reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

dziewczyny, moje cukry rano ostatnio przekraczają 90 mg/dl (mam 89- 96), pozostałe pomiary w ciągu dnia są poniżej 120 (przekroczenie max do 125 raz w tygodniu);

czy myślicie, że muszę pójść do diabetologa po insulinę?

on sam ma taki stosunek do tych norm (90 i 120), że są bardzo restrykcyjne, jak zobaczył poprzednie moje cukry to powiedział, że nie ma się czym martwić (wtedy trochę rzadziej przekraczały 90).

myślicie, że te przekroczenia na czczo są groźne???

bo ja tak trochę się uspokoiłam po tamtej wizycie, zwłaszcza, że normy dla normalnych ludzi są dużo wyższe
 
reklama
Aaminka, ja po śniadaniach mam przekroczenia i dostałam insulinę:confused2: ale co poradnia to inaczej "leczą".
Zazdroszczę Wam trochę tych lekarzy, bo u nas nie może być przekroczeń.
A po pierwszej wizycie w poradni, gdy dostałam glukometr to dostałam też informację że jeżeli trzy razy pojawią się przekroczone normy to mam zaraz się zgłosić i tak było:cool:
 
Aaminka, ja po śniadaniach mam przekroczenia i dostałam insulinę:confused2: ale co poradnia to inaczej "leczą".
Zazdroszczę Wam trochę tych lekarzy, bo u nas nie może być przekroczeń.
A po pierwszej wizycie w poradni, gdy dostałam glukometr to dostałam też informację że jeżeli trzy razy pojawią się przekroczone normy to mam zaraz się zgłosić i tak było:cool:

Zizi juz po 3 dniach kazali się zgłaszać? Strasznie szybko. Nawet nie mozna sprawdzic jak sie reaguje na dietę... Musze poszukac poich papierów. I tak jutro do niech dzwonię i umawiam sie na wizytę, bo raz dzinnie mam przekroczenia i pomimo moich prób i starań, n ie potrafię z tego wybrnąć.
 
Dlatego ja w ciągu miesiąca zaliczyłam 4 wizyty w poradni, dostałam glukometr, potem jedną insulinę, a następnie drugą:confused2:
 
Dzwoniłam do poradni kilka dni temu. Babeczka powiedziała bym próbowała dalej, bo takie przekroczenia to wyniki moich błedów. I jesli nie chce brac insuliny to mam jeszcze próbowac.
A mam do Was pytanie dziewczyny: mam wesele pod koniec września i tak sie zastanawiam, czy jak sobie wtedy popróbuje róznych rzeczy (ten jeden wieczór:sorry2:) to bardzo to moze zaszkodzić? Czy taki jednorazowy wyskok nie wpłynie na maleństwo? Macie jakies doświadcznienie w tym temacie?
 
Dzieki dziewczyny:-) Będę sie bała pofolgowac sobie, ale pewnie co nie co popróbuję, bo ciezko może być wytrzymać. No i na tym weselu bedą tez znajomi, którzy wiedza, ze mam cukrzycę,a szczególnie jedna kolezanka, sztrasznie wścibska i wiem, ze bedzie mi patrzyła na ręce. Kiedyś byliśmyu nich i powiedziałm do S, ze mam ochote na loda śmietankowego. Reakcja mojej koleżanki: hahaha przecież Ci nie wolno! Zrobiło mi sie przykro, bo po pierwsze nie miała zielonego pojęcia o cukrzycy, a juz mnie pouczała, a po drugie nie widziałam w tym nic smiesznego.
 
Hej !
Mam cukrzycę wykrytą od 27 tc. teraz jestem już w 38 tc. i bardzo się cieszę że to już końcówka, bo ta dieta wychodzi mi już "bokiem". Jedyny jej "+" to to że przytyłam w całej ciąży tylko 3 kg. :happy:

 
Ostatnia edycja:
reklama
Nawet nie wiesz jak mi poprawiłaś humor z samego rana. A już się stresowałam że ja za mało przytyłam. Bo kto to słyszał 4 kg i spada. Zwariować można.

A co Wy na to: dziś poranny cukier z jednego palca 101 z drugiego drugiej ręki 81.:szok:
 
Do góry