reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

hej dziewczyny jak tam wasze cukry u mnie jest o.k uff teraz 4 lipca do poradni i do lekarza torbę dzisiaj spakowałam bo rano miałam skurcz 2min potem popołudniu krótki i teraz jestem spokojniejsza ;)

michalina jak tam tulisz swojego maluszka ? mam pytanie co do szpitala trzeba miec swoj noz widelec talerz itp bo nie wiem czy spakowac

 
reklama
Witam u mnie cukry troszke w gore poszły po idealnym tyg gdzie byłu duzo ponizej normy,teraz na granicy sa .Narazie sie nie stresuje tym gin pozwolił mi na małe spacerki i zaowazyłam ze odkad zaczełam sie troszke ruszac to cukier troszke spadł,dalej dietkuje bez insuliny i oby jak najdluzej...
U nas w szpitalu kubki i sztucce swoje trzeba miec....
 
no ja mam na noc insulinę 2j ;/ bo na czczo szalały i mi dała ale za każdym razem inna kobieta i każda co innego gada ;/ ehh ale już z górki ;)

dzięki to ja faktycznie też lepiej spakuję ale to jutro jeszcze ze 2 rzeczy muszę dokupić i torba faktycznie niezle wyglada jakbym na tydz jechala do szpitala a to tylko podstawowe rzeczy tam sa :D

 
Witam,
a mnie znów się zwiększyły cukry. Na czczo dzisiaj miałam 98, wczoraj po kolacji 123, a po śniadaniu i 30 minutowym spacerze 128. A biorę insulinę przed śniadaniem. Cały czas jem to samo, no wczoraj zjadłam kawałek loda śmietankowego i trochę ostatnio zajadałam się czereśniami. Ale jednego dnia wszystko super, a następnego każdy wynik powyżej normy :/ W sumie nie są to tragiczne skoki, 140 nie przekraczam już, ale i tak mnie to martwi. Wizytę mam w piątek, zobaczymy co będzie. Czasem się zastanawiam czy dobrze insulinę wstrzykuję.
A jaką mam ostatnio chętkę na batony. Wszystko przez te durne reklamy :p Dzisiaj jeszcze idę na pierwsze urodziny mojej bratanicy, więc też jakiś torcik będzie mnie kusił :)
 
ja biorę insuline o 22 2j i na czczo i po sniadaniu jest o.k ost skoczyl po obiedzie 126 i kolacji ja swieta nie jestem zgrzesze czasami ale to tak bardziej po obiedzie bo wieksza przerwa miedzy mierzeniem kolejnym i czasami spaceruje sporo lub troszke zajecia w ogrodzie jest....ja wizyte mam za tydzien ;)

czeresnie i truskawki oraz kiwi to bym mogla jesc aaa i nektarynki :D

 
Witam Koleżanki 24czerwca o 16.35 przyszła na świat moja słodka córeczka :) już od trzech dni jesteśmy w domku. Cukry po porodzie się stabilizują. Asiek a co szpitala mnie wypisali w piątek 22 do domu bo stwierdzili że cukry w normie i na usg wyszło też wszystko ok, ale 23 po 22 odeszły mi wody i znów trafiłam do szpitala. Opieka super, położna która odbierała poród wspaniała, po porodzie pomimo nacięcia mogłam normalnie się poruszać i siedzieć. Ja to nie zdążyłam nawet zapakować torby na nowo więc mąż musiał mi co chwile coś dowozić bo zaczęło się tak z zaskoczenia. Do szpitala warto zabrać kubek, łyżeczkę i nóż, jedzenie w miarę ale jak to na diecie skromnie więc trzeba sobie troszkę dojadać. Ręcznik musisz mieć dla maleństwa swój a środków do pielęgnacji nie można w szpitalu używać. Co do sal jak zaczniesz rodzić na patologii to zabiorą twoje rzeczy wszystkie jak będzie czas a jak nie to będziesz musiała mieć najpotrzebniejsze i biegiem na trakt porodowy. Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz odpowiem na wszystkie:) pozdrawiamy :-)
 
michalina86 szczęściaro gratulacje ogromne mimo iz mam cukrzyce wiem ze nie mam sie czego bac bo maluszki rodza sie zdrowe ;) inaczej byc nie moze ale ci zazdroszcze ja jutro dopiero 37 tydzien tak spakowalam noz itd praktycznie wszystko juz mam do olsztyna mam 35km ale tesciowa mam na miejscu takze bd dowozic jak cos maz w delegacji takze pojade z mama albo kims innym zalezy kiedy zlapie ;) ale dzieki za odp fajnie miec kogos na forum kto rodzil w tym szpitalu co ja musze ;)

raczej juz chyba nic mi na mysl nie przychodzi pozostaje czekac i modlic sie zeby u mnie bylo wszystko o.k bo czasami juz mam dosc tej diety w srode do poradni i do lekarza od razu ciekawe co mi ciekawego powie jak cos napewno tu lub w wiadomosci ci napisze jakby mi sie cos przypomnialo.



 
reklama
Dziewczyny pomyślcie, że od razu po porodzie cukrzyca mija, mi kazano mierzyć cukier przez dwie doby po porodzie dwie godziny po posiłku norma 140, było wszystko ok wiec nie muszę już mierzyć. Dieta oczywiście lekkostrawna co by kolek maluszek nie miał.
Asiek po porodzie przebadają Ci maluszka od stóp do główki i porobią wszystkie badania, a przy wypisie dostaniesz plik skierowań do specjalistów, ale nie martw się wszystko do ogarnięcia :) i w trosce o zdrówko maluszka.
 
Do góry