reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

hej kobietki :)

czy wam się tak samo nic nie chce jak mi ?

bo mnie wszystko boli strasznie,ciężko sie oddycha mały tak szaleje w brzuszku że mam wrażenie ze zaraz wyskoczy

u mnie dzisiaj cukry ok chociaż ostatnio też trochę szalały ale nie przekraczały 130 więc myślę że nie tak źle chociaż norma 120
 
reklama
Mnie też się nic nie chce...i dzisiaj zaczęła mnie boleć kość ogonowa i biodra...a w dodatku jestem trochę przeziębiona

A mały odwrotnie- mało się rusza i mnie to trochę denerwuje
 
Ja miałam kilka dni mega szalejące... myślałam, że mi da nocną ale nie dała tylko kazała zwiększać tę normalną. No i się w miarę uspokoiło.
Ale miałam dzisiaj jaja... mierzę po podwieczorku: 209 więc ja SZOK :szok: mierzę jeszcze raz: 255 !!! :no: no więc załamka... wkurzyłam się, po 5 minutach wzięłam swój glukometr i mamy i na dwa zmierzyłam równocześnie: na obu ten sam, IDENTYCZNY wynik: 119 ... no i bądź tu człowieku zdrowy

Wczoraj byłam na pobraniu w kierunku paciorkowca i KTG. Generalnie mam rozwarcie na 1 cm i szyjkę skróconą do 2 cm, brzuch mi się stawia cały czas, dziś doszły bóle jak na okres i krzyża... nie wiem co o tym myśleć ...
 
smutna lala a na KTG wyszły skórcze?
kurde to co opisujesz to takie typowe objawy przedporodowe. dobrze by bylo zeby malenstwo wytrzymalo jeszcze pare dni.

no a mi sie wlasnie chce wszystko robić a nie moge nic. az mnie nosi!! moje dziecko wczoraj wrócilo po przeszlo tygodniu od babci i dziadka. tyle roboty w domu a ja leze.. mąż po pracy za wiele nie zrobi,dopiero w wekend.ja to bym najhetniej wstala i wszytsko zrobila.
leże juz 6 miesiąc i mam takie plany co zrobie jak wstane !! juz sie doczekac nie moge!!
 
Nie wiem. Tętno dziecka było w granicach 120-170 a ten drugi wskażnik dochodził max do 20... to chyba nie jest źle. Tylko, ze te twardnienia mam wieczorami. W każdym razie- dziś dalej objawy żołądkowe, o 17 jadę do szpitala...
 
Kurcze dzwonie po tych diabetologach i dodzwoniłam się do babki która zajmuje się ustawianiem diety dla cukrzycowych mam itd. Mówię jej jaka jest sytuacja, że w szpitalu wyszło mi to dobrze a ona na to, że mam się skonsultować jeszcze z innym ginekologiem i zrobić jeszcze raz test z glukozy! Dodała, że jeśli wyszło mi w szpitalu okej to znaczy, że bardzo dobrze, bo glukoza wypłukuje się z mojego organizmu ładnie i że po 3 godzinach powinno być zawsze poniżej 100 a skoro ja miałam w szpitalu mierzoną cukrzycę co 3 godziny i zawsze wyszło niecałe 90 to jest bardzo dobrze! nie wiem co i tym wszytskim myślec
 
A te cukry mialas mierzone w spzitalu bez wzgledu na posiłki? bo ja mialam 1.5 godz. po kazdym posiłku, przed posilkami i w nocy co 2 lub 3 godz jakos.

kurde dziwnie. tez bym chyba zrobila drugi test obciązenia 75g glukozy ale tak po 25 tyg. ciąży.a tymczasem stosuj dietę i probuj dalej do jakiegos diabetologa.
 
reklama
No właśnie, ja to miałam jakoś dziwnie w tym szpitalu! mierzyli mi co 3 godziny i czasem np byłam chwilę po posiłku(10 minut) albo już ponad 2 godziny po posiłku więc dla mnie to trochę niewiarygodne!
Tak myślę, że może sama sobie tą glukozę w domu zrobię ;/ bo w przychodni i tak mi z palca pobierali to tak samo przecież mogę w domu zrobić! i zmierzę na czczo, po 1h, po 2h i po 3h !
 
Do góry