reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

*martusia*, aż musiałam skorzystać z wikipedii. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, trzymam kciuki. Ta makrosomia może się przydarzyć każdej z nas.
Mnie znowu skaczą cukry po śniadaniu, a wczoraj jeszcze po kolacji. Podejrzewam nowy chleb, chociaż razowy, z ziarnami, ale może barwiony czy coś? Do śniadania zwiększyłam insulinę już do 6 j. tak jak poleciła diabetolog i miałam 138, a nawet poszłam na spacer i rozwiesiłam pranie.

moze wlasnie barwiony albo jakis 'dziwny' skladnik. ja poki co bez insuliny, mam przyjsc za tydzien, stosowac diete i 4 razy mierzyc cukier: na czczo, 1h po sniadaniu, 1h po obiedzie i 1h po kolacji. pozniej jade do mamy po glukometr, bo ma nieuzywany. ech, zobaczymy... bo nie ukrywam ze mnie to podlamuje lekko.
 
reklama
Cześć dziewczyny!

Miałam robiony test obciążenia glukozą 75g i niestety... cukrzyca w ciąży. Jestem załamana, nie potrafię sobie z tym poradzić. Przez parę dni nie umiałam dojść do siebie ale z czasem przywykłam już do tej myśli. Jednak postanowiłam napisać gdyż jestem już po wizycie u diabetolog ale... no właśnie ale... nie dość, że czekałam na wizytę to jeszcze wyszłam z tej wizyty i w sumie to wiem tylko, że mam mierzyć cukier 4 razy dziennie (na czczo i 1h po głównych posiłkach) i dziennie 1800 kcal.
Myślałam, że jakiś harmonogram pór jedzenia, ile kcal mogę jeść na dany posiłek i że cokolwiek się dowiem jak mam się odżywiać ale Pani dała mi tylko broszurkę dla pacjentów z cukrzycą typu 2 w której w zasadzie mało co pisze. Byłam na wizycie z NFZ i może dlatego tak mnie potraktowano. Nie mam na wizyty prywatne.
Bardzo Was proszę jeśli możecie to wyślijcie mi jakieś przykładowe dania, ilość kalorii czy WW każdego posiłku, cokolwiek co dotyczy cukrzycy ciążowej na e-maila letitia@o2.pl. Nie mam stałego dostępu do netu dlatego nie zawsze będę aktywna na forum. Jeśli macie jakieś materiały od Waszych lekarzy diabetologów to prosze zeskanujcie i wyślijcie.
Z góry dziękuję i życzę Wam wszystkiego dobrego i dużo optymizmu.
 
Cześć dziewczyny!

Miałam robiony test obciążenia glukozą 75g i niestety... cukrzyca w ciąży. Jestem załamana, nie potrafię sobie z tym poradzić. Przez parę dni nie umiałam dojść do siebie ale z czasem przywykłam już do tej myśli. Jednak postanowiłam napisać gdyż jestem już po wizycie u diabetolog ale... no właśnie ale... nie dość, że czekałam na wizytę to jeszcze wyszłam z tej wizyty i w sumie to wiem tylko, że mam mierzyć cukier 4 razy dziennie (na czczo i 1h po głównych posiłkach) i dziennie 1800 kcal.
Myślałam, że jakiś harmonogram pór jedzenia, ile kcal mogę jeść na dany posiłek i że cokolwiek się dowiem jak mam się odżywiać ale Pani dała mi tylko broszurkę dla pacjentów z cukrzycą typu 2 w której w zasadzie mało co pisze. Byłam na wizycie z NFZ i może dlatego tak mnie potraktowano. Nie mam na wizyty prywatne.
Bardzo Was proszę jeśli możecie to wyślijcie mi jakieś przykładowe dania, ilość kalorii czy WW każdego posiłku, cokolwiek co dotyczy cukrzycy ciążowej na e-maila letitia@o2.pl. Nie mam stałego dostępu do netu dlatego nie zawsze będę aktywna na forum. Jeśli macie jakieś materiały od Waszych lekarzy diabetologów to prosze zeskanujcie i wyślijcie.
Z góry dziękuję i życzę Wam wszystkiego dobrego i dużo optymizmu.


nie martw sie, mnie tez to spotkalo i kazda z nas z tego watku. podlamalo mnie to lekko ale wiem ze to dla dobra Malego i mojego. nie jest zle tylko trzeba sie z tym zaprzyjaznic-jak mowi moja diabetolog. jutro Ci wysle to co ja dostalam ale w formie plikow bo skanera nie mam... ale moze w necie cos poszperaj albo kogos popros jak nie masz stalego dostepu. a jakie wyniki mialas jesli wolno wiedziec?

pozdrawiam, glowka do gory i jutro wysylam Ci to co mam.
 
Witam.
Wczoraj cały dzień miałam prawidłowe wyniki. Dzisiaj zaczęłam ladnie dzień, na czczo 78, a po śniadaniu 142! Wróciłam do zwykłego razowca, ale chyba przerzucę się na chrupkie, wczoraj na sniadanie jadłam chrupkie i miałam 118. Załamują mnie te wyniki. I w sumie tylko ze śniadaniami mam ten problem, po obiedzie czy kolacji bardzo rzadko wyskoki się zdarzają. :/
Witaj let. Zajrzyj na stronę Słodkie Mamy: Wszystko o cukrzycy w ciąży. Vademecum dla Kobiet z cukrzycą w ciąży, tam jest sporo informacji. Ja miałam spotkanie z dietetyczką i przykładową dietę dostałam, ale sama ustalilam sobie pory posilków itp. Wszędzie piszą, że dietę powinno się ustalać indywidualnie dla każdej pacjentki, ale tak chyba nikt nie robi. Trzymaj się, dzieci są najsilniejszą motywacją by trzymać dietę, nigdy wcześniej nie udawało mi się wytrwać w diecie, ale teraz to zupelnie co innego, też dasz radę.
 
ja sobie sama ustalilam pory jedzenia, nie wstane o 7 na sniadanie no way :p. wczoraj po kolacji mialam ladny wynik, dzis na czczo i po sniadaniu tez - 80 i 109. ale cos czuje ze obiad bedzie poza norma.

Let jak Ci dzis wysle to co pisalam ale najpewniej wieczorem bo sporo jest do pisania.
 
let na razie podam ci tylko moje pory posilków, które lekko przedstawiłam
I śniadanie 7-8, II 10, obiad 14.30-15.30 ja jem ok 13.00, podwieczorek 16.00, I kolacja 18.00-19.00, II 21.30-22.00 ja jem o 21.00
przykladowe dania postaram ci przeslać później jest sporo do pisania
na razie poszukaj metoda prób i błędów chleba dla siebie żytni, razowy, mieszany a w ostateczności mi kazano jeśc żytni chrupki, ja mam zapisane, że ogórki i salatę mogę jeśc bez ograniczeń ale np musze uważąć na pomidora
na obiad spróbuj mlodą kapustę gotowaną na udkach ale bez ziemniaków, mięsa kawalek też zjedz ale bez skórki ja mam po taki obiedzie niski cukier
staraj sie unikać slodyczy, slodkich napojów, wodę i gorzką herbatę możesz pić spokojnie, uważaj również na slodkie owoce i postraj się ich nie jeśc póżnym wieczorem
misia trzymaj się mi też cukier czasami potrafi skoczyć ale najczęściej jest to z mojej winy np. po ogórkowej mialam zawsze dobry ale dwa dni temun napilam sie maślanki i dopiero zjadlam obiad i odrazu 144, wczoraj zjadlam obiad bez tego dodatku i 88 głowa do góry
 
Ostatnia edycja:
bojąca, mnie też się zdarza, że z mojej winy cukier skacze, ale dzisiaj na śniadanie nie zjadłam niczego innego niż zwykle. Ale w ciągu dnia cukier mi spadal, po 2 sniadaniu miałam 104, po obiedzie 98 a po kolacji 89! Jutro na sniadanie zjem chleb chrupki, mam nadzieje, ze bedzie dobrze.
 
martusia ja tak mialam kilka razy ale po zastanowieniu się wyszlo mi z powodu tego co zjadlam na drugą kolację czasami było to ciastko czy kawałek slodkiej bułki jeśli nie masz tak codziennie to się nie martw
nie wiecie co z asioł dawno jej nie widzialam może sie rozpakowala?
 
reklama
DZIEWCZYNY nie panikujcie, błagam !!!!
Miałam cukrzycę i jakoś udało mi się przeżyć i i zyje nadal :-D
Moge tylko powiedzieć: żaden ale to żaden lekarz nie powie wam ile i kiedy macie jeść, bo nie wie kiedy wstajecie ani jaki rytm dnia macie. Trzeba jeśc co 3-4 godziny: 3 posiłki główne i 2 śniadanie + podwieczorek, a jeśłi chodzicie późno spać jeszcze coś na ząb przed snem żeby przerwa między kolacją a śniadaniem nie była za długa. Pieczywo "szuszone" wasa, bo niestety ale inne chleby nawet te razowe często są barwione cukrem :-( no i nalezy unikać jak ognia wszelkich produktów dla diabetyków. Bezpieczne są produkty o niskim indeksie glikemicznym. A produkty mleczne są pułapką, po nich zawsze cukier jest dośc wysoki :-) jadłam tylko do południa i to nic pt. light.
Jesli możecie to się ruszajcie regularnie - spacer po śniadaniu, kolacji,
 
Do góry