reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

ja jem żytni chlebek, a jako, ze na śniadanie mam zawsze wyższy cukier to jem tylko 1,5 kromki, jedno jajko, pomidorek, og.zielony lub kiszony i do tego pekińska lub zielona sałatka, zapijam kawą zbożową bez mleka i cukru oczywiście-jestem najedzona, a cukier w miarę dobry
 
reklama
Na śniadania mam 3WW, więc jadłam 3 kromki razowego lub wieloziarnistego i było dobrze, do czasu jak skoczył ponad 120. Wtedy kupiłam dla diabetyków i znów parę dni cukier idealny od 103-116. Potem skok ponad 120 więc rozbiłam śniadanie i jadłam 2 kromki a 3 dojadałam po godzinie...i tak do wczoraj jak, cukier skoczył na 136. Może spróbuję jutro z tym jajkiem, ale na białko źle reaguje z rana, nawet cienko posmarowana kanapka biały serkiem, podnosi mi cukier.
Ech, wydawało się, że już nad tym zapanowałam, a od jutra znów będziemy kombinować... spróbuję zjeść jedną kanapkę z jajkiem, a po godzinie dojem drugą, może to rozkręci jakoś trzustkę...

 
Ostatnia edycja:
Z uśmiechem na twarzy melduję, że zjadłam na śniadanie 1 kromkę razowca, smażone jajko + trochę pomidorka i żółtej papryki, a cukier 100 :laugh2:

Super, teraz idę dojść drugą kromeczkę z mięskiem...oby to się sprawdziło już do końca ciąży....

 
Yokoo - super. Btw nie reagujesz źle na białko tylko na cukier mleczny, który w serku tez jest zawarty. Ja nie mogłam ani mleka ani serka na sniadanie a jajka zawsze 2
 
yokoo gratulacje cukru :-), ja kanapka (cieniutka) z dżemem( też cieniutko) druga z chudą wędlinką i pomidorek z og.zielonym plus kawa zbożowa-a cukier 154 :-(
jutro spróbuję zieleninę, 2 kanapki i jajko ugotowane
 
Mi np na początku pamiętam po 2 kromkach chleba razowego dochodziło nawet do 150..;/ i dlatego musiałam się przerzucić na bułeczki wieloziarniste i jest ok ;)
 
a mi dzisiaj coś cukier zaszalał bo zjadłam 2 kr chleba razowego z jajkiem pomidorem i ogórkiem ( po dwa plastry ) i do tego serek wiejski (pół opakowania ) herbata z cytryną i cukier 135 więc za stanowczo dużo
chyba nie mogę jajka łączyć z serkiem wiejskim jutro wracam do moich tostów :)

byłam dzisiaj na USG i jest synek na 1oo % :) wazy 920 g (+-135g) i wszystko jest ok:) a bałam się ze będzie niedożywiony przez tą moją dietę
 
reklama
Karenka- No wydaje mi się że chyba właśnie tak jest, że i w twoim przypadku przyczyną może być chleb, bo np teraz jak jem te bułeczki wieloziarniste to jeśli chodzi o dodatki, to jem praktycznie wszystko , i jakoś nie zauważyłam żeby po czymś konkretnie cukier się podnosił. Możesz spróbować zmienić to pieczywo, może akurat ;) nie zaszkodzi spróbować. Ja też tak kombinowałam aż w końcu zostałam przy tych bułeczkach wieloziarnistych ;)

agnieszka - Gratuluje w takim razie synka , czyli obydwie czekamy na chłopaczków ;) hehe i fajne że wszystko w porządku , ja też za każdym razem panikowałam, że przez tą dietę synuś będzie niedożywiony czy coś , ale naszczęście jest w porządku bo w tej chwili ma 3.400 kg, to wcale nie jest taki niedożywiony :) hehe
 
Do góry