reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Agnieszka...mam to samo...dzisiaj na czczo 75...a wczoraj żaden z moich cukrów nie przekroczył 90...mimo, że zjadłam zupę pomidorową z makaronem na podwieczorek...Ja teraz jestem w 35 tygodniu bo tak wskazuje usg...

Ja chodzę do lekarza na patologii, do swojego gina i lekarza współprowadzącego ciąże odkąd mam insulinę...masakra...też mam co 2 tygodnie usg no i teraz ta z patologii kazała robić ktg...chyba nigdy nie byłam tak przebadana/...
 
Ostatnia edycja:
reklama
kinderek nie muszą a mogą :-) jest wybór-brzuch lub ramię
ja zdecydowanie jestem za kłuciem się w ramiona, nie zdobyłabym się na zastrzyk w brzuch
 
kinderek nie muszą a mogą :-) jest wybór-brzuch lub ramię
ja zdecydowanie jestem za kłuciem się w ramiona, nie zdobyłabym się na zastrzyk w brzuch

ja się nie spieram absolutnie, tylko napisałam jaką otrzymałam odpowiedź jak zapytałam dr w poradni cukrzycowej.....;-)
A dziś....na czczo fajnie 85 mg%, zadzwoniłam do poradni, by zapytać czy z racji wysokich cukrów po śniadaniu zwiększyć insulinę, to powiedziała, ze lepiej osobiście przyjść, ale o 2 jed moge, więc zrobiłam 10 jed , cukier wysoki nadal, w piątek mam wizytę i dietetyczkę, zobaczymy co dalej....ze 2 dni trzeba popatrzeć, może się wreszcie opamieta.....:baffled:
A Wam dziewczynki to zazdraszczam normalnie już tej regulacji cukrów pod koniec tak może być......fajnie.....:tak:
 
a co jesz na śniadanko? może to kwestia chleba? ja musiałam podzielić swoje śniadanie na 2 części, żeby mieć cukry w miarę sensowne

Karenko chlebek mam zawsze żytnio- razowy, a skład jest na 100% pewny.....pisałam swoje menu na kartce i pokazałam i w Gdańsku jak byłam na konsultacji w poradni dla kobiet ciężarnych z cukrzycą i u siebie w poradni cukrzycwej- zastrzeżen nie było...a wręcz, ze za mało jem i może sie to odwrócić i dzieciatko przestanie rosnąć....zjadam maxymalnie 2 kromeczki na sniadanie, często 1 czy 1,5......w piatek ide to znów dopytam i cukrzu=ycową i diettyczke co z tym fantem zrobić.....
 
w udo można owszem, ale tylko długodziałającą, czyli nocną, a te przed posiłkiem muszą być w brzuch, bo szybciej się wchłania- pytałam na ostatniej wizycie w poradni cukrzycowej.....:tak:
No widzisz- jak już pisałam tu kiedyś- co lekarz to opinia. Ja miałam taką przed posiłkiem i przeszkolono mnie, że owszem- z brzucha najszybciej się wchłania ale mogę też w udo albo w ramię ...
 
konderek to jak chebek ok, to może to co do chlebka? ja mogę tylko jajka na tą pierwszą część sniadanka, po wszystkim innym cukier rośnie na maxa :crazy:
nic co zabronione bynajmniej....dzis na czczo miałam 92,, a na śniadanie zjadłam 1 kromkę chleba tego cozawze z wędlinką i pomidora, cukier wreszcie w normie.....118 mg %. Odkąd jestem na insulinie to ciągle mi burczy w brzuchu i ssie mnie jak nie wiem.....na 2 śniadanie zjadłam gruszkę, cukier ok.Następnie kromę chleba z drobiową wędlinką, ale az mnie mdliło i musiałam dojeść....zrobiłam na szybko sałatkę- zapychacza.....2 małe pomidorki, kawalątek ogórka, trochę miksu sałat z rukolą (biedronkowe), trochę roszponki, cebulka. Do tego trochę jogurtu i odrobina sosu włoskiego Knoor,dla smaka.....na razie jest dobrze.....jutro na szczęscie mam diabetologa i indywidualne spotkanie z dietetyczką....;-)
 
reklama
Do góry