reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Madziula
Heloł :) Cukry po 124 to piekne cukry :) Moja dr wlacza insu jak sie przekracza non stop 140. Ja dwie ciaze na diecie a teraz od tygodnia nia insu i i tak mam ciagle 150-160.


Natka
Kciuuuuki!!!


Ja dzis po obiedzie o dziwo mialam 107!!!! Kawal łososia plus kupa kalafiora. Przydalby sie ziemniak albo kasza, ale to nie na moje nerwy. Poza tym i tak bym sie nie zdziwila jakby mi wywalilo 160 po takim zestawie skoro tyle wybijalo po zupie-wodzie. No ale juz po kolacji 150...i to jedna minikromeczka.

Ide meza budzic, bo poszedl spac a tu trza insuline zonce zaaplikowac :D
 
Pesq, ja bym sie bala, ze nie zdarze do toalety po wizycie, hahaha!!!

Margo, czyli jest jeszcze nadzieja :-) przynajmniej glodna po lososiu nie bylas.

Natka, mala pewnie odpoczywa przed porodem, madra dziewczynka ;-)

Ja po przejsciu na diete spadlam 3 kg, teraz juz odrobilam i jestem +6.

Wiecie, ja po pieczywie mam najwyzsze cukry, tak ok 120 albo troche plus. A po ziemniakach, ryzu czy makaronie tylko 90 albo nawet mniej... Ciekawe, nie?

Madziula, ja bym sie nie przejmowala tymi 120+ tak bardzo. Moze sprobuj zmienic menu na ten konkretny posilek? Albo ilosc? Czasem tak jest, ze rano mozesz polowe tego co wieczorem i odwrotnie...
 
Pesq jak w boczki,nie w brzuch tylko boczki ? dobrze zrozumiałam ??

Ja wczoraj upiłam chcleb wieloziarnisty i dziś po śniadaniu i podwieczorku miałam powyżej normy,oddałam go mężowi a sobie kupiłam żytni bo po nim mam okey :)
 
Witam sie o 24 z kanapka. Jak wylazlam spod prysznica to polecialam mierzyc cukier i bylo 60 wiec szybko zrobilam kanapke z serem i pomidorem i leze z nia w lozku :D

Lunera
Jest nadzieja na jeden normalny, bezpieczny zestaw ;)


Tak sobie mysle jak bylam na tym forum dokladnie 2 lata temu. Teraz jestem tez od kilku miesiecy wiec sporo dziewczyn tu poznalam przez ten caly okres i smiac mi sie troche chce. Za pierwszym razem nawet nie wiem czy ktoras miala insuline. Wszystkie tylko na diecie. Wymienialysmy sie przepisami, potrawami, ktorych dzis bym nie tknela, bo bym miala ze 200. O ketonach w ogole nie bylo tematu, cos tam, gdzies tam, ale zadna sie tym noe martwila. No i wszystkie pisalysmy o tym, ze mamy po obiadach 100-110 :p a gdziez tam 120! Jak mialam pare razy ponad 120 to plakac mi sie chcialo. No a dzis wiekszosc z Mam na insulinie, temat ketonow wciaz sie gdzies przewija, wykroczenie poza 120 nie robi tragedii :p no i zdecydowanie wiecej nas tu. Wtedy jal dolaczylam do tego forum bylo nas sztuk 3 :) pozniej sie rozkrecilo ;)


Jeszcze mam takie pytanie. Moze ktoras wymysli jakas madra odpowiedz. Ja mialam te badanie glukozy w 8 tygodniu ciazy. Wyniki mialam zdecydowanie najgorsze z Was wszystkich, bo po 1h wylazlo 207 a po 2h 141. No i ja sie teraz pytam, jakim cudem do tej pory mi udawalo sie regulowac to dieta a Wy mimo lepszych wynikow jestescie na insulnie? Przeciez z grubsza czesto jemy podobnie. Aaaa i nawiasem mowiac-nie chcialabym robic sobie teraz badania glukozy, bo bym chyba zawalu dostala jakbym zobaczyla terazniejsze wyniki. I tak te pierwsze 207 jest szokiem do dzis. Cale szczescie, ze to juz zostaje niewiadomym ;)


No nic. Tyle wywodow na dzis. Troche zdenerwowalam sie tym 60 wiec wstane jeszcze 3-4 i bede mierzyc.


Dobrej nocy!
 
Ostatnia edycja:
Margo chyba, jak juz zauważyłyśmy, każdy ma z nas inny organizm i inaczej reaguje na dietę itp. Mi dieta służyła od 12tc do ok 20tc a teraz na noc i do każdego posiłku insu bo bez tego makabra.

Dzis noc pięknie przespana tylko 2x siusiu i cukier 77 na czczo :)

Ale mam dodatkowy stres wczoraj u mojego M zauważyłam guzy pod pacha :/ ewidentne węzły chłonne :( dzis jedzie na podstawowe badania z krwi, umówię usg i szukam jakiegoś sensownego lekarza ...
 
Anula - a nie byl przeziebiony ostatnio? Nic sie nie martw.

Margo i jak nocne pomiary? W mojej poradni jest bardzo duzo ciezarnych z cukrzyca. Czasem bylam dopiero 8 w kolejce!
 
Werci dzieki z tego co kojarzę tez cos pisałaś o problemach u Twojego M z szczęśliwym finałem - teraz rozumiem jaki to stres.
Mój wlasnie zdrowy całkowicie zero przeziębień, ma jedynie problemy z żylakami za co chciałam sie wziąć po porodzie :( znajomy radiolog polecił najpierw zrobic morfologię, ob i CRP a w poniedziałek ma usg :/

Nawet spokojnie nie moge myślec o dzisiejszej wizycie u gina i podglądaniu naszego cudu Alicji

Co do ilości cukrzycowych mam - u mnie poradnia czynna codziennie i zawsze kolejka i coraz wcześniejsze ciąże gdy wykrywany jest problem.
 
Ostatnia edycja:
Witam sie o poranku.

O 3:30 bylo 94. Mialam do Was pisac, ale darowalam sobie i korzystalam, ze z tego ze Julcia spi i sama szybkp usnelam.

Dzis na sniadanie pewnie zjem co zwykle...az dziwne, ze mi te chleby jaja parowy i gotowane kurczaki nie zbrzydly od kilku miesiecy :D
 
reklama
Serio? A i tak normy pozmieniali to by sie mpglo wydawac, ze jednak ruch mnniejszy...mnie wystarczylo jak dzwonilam do 'ciezarnej' poradni cukrzycowaj ostatnio i byly jakies chore terminy.
 
Do góry