reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Cześć Wam cukiereczki:) OJJJ trzy miesiące mnie tu nie było tyle nowych niców. KUDI 81 ja mierzyłam cukier godzinę po posiłku i musiałbyć nie wyższy od 120 jak miałam około 140 dołożyli mi insulinę rodziłam naturalnie w szpitalu gdzie nie mają pojęcia o kobietach z cukrzycą ale po narodzeniu Szymonka poród bez komplikacji podali mu glukozę bo miał za mało cukru i dwie godz był pod tą glukozą. Mój Szymek ma wadę serca niestety:( ma dwupłatkową zastawkę aortową kardiolog mówi że to nie od cukrzycy ciążowej ale ja pewna nie jestem zobaczymy modlę się każdego dnia o zdrowie dla Szymka i boję się bardzo o niego w poniedziałek jedziemy na usg zobaczymy czy nic się nie zmieniło oby było ok trzymajcie kciuki. I tak z innej beczki kochane po porodzie nie robiłam jeszcze badań na krzywą cukrową a powinnam wiem mierzyłam sobie glukometrem i był ok a powiedzcie mi czy tak samo robią pomiar cukru jak w ciąży najpierw na czczo potem picie glukozy i mierza pogodzinie i po dwóch godz ja tak miałam w ciąży a teraz jak się robi to badanie??? Bo u nas w labolatorium mojemu tacie robili pomiar pobrali na czczo kazali iść coś zjeść i po godz przyjść na pomiar coś dziwne nie??? Jak wy miałyście???
 
reklama
Mi powiedziała ze po 2 msc od porodu mam wziąśc skierowanie na 75 glukozy z pomiarem na czczo i po 2 h.

A w sparawie mierzenia cukru: Kazała po 1,5 h i do 120 wynik. Na czczo do 90. Z tym ze na czczo z regóły przekraczam to 90. Na szczeście niewiele (tak 92, 95) wiec na szczeście insulina mnie ominela. Do terminu został mi ostatni miesiąc i cukry szlają strasznie. Zeszły tydzień byl ideał. A od 3 dni mam wyniki po 140.... a wcale sposobu odzywiania nie zmienilam....
 
dziwią mnie te rozbierzności w normach cukru po godzinie, zwłaszcza, że "wytyczne Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego postępowania u kobiet z cukrzycą" (jak klikniecie to w Google to powinno Wam wyskoczyć, są tam wszystkie zalecenia dla lekarzy jakie mają stosować u ciężarnych z cukrzycą)wskazują że normą jest 140 po godzinie.

Nie wiem też czy macie wytyczne aby sporzywać posiłki z Indeksem Glikemicznym poniżej 60, i faktycznie się to sprawdza. W google są takie tabele z IG, które dla mnie są bardzo pomocne.
 
Kudi ja mam sprawdzać 1,5 godz po posiłku :eek: i norma dla mnie to też 120 :eek::confused: też nie rozumiem od czego to zależy...
ciekawe jak bym sprawdziła po godz, po 1,5 i po 2 - i jak by się wynik kształtował ;-) chyba zrobię próbę :-D
 
Kudi81 140 to sa stare normy na to nie patrz ja tez pytalam sie na Biziela o te normy i do 120 po godzinie tak jest lepiej dla dziecka i tlumaczyla ze normy do 120 sa przyjete jako obowiazkowe od 2009 roku chyba jakos tak 140 to stare normy gdzie duzop dzieci rodzilo sie z wadami serduszek bo te normy byly za duze...ale jak widac co region to inaczej .. a do kogo chodzisz???Ja juz nie pamietam nazwisk ale jedna jest tam ostra ... Ja mialam cc i powiem ci ze ja nie wiem co to porod szlam na umowiony termin mialam znieczulenie miejscowe bylam swiadoma wszystkiego uczucie nie jest mile ale nic nie czujesz .. poza tym wszsytko trwalo 10 min i nie bolalo tak mocno myslalam ze bedzie gorzej mowie o bolu jak znieczulenie przestanie dzialac w sumie najtrudniejsze bylo pierwsze zejscie z lozka a potem to juz nie tak zle .. ja po paru dniach juz normalnie funkcjonowalam ....ja sie nie meczylam maly tym bardziej :):) ..POLECAM !!!!!!
 
Ostatnia edycja:
labelo gratuluję.
Bardzo boję się porodu. Nie ma nocy bym nie budziła się i analizowała wszystkiego po kolei.
Cała ciąża w lęku...
 
wita dawno mnie nie bylo ja juz po wizycie mam skierowanie do poradni jutro jade rano bo tylko czynna do 13 wiec bedzie dieta i mierzenie cukru ;( oby tylko na tym sie skonczylo.....


 
Witajcie.
09.05.2012 o godzinie 13.06 przyszedł na świat mój Skarbek!!!
Maleństwo czuje się dobrze, nie ma żadnych oznak tego, że ja miałam cukrzycę- ważył 3300g i miał 54 cm. Mamusia też wraca powoli do siebie, a jak na niego patrzę to nie pamiętam już ani o wyrzeczeniach związanych z dietą ani o bólu związanym z cc. Jestem szczęśliwa, córka też zaakceptowała małego bardzo dobrze!
Wszystkim nierozpakowanym życzę wytrwałości i siły i pamiętajcie że wszystko to się opłaca żeby móc spojrzeć potem na takie małe- wielkie szczęście!!!
 
reklama
Do góry