie jutro 2 j więcej ...

A włąśnie który tydzień ciąży u Ciebie ?

Anula
Ktory to tydzien? Ja dopiero zaczynam i cos czuje, ze na moim etapie takie atrakcje jak u Ciebie jeszcze przede mna...


Mamuska
Biore na noc 8j

Margo to może dziś zaaplikuj 10 j ??
 
U mnie jutro kończę 33tc i wchodze w 34 :/ najgorzej zaczęło sie sypać tak od 31tc wcześniej jak Wy miałam niewielkie ilości insu a wydawało mi sie ze to sporo ... Z drugiej strony jestem jakoś dziwnie spokojna, tak poprostu sie dzieje a dietę przestrzegam ostatnio nawet bardzo rygorystycznie ... Jedynie po makaronie razowym mam super cukier no ale na śniadanie makaron ??? Juz na kolacje zaczęłam jesc :)
 
U mnie jutro kończę 33tc i wchodze w 34 :/ najgorzej zaczęło sie sypać tak od 31tc wcześniej jak Wy miałam niewielkie ilości insu a wydawało mi sie ze to sporo ... Z drugiej strony jestem jakoś dziwnie spokojna, tak poprostu sie dzieje a dietę przestrzegam ostatnio nawet bardzo rygorystycznie ... Jedynie po makaronie razowym mam super cukier no ale na śniadanie makaron ??? Juz na kolacje zaczęłam jesc :)


TY MNIE NIE STRESUJ ...

Ja dziś bez soku,bez serka topionego i po śniadaniu 118 :D Jupii,zauważyłam że jak siędużo ruszam to szybko spalam cukier i też jest okey
 
Mamuska
Mnie sie cos zdaje, ze lekarka kazala co drugi dzien..a maz, ktory mial jako jedyny z nas glowe na karku podczas wizyty twierdzi, ze mam dokladac codziennie. Hmm...??? I tak maz ma dzis do niej dzwonic i poopowiadac co i jak jem. A ruch bardzo wskazany przy spalaniu cukrow. Aaa no i do sniadania nie zaleca sie nabialu choc ja czasem jadlam i bylo ok.


Anula
To sie przynajmniej tym makaronem dopchasz :D Przede mna w takim razie 3 tyg.i moze znow sie zacznie cukrowa jazda bez trzymanki.


Wiecie na co mam straszna ochote? Na gume do zucia Donald :D tylko gdzie ja taka w tej epoce dostane? :D
 
Moze mi kilka plastrów chudego twarogu tak na śniadanie wywaliło cukier :/ no to eliminuje całkiem nabiał rano...

Ja zwiększam insu co 2 dzien jak rośnie
 
Margo - oj nie wiem gdzie takie gumy dostaniesz ale sa pyszne lody clippo o smaku gumy balonowej - niestety nie w tym sezonie dla nas :/

Anula - biedulka... juz niedlugo! na kiedy masz termin?

u mnie najgorzej bylo z cukrami w 27-30 tv, teraz koncze 32 i jest o dziwo naprawde ok... Nie przekroczylam zadnego wyniku od ok 5 dni a wczesniej jak przekraczalam to moze o 5 i to raz na kilka dni :) ciesze sie bo ten okres 27-30 byl naprawde ciezki, balam sie cokolwiek zjesc a teraz jem jem jem i jem i jest ok... :-):-) ciekawe tylko czy to dlugo potrwa :p
 
U mnie po obiedzie z makaronem 115 ;) pasta bedzie królowała teraz do porodu ;)

Na 3.09 umawiana jestem do gin bedziemy ściągali pessar i liczymy ze cos ruszy szybko ... Ostateczny termin mam na 15.09 :)
 
reklama
Hej. Ja mam stwierdzoną cukrzycę ciążową niestety, i jestem już w 27 tygodniu ciąży... Stwierdzono to w szpitalu, gdy byłam na badaniach... Kazano wypić mi duży kubek glukozy w ciągu 10 minut po czym po godzinie pobrano mi krew, i tolerancja była niestety zła... Aczkolwiek troszkę mi ją zaokrąglono... Po wypisie ze szpitala dostałam skierowanie do poradni diabetologicznej - tam skorzystałam z porady dietetyczki, zero cukru oczywiście w posiłkach, zero słodyczy... :( dostałam także glukometr, i muszę kontrolować swój cukier na czczo, 1 h po śniadaniu, 1 h po obiedzie, 1 h po kolacji :) dostałam także książeczkę samokontroli, i tam muszę zapisywać wyniki... trzeba uważać, i stosować się do porad lekarza, ponieważ wyskoki mogą spowodować, że trzeba będzie brać insulinę, lub iść do szpitala... zatem trzeba się koniecznie pilnować, i uważać na dzidziusia i na siebie :) nie jest to takie złe, aczkolwiek wielu przyjemności trzeba sobie odmówić, jednakże WARTO dla maleństwa! :)
 
Do góry