reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Od wczoraj jestem w domku, mam stosowac diete dla cukrzykow, zero cukrow prostych, duzo odpowiednich warzyw, nie skierowano mnie do poradni diabetologicznej. Jestem zmotywowana wiec grzeszki nie sa dla mnie. Dla dziecka zrobie wszystko, poza tym i mnie przyda sie rewolucja zywieniowa, nie mam zgagi, dobrze sie czuje, wrocilam do 7-8 posilkow dziennie i jest super. Mam robic czesciej w laboratorium cukier na czczo i mocz.

Iza ja jestem w jeszcze mlodszej ciazy od Ciebie ;-) ale damy rade, doczekamy sie naszych maluchow :-*
 
reklama
Skodzia a powiedzieli Ci, ze masz sobie sprawdzac ketony?
Ketony to inaczej kwasnica ketonowa, jesli wychodza Ci w porannym moczu oznacza to, ze organizm sie glodzi i dziecko pobiera zapasy z Twojego organizmu. Moze wtedy nieprzybierac na wadze. Wiem, ze w niektorych przypadkach kieruja do szpitala na wyplukiwanie cial ketonowych z moczu, ale nic dalej nie wiem. Ja mam dzisiejszy wynik +++, czyli powyzej 80.
 
Aniolek_a dziekuje za odpowiedz. Dzwonie do Poradni i nikt nie odbiera. Dzwonilam tez do mamy kolezanki, ktora pracuje na poloznictwie i jej powiedzieli, ze mam pic duzo wody, zeby je wyplukac. Nie pic np czarnej herbaty dzisiaj. Do Poradni dzwonie bez przerwy i nic :(.
 
Skodzia a powiedzieli Ci, ze masz sobie sprawdzac ketony?
Ketony to inaczej kwasnica ketonowa, jesli wychodza Ci w porannym moczu oznacza to, ze organizm sie glodzi i dziecko pobiera zapasy z Twojego organizmu. Moze wtedy nieprzybierac na wadze. Wiem, ze w niektorych przypadkach kieruja do szpitala na wyplukiwanie cial ketonowych z moczu, ale nic dalej nie wiem. Ja mam dzisiejszy wynik +++, czyli powyzej 80.

Kochana u mnie nic takiego nie wychodzilo, ale nie zamartwiaj sie na zapas i dryndnij do poradni zeby sie nieco uspokoic :-* uszy do gory :-*
 
reklama
Skodzia dzwonie do poradni, ale oni oczywiscie nie odbieraja :(. Ja mam bardzo negatywna opinie o porodni do ktorej chodze, gdyz nie uwazam, abym otrzymywala nalezyta opieke. Nikt tam nie ma czasu, irytuja sie jak ma sie pytania i jest praktykowana spycholigia. Plus lekarka u ktorej bylam ostatnio przeklinala i byla nie mila. Jeszcze mi psikla w twarz odsiewazczem powietrza, bo byla bardzo zbulwersowana, ze przyszlam chora. Mialam cukry po 150-160 i caly czas sie martwilam dlaczego a byla to dopiero moja druga wizyta. Nie chcialam znow czekac na kolejny termin.
 
Do góry