reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Gosia, zdrowiej, zdrowiej.. ja cały czas mam nadzieję, że nie będę miała już żadnej infekcji, bo nawet nie ma czym tego leczyć:/ ani soku z malin, ani miodu:/ eeech. u mnie też przekroczenia. cóż robić, walczy człowiek jak może;-)
 
reklama
Na gardło można psikac tantum verde i ja jeszcze miałam tabletki do ssania fiorda dla kobiet w ciąży i mam karmiacych i mi po nich cukier nie skakał:) nie wiem ale w aptece mi mówili kiedyś że można też niby te tabletki isla czy jakoś tak.
 
no właśnie najgorsze, że nie wiem czy w tych prenatalach itp też nie ma cukru, bo np w jednym z super syropów dla ciężarnych i karmiących <nie pomnę nazwy teraz, a opakowania nie mam pod ręką:/> to był jeden cukier po prostu - bo wyciąg z malin i czegośtam jeszcze. no i, co gorsze, jednemu nie skoczy, a drugiemu niestety tak:/ przeziębienia są, moim zdaniem, najgorsze przy diecie cukrzycowej:/ jeszcze w sumie herbata z cytryną zostaje.. ech..
 
Witajcie. Na przeziębienie 1000 mg witaminy C na raz, plus czosnek na wieczór, i rano zdrowa jak ryba:) a jeśli nie po 1 dniu, to po dwóch murowane. Gardło można płukać wodą z solą. Wit. C nie przedawkujecie, bez obawy.
 
No i się nawsuwalam ciasteczek upieczonych z płatków owsianych i otrębów, chudego twarogu, jajka i odrobiny miodu oraz ziaren słonecznika. Pewnie jedno-dwa by nie zaszkodziły, ale gdzie tam, ka musiałam wsunac 6... Ciekawe, jak to się odbije na cukrze, szczególnie rano. Dlaczego ja nie mam w ogóle ogranicznika?

Testowalyscie moze zamienniki cukru? Nie mowie o aspartamie, myślę bardziej o ksylitolu (cukier brzozowy) czy stewii. Można w ciąży?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Takie ciastka Katherine to samo zdrowie, nie powinny podnieść cukru. Z tego co wiem to słodzika w ciąży nie zalecają.
Ja dzisiaj zjadłam kawałeczek - 1 trójkącik pizzy na kolację, i godzinę po cukier 194. Szok. Nigdy na wieczór mi tak nie wywala cukru.
Od 3 dni rano cukry ponad 90, wiec zobacze jutro, najwyzej wlącze nocną insulinke.

A dzisiaj oczywiście moja teściowa dala popis..... I odwiedzilismy ją, zupa flaki, makaron z sosem na drugie, i cala patera ciast i cukierkow. Skubnęlam troche zupy, i siedziałam wściekła, no cóż wszystko pod synusia.
 
Do góry