reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

No ja po kolacji miałam 131 ,......a zjadłam 1 berlinkę ( ogromnie miałam chęć na co innego wreszcie), 6 rzodkiewek, pomidor i kilka plastrów ogórka, 1 kromke chleba żyt- raz......
A na podwieczorek z racji dość niskiego cukru skubnęłam: 3 takie mini krakersiki pikantne( maleńkie te ciastka jak guziki), kawalątek ( 1/5 ciastka swojskiego z maszynki), 1 śmiejżelek. Z godzinę wcześniej zjadłam śliwkę i jabłko......cukry cały czas w normie.....:tak: Po 11- ej wizyta u diabetologa, a na 12- ta mam dietetyczke....jak wrócę to napisze co i jak.....;-)
 
reklama
no ja dzis na czco 101 po sniadaniu 79. wczorajsza mandarynka dala znać. ale co zrobić jak sie zachciało. juz coraz bliżej konca więc trza to przetrzymać z maleńkimi pokusami:)
 
Hej.....wróciłam.....przetrzymali mnie chyba ponad 2 godziny....najpierw dietetyczka, z którą miałam spotkanie indywidualne,a zakończyło się na tym, ze był jakiś facet, kobitka i jeszcze doszła jedna dziewczyna w ciąży......trochę się wkurzyłam, nie powiem, ze nie, bo gadała wiadomo wszystko by ci nowi zajarzyli o co chodzi, a ja chyba więcej mam wiadomości niż ona nagadała.....potem na poczekalni nieco zmarzłam, cukier mi zrobił zjazd do 71 ( zjadłam nektarynkę) i wreszie się doczekałam.....pani dr mnie pochwaliła, ze widać efekty, i że jest o mnie już teraz spokojna i się cieszy, ze biorę insuilinkę, bo to dla dobra mojego a przede wszystkim dla dzieciątka. Dawek mi nie zwiększała, bo uważa, ze wszystko się normuje, a w nocy mogłoby zacząć za bardzo spadać. Oczywiście zaplanowałam sobie spacerek, ale jak wyszłam to cukier znów był na tyle niski, ze zjadłam krówkę i cukierka czekoladowego, ale nie obawiałam się skoku, bo przecież miałam do pokonania trochę drogi i w dość szybkim tempie, bo zimnica mimo słonca jak nie wiem co,......i miałam rację: po godzince 113 mg %....a i nie napisałam, ze po śniadanku było 120 mg %- jupi !!!!!.Kupiłm sobie kolejne rajstopki ciążowe, tym razem czarne, trochę czasopism .Byłam w 5 10 15 i kupiłam śliczną bluzeczkę na zajączka dla córeczki mojej koleżanki z dietowego forum, co mi przysłała masę rzeczy dla mojego dzidziusia i są świetne skarpetki Hallo Kitty w promocji ( z 8,99 na 2,99) w szerokiej gamie kolorystycznej i rozmiarówce.....kupiłam mojej Karolci,....Jak przylazłam to wciągnęłam kalarepkę, bo mi żołądek sie do kręgosłupa przyklejał, a teraz talerz pomidorówki z pełnoziarnistym makaronem al dente....mój nasmażył placków ziemniaczanych- zobaczę za godzinkę jaki cukier i tedy może w ramach 2 dania 2 sobie niewielkie zjem.....przeziębienie odpuszcza chyba, bo już coraz rzadziej musze krople do nosa, kaszel całkiem ustąpił.....ale co się namęczyłam to moje......no mam nadzieję,ze cukry będą lepsze....Pytałam o owoce: najlepiej zrezygnować z : bananów, winogron i mandarynek własnie....mój budyń bez cukru: każda skrobia sama w sobie zawiera glukozę i stąd ten skok miałam...
Pozdrawiam ciepło....
 
Witam,
jakiś czas mnie nie było bo byłam w Szczecinie w przychodni diabetologicznej i okazało się że wyniki które robiłam u siebie w mieście są nie takie jakie powinny być i to wcale nie jest krzywa cukrowa, w związku z tym zrobili mi po swojemu i okazało się że nie mam żadnej cukrzycy ciążowej, wynik po 1 h był troszkę wyższy ale to nie kwalifikuje mnie do leczenia diabetologicznego, lekarz powiedział że jeśli stosowałam wcześniej dietę to bardzo dobrze i żeby nadal nie jeść nic słodkiego, jogurty raczej naturalne żadne tam np. owocowe i starać się jeść jeden owoc dziennie oraz nie pić soków a tak po za tym to żadnej diety i po 32 tyg. ciąży mam powtórzyć ponownie krzywą cukrową i skontaktować się z lekarzem telefonicznie, także o jedzenie w Święta się na razie nie muszę martwić. Nadmienię tylko że lekarz diabetolog to
dr hab.n.med. Jarosław Ogonowski - bardzo konkretny i miły facet wg. mojego gina bardzo dobry lekarz.

Oto moje wyniki krzywej:
na czczo: 79 mg/dl
glukoza po 1h 75g - 160 mg/dl
glukoza po 120 min. 75g - 128 mg/dl
p.s. czekając na wyniki w poczekalni poznałam dwie dziewczyny które również robiły krzywą, ale są już po porodzie i jedna z nich przesłała mi na maila przepisy na ciacha które można jeść mając cukrzycę a Święta Wielkanocne przecież tuż tuż!!! Ponadto wysłała mi ogólne zalecenia - cukrzyca ciężarnych wraz z przykładowymi przepisami na śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje z poradni w Szczecinie, jakby któraś z Was chciała to mogę przesłać na prywatne maile.
 
Witam,
jakiś czas mnie nie było bo byłam w Szczecinie w przychodni diabetologicznej i okazało się że wyniki które robiłam u siebie w mieście są nie takie jakie powinny być i to wcale nie jest krzywa cukrowa, w związku z tym zrobili mi po swojemu i okazało się że nie mam żadnej cukrzycy ciążowej, wynik po 1 h był troszkę wyższy ale to nie kwalifikuje mnie do leczenia diabetologicznego, lekarz powiedział że jeśli stosowałam wcześniej dietę to bardzo dobrze i żeby nadal nie jeść nic słodkiego, jogurty raczej naturalne żadne tam np. owocowe i starać się jeść jeden owoc dziennie oraz nie pić soków a tak po za tym to żadnej diety i po 32 tyg. ciąży mam powtórzyć ponownie krzywą cukrową i skontaktować się z lekarzem telefonicznie, także o jedzenie w Święta się na razie nie muszę martwić. Nadmienię tylko że lekarz diabetolog to
dr hab.n.med. Jarosław Ogonowski - bardzo konkretny i miły facet wg. mojego gina bardzo dobry lekarz.

Oto moje wyniki krzywej:
na czczo: 79 mg/dl
glukoza po 1h 75g - 160 mg/dl
glukoza po 120 min. 75g - 128 mg/dl
p.s. czekając na wyniki w poczekalni poznałam dwie dziewczyny które również robiły krzywą, ale są już po porodzie i jedna z nich przesłała mi na maila przepisy na ciacha które można jeść mając cukrzycę a Święta Wielkanocne przecież tuż tuż!!! Ponadto wysłała mi ogólne zalecenia - cukrzyca ciężarnych wraz z przykładowymi przepisami na śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje z poradni w Szczecinie, jakby któraś z Was chciała to mogę przesłać na prywatne maile.

Wunia to dobrze, ze trafiłaś na dobrego specjalistę.....a jeśli mogę to ja poproszę- adres prześłę na pw. Pozdrawiam.
 
Cześć dziewczyny. Mam pytanie,jakie miałyście cukry,ze zalecono Wam insuline? Miałyście też wcześniej badaną krzywą cukrową w szpitalu? Ja jestem na diecie od miesiąca,glukometr mam od 2 tyg, diabetologa jeszcze nie byłam ,mam sie zjawić jak wyniki bedą nieciekawe...Wiem,wiem,dość to dziwne,ale z moim lekarzem tak jest,zakręcony na maksa,za wszystko sie bierze od tzw.du...strony.Moje wyniki na czczo wahaja sie od 79-93,chyba tylko 3 razy zdarzyło się,że po obiedzie czy kolacji miałam powyżej 120 (140-160),ale to próbowałam jakiś nowinek i chciałam zobaczyć jak na to zareaguje.Od początku ciązy badania moczu miałam ok,bez cukru,ketonów. Glukoze na czczo też,dopiero po obciążeniu po 2h miałam wynik 170 .Za kilka dni mam wizytę,mam nadzieję,że u dzidziolka wszystko jest ok.
Dziewczyny z góry dzięki za odp.Pozdrawiam i trzymam kciuki za cukry w normie:)
 
Wunia to super :) ja tez poproszę te przepisy adres prześlę na pw

Emka ja po obciazeniu glukozą 75 po 2h miałam 145, potem dieta no i cukier był nie wiele ponad normę czasami 140 150 ale to pojedyncze wyskoki i po tygodniu diety dostałam insulinę
 
reklama
Hej,
wszystkim chętnym wysłałam na priva, a co jeszcze mogę podpowiedzieć bo w poradni czekałam na wyniki od godz. 07:00 do 12:30 więc przewinęło się trochę cukrowych ludków, a ja normalnie jak w konfesjonale albo pokoju zwierzeń wysłuchiwałam różnych opowieści, i dowiedziałam się między innymi że przed każdym kłuciem w palec należy oprócz umycia rąk przemyć dodatkowo palec spirytusem lub alkoholem ponieważ nawet zwykłe kremy do twarzy posiadają w składzie jakieś cukry, lub zjadło się np. jabłko i wszystko zostaje na palcach i to może fałszować wyniki, a ja bym tak naprawdę nigdy na to nie wpadła i przyznaje że nawet rąk nie myłam za każdym razem, ja na razie nie mierzę już cukru ale Wy sobie spróbujcie. Najbardziej się cieszę że będę mogła sobie pojeść w Święta:-)
 
Do góry