reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

To żeście mnie nastraszyły tym piwkiem i bananem ... pierwszy raz jedno i drugie odkąd mam cukrzyce tak mnie naszło na to pifffko :D a banan bo był,bo jeść mi się nie chciało ...
 
reklama
Margo - moze byc od tego. Ja żre kurde od 12 tygodni i nic z waga !!!!!!!!!!!!!!! :/ Margula a co na sniadanko bylo i ile jednostek masz na sniadanie? Ja mam 8-10, zżeram kromke/poltora czasem dwie 7 zbóż + jaja lub parówy i zawsze ok 105-110. Moze zmniejszyc troche tej insuliny co myslicie?

W ogole co sądzicie o orzechac? To znaczy ogolnie ja uczulona na niektore, z tych na ktore nie jestem uczulona to ziemne, pistacje, blanszowane migdaly i nerkowce. Pamietam ze na poczatku jak chodzilam do dietetyka to kazala dokladac orzechow do posilkow ale jakos wtedy mi sie niezbyt chcialo, a teraz znowu jem jak odkurzacz i ciagle mi malo i zaczelam dowalac wlasciwie do wiekszosci posilkow po garsci orzechow... Dobrze toto czy nie dobrze? :p
 
Ostatnia edycja:
Pesq
Ja jadlam orzechy nalogowo w pewnym momencie ciazy. Niby sie nie zaleca, bo to tluszcze bla bla bla, ale mi nic nie bylo. Malo tego najnowsze badania mowia, ze to nie powoduje alergii u dzieci tylko chroni je od alergii wiec smacznego :D
Sniadanie jadlam standardowe, nawet mialam chudsza wedline. Dzis wyjatkowo tez bez jajek i parowek...maz mi wlasnie napisal smsa, ze to na bank zle wklucie i mam sie uspokoic :p
 
Szczerze mowiac ja nie szaleje tak bardzo na punkcie ogarniczania tłuszczow... naprawde nie wiem jak mialabym tyć na drobiowej i chudym twarogu jedzac same ciemne pieczywo. Jem przeróżne wedliny - i drobiowe i bardziej tłuste i parowki rozne (chociaz z szynki najbardziej lubie) - na poczatku jechalam na tej drobiowej ale wtedy w ogole chudlam a ja mam przeciez zaczac tyć jakoś. Staram sie w ogole jesc roznorodnie bo ile mozna, tymbardziej ze (wiem znowu sie chwale :p ) ostatnio jakos mi lepiej z tymi cukrami!

No to orzechy bede jadla :)
 
Hej,
Ja tez nie ograniczam tak bardzo tluszczy jak na poczatku, i jedyna roznica to teraz na czczo mam 80 zamiast 70... I ketonow brak. Wiec chyba ok.

Moj mega zestaw obiadowy: poledwiczki i ziemniaki duszone w piekarniku plus pomidory. Zaczynalam skromniejsze porcje, teraz moge zjesc pod korek i dalej cukry 80...

O tych parowkach to moze ze wzgledu na sklad nie polecaja? Bo rozne mozna kupic. Ja ostatnio biore olewnika z kurczaka, ponad 90% miesa i malo wypelniaczy.
I sprawdzilam jaja - jak dodam do posilku to srednio mam 10-15 nizej niz przy takim samym zestawie bez jaj. Wiec bede tak co 2-3 dzien.

Orzechy owszem, tez sa w jadlospisie, chociaz teraz zmieniam czesciej na owoce np borowki. Dodatkowy plus migdalow to pomagaja na zgage :-)
 
Dzieki Luca za wskazówki. Muszę sie podpytać o te insu dlugodzialajaca na dzien. Zycze juz tylko samego pięknego uśmiechu :) przecież spełnia sie największe szczęście :)

Anula dziekuje kochana tak i juz sie nie moge doczekac. Jutro wieczorem mam wizyte u ginki i ciekawa co wymysli czy czasem mnie nie wysle juz do szpitala tymbardziej ze koncze 38tc a zaczynam 39tc.

Ty tez jeszcze troche i bedziesz tulic swoje malenstwo :-)
 
reklama
Gosik kurcze troche szybko na porod bierz magnez codziennie. Niby to normalne ze macicca ćwiczy ale ja tez bralam do zeszlego tygodnia sam magnez juz. Nospe odstawilam ok 36tc juz nie pamietam.
 
Do góry