reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Witam sie po raz kolejny na tym wątku :-)
180 po 2 h . jutro ide do poradni. w sumie spodziewalam sie cukrzycy, skoro w pierwszej ciazy sie pojawila.
bez insuliny sie pewnie nie obejdzie, ale jakos to bedzie.
Dziewczyny, ile macie wymienników dziennie w diecie? Mi diabetolog wyliczyla 17, ale mam nadzieje, ze dietetyk w poradni bedzie bardziej szczodry :-)
Michalina, Gratulacje!
 
reklama
michalina86, gratuluję córeczki :)
Ja też żadnych ww nie dostałam, wiem tylko to co przeczytam w necie. Ale jak czytam, że zamiast kromki chleba mogę zjeść 3 krakersy, to jakoś mnie to nie przekonuje, bo trzema krakersami na pewno się nie najem.
Od dwóch dni po obiedzie mam łady cukier - do 90. Ale po śniadaniu i kolacji bez zmian, czasem trochę ponad normę. I przed kolacją doszły mi 2 j. insuliny.
Ale ostatnio zajadam się sezonowymi owocami, pojawiły się już moje ukochane wiśnie i czasem nie mogę się powstrzymać jedząc je, jakbym była w amoku :) Niby diabetolog powiedziała, że mogę jeść owoce między posiłkami, ale w necie zawsze czytam, żeby tylko dwie porcje dziennie do posiłku.
 
ja mam 19 ww, nawet owoce mam wyliczone na ww ale dzieki metodzie prób i błędów zjadam ich więcej i cukier mam dobry o ile nie jem ich do śniadania i wg moich zaleceń mozna je jeść tylko do godziny 18
 
ja owoców nie mogę na śniadanie i tylko do 17 ale jak tu sie nie powstrzymac widzac czeresnie nektarynki ahhhh

byłam dzisiaj u ginekologa nastepna wizyta 16stego ale mowil ze raczej sie nie spotkamy bo daje mi nie cale 2tyg i na porodówkę jeeeeeeeee musze doszykowac pare rzeczy i czekamy ;)

 
Cześć słodkie mamusie :)
Jakoś tu cicho...czyżbym była jedyną mamą z cukrzycą?? :/

Napiszcie prosze co jecie na śniadanie bo dla mnie to był zawsze najważniejszy posiłek a teraz moge zjeść jedną kromeczke chleba razowego bo jak zjem dwie to cukier za wysoki :/

NIE CIERPIE TEGO SSANIA W ŻOŁĄDKU!!!!!!!!!!
 
jstem jestem ;)

ja na sniadanie jem razowy ciemny chleb ze słonecznikiem troszkę masła ale smietankowego wędline drobiową troszkę pomidora czasami sałatę ogórka i jem tak 2 lub 1,5 kanapki i popijam zwyklą wodą z cytryną i mam niskie rzadko kiedy przekraczają 100
 
No właśnie ja po jednej kromeczce mam cukier ok, z tym że mnie to nie wystarcza tym bardziej że jeszcze 2 tyg temu jadłam na śniadanko 2 duże chrupiące bułeczki. I zastanawiam sie czym innym moge żoładek zapełnić.

No a po warzywach to mam wrażenie ze jestem jeszcze bardziej głodna! :/
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam.
Ja też jem 2 kanapki z razowego chleba, zazwyczaj z chudą wędliną, sałata, pomidor, cebula lub rzodkiewka, czy ogórek - warzyw sobie nie żałuję. I raz mam ładny cukier, raz podwyższony. I do tego insulina przed śniadaniem i kolacją.
Dzisiaj byłam o diabetolog, zwiększyła mi insulinę rano do 5 j. i powiedziała, że nie mogę jesć gotowanych buraczków, a wczoraj po zupie botwinkowej miałam 98! Mówiła, że raz nie zaszkodzi, drugi raz może.
I schudłam 1 kg w ciągu ostatniego tygodnia. Lekarka powiedziała, że to znaczy, ze dobrze trzymam dietę i mam się nie martwić, ale ja się trochę martwię, bo w sumie niedługo będę ważyła tyle co przed ciążą! A jak u Was z wagą?
 
Do góry