reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ja to sie boje teraz mierzyc po sniadaniu. Bylo obfitsze niz wczorajsza kolacja. W dodatku jestem traaaagicznie niewyspana i rozzalona na caly swiat z tego wszystkiego. Zobaczcie, poltorej ciazy na ciazy na cukrzycy i dopiero doswiadczam ile to kosztuje nerwow. I szczerze zycze wszystkim, ktore maja dziada pierwszy raz by ich mimo wszelkich statystyk ominal w drugiej ciazy lub aby przeszedl bez wiekszych atrakcji.
 
reklama
A ja jestem poki co rekordzistka chyba na minusie -8kg :D

A nooo i jeszcze mnie dobilo, ze w badaniach wyszlo ketonow 150, ale nie ma co sie oszukiwac, spodziewalam sie tego. W nocy mam straszne napady glodu a cukier dosc wysoki. Natomiast w dzien jakos uchodzi z jasnym paskiem.
 
A ja jestem poki co rekordzistka chyba na minusie -8kg :D

A nooo i jeszcze mnie dobilo, ze w badaniach wyszlo ketonow 150, ale nie ma co sie oszukiwac, spodziewalam sie tego. W nocy mam straszne napady glodu a cukier dosc wysoki. Natomiast w dzien jakos uchodzi z jasnym paskiem.

Margo bo nie jesz ale mam nadzieję że Twoja diabetolog naprowadzi Cie na właściwą drogę ;-p

A waga super tzn mnie taki spadek by się akurat przydał.
 
Hej

Ostatnie dni mam bardzo zabiegane,jeszcze te upaly ze nic sie nie chce i sil brak.Wczoraj zakisilam 10kg ogorkow omg a dzis chlodno i pochmurno


Bylam we wtorek na kontroli u diabetologa,pochwalila ze cukry w normie,kazala tak trzymac,zlecila pr.watrobowe i do zobaczenia 10 sierpnia.

Poskarzylam sie tylko na siniaki na brzuchu to kazala igly 4 zamowic w aptece i zmieniac igle co dziennie
Od 2 dni robie tez rano w brzuch,wieczorem w ramie

Xmamuska a nie zablisko pępka sobie wkuwasz? Tak jak patrzę na to zdjęcie to tak mi to wygląda. Pokazywała Ci diabetolog w jakie dokładnie miejsca można się wkuwac? Kladziesz dlonie od pępka i ta strefa jest wolna od wklucia a wszystko powyżej i poniżej można wkuwac.
Ja używam 6 na brzuch bo mniejsze na moją tkankę tłuszczową są za małe tzn może się źle wchłonac tylko dzieci i chudzielce mogą mniejsze igiełki stosować. Na noc jak M robi mi wklucie pupę lub udo to wtedy igiełki 8.
 
Xmamuska a nie zablisko pępka sobie wkuwasz? Tak jak patrzę na to zdjęcie to tak mi to wygląda. Pokazywała Ci diabetolog w jakie dokładnie miejsca można się wkuwac? Kladziesz dlonie od pępka i ta strefa jest wolna od wklucia a wszystko powyżej i poniżej można wkuwac.
Ja używam 6 na brzuch bo mniejsze na moją tkankę tłuszczową są za małe tzn może się źle wchłonac tylko dzieci i chudzielce mogą mniejsze igiełki stosować. Na noc jak M robi mi wklucie pupę lub udo to wtedy igiełki 8.

Mi się chyba z ramienia z 5 dobrze wchłania,nic nie wylatuje,a cukry dobre,a jeśłi chodzi o pępek to powiedziała że pod pępkiem w uśmiech tyle się dowiedziałam,wale tak jak widać siniaki :(

Lucalew to powyżej pępka też można wkuwać ??
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mi się chyba z ramienia z 5 dobrze wchłania,nic nie wylatuje,a cukry dobre,a jeśłi chodzi o pępek to powiedziała że pod pępkiem w uśmiech tyle się dowiedziałam,wale tak jak widać siniaki :(

Lucalew to powyżej pępka też można wkuwać ??

Można wokół pępka ale ponad 2 cm. Wejdź sobie na stronę o wkluwaniu prawidłowym insuliny bo mi tak ciężko to opisać. Mnie diabetolog pokazywała a dodatkowo mam ulotki i też dużo czytałam.
 
Do góry