reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Kochane,
8 maja przyszla na swiat Nasza Perelka, Wiktoria, 3290g, 54cm szczescia:)

Porod bardzo ciezki, zabiegowy, zagrozenie zycia MAlenstwa, zastosowano proznociag,ale juz zapomnielismy o tym. wczoraj do domku wrocilismy i cieszymy sie soba wzajemnie:)

 
reklama
labelo :-) gratuluję z całego serca i witam Wiktorię po tej stronie brzuszka :-D
cieszcie się sobą!

pamka Wam również serdeczne gratulacje i buziaki dla synka :-)

u nas już 30 tc, córcia ma już 1545g, cukry póki się trzymają, ze dwa razy tylko przekroczyłam normę ale przyznaję, że pojadłam wtedy :zawstydzona/y:
i witam nowe słodkie mamusie!
 
Labelo gratulacje!!! Najważniejsze że macie to za soba, że maleństwo jest zdrowe i możecie być w domku razem!!!! :tak::tak::tak:

O koszmarach porodu szybciutko zapomnisz...;-)
 
labelo- Ogromne Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Dobrze ze optymizm od ciebie tryska. Zdrowia i sił wam życzę:)
 
Dziewczyny a pytałyście się może swoich lekarzy czy przy cukrzycy nie jest lepiej dla maleństwa i dla nas od razu zrobić cc. Z tego co czytam, to przeważnie sąkomplikacje przy narodzinach maluszka, gdy towarzyszy nam cukrzyca, no ibardzo często i tak kończy się cc albo kleszczami co nie jest fajne dla dzidzi ani dla nas.

A jak radzicie sobie ze skokami cukru, dziś zjadłam na śniadanie to samo co wczoraj a cukier dużo większy. Nie wiem co robić aby było w normie.
 
hejka nie było mnie tu jakiś czas w czwartek byłam u lakarza ale nie przyjmował ;/;/;/ także ide teraz w czwartek bo u mnie na wsi tylko w czwartki przyjmuje :) dam wam znać co i jak ogółem czuję się dobrze przez 3 dni byłam nie do życia w nocy nie spałam ósemka mi chyba sie przebija tragedia mówię wam ;/

mam nadzieję że wrócę w czwartek z dobrymi informacjami ehh przed wizytą w środe chyba ruszę na zakupy :)
i już 30 tydzień mi stuknął ale jestem happy mówię wam


 
Kudi81 Ja jezdzilma tam raz w miesiacu tylko na kontrole bo tam jest poradnia diabetologiczna ..nie mieszkam w Bydgoszczy ale w moim miescie dopiero powstala poradnia jak juz urodzilam :) bo szpital byl w rozbudowie ...ale nie rodzilam tam ten szpital baaardzo zaniedbany stray obskorny .diabetolodzy sa rygorystyczni ale to dobrze z jednej strony mobilizuja do trzymania dyzsypliny dietowej ..ja bylam tylko na diecie do konca ciazy ale rodzilam w Grudziadzu tu gdzie mieszkam ... i mialam cc ale to dlatego bo chcialam .. na biziela klada tydzien przed terminem kobiety cukrzycowe .....
 
witam, dawno mnie nie tu było,

labelo serdeczne gratulacje,

Kudi81 cukrzyca nie jest wskazaniem do cięcia, ewentualnie duża waga dziecka, ja rodziłam naturalnie, obyło się bez komplikacji, a moimi cukrami nikt się nie przejmował, sama sobie zmierzyłam z ciekawości, bo jakaś trzęsawka mnie dopadła,

ja od kilku dni mam problem z karmieniem, tzn. mała mi się drze i cyca nie chce do buzi wziąć, na szczęście nie zawsze tak się dzieje i coś tam jednak je, trochę mnie to denerwuje, ale to dlatego, że przez ostatnie dwa mce nie miałam z nią żadnych problemów i się rozleniwiłam,

pozdrawiam i dobrych cukrów życzę!!!!
 
dziewczyny muszę się z Wami tym podzielić, bo może chociaż jednej z Was pomogę moimi "odkryciami". Od paru dni miałam problem z cukrem po śniadaniu i kolacji, zastanawiałam się jak to zmienić i tak zauważyłam, że po zmianie pieczywa na żytnio razowy 100 % (oczywiście w dawkach wskazanych przez diabetologa ) i basenie (20 min spokojnego pływania) po obiecie cukier po kolacji 85 a był zawsze w okolicach 140 ;)) jestem mega szczęśliwa ;))

zachęcam do kombinowania z dietką i dzielenie się spostrzeżeniami ;)

Agula8888 dzięki za odpowiedz. A czy cc miałaś przy całkowitym znieczuleniu czy tylko zewnątrzoponowe no i jak się czułaś po cc, polecasz? a co opinii o szpitalu to niestety się z Tobą zgadzam, ale jak dojdzie mi insulina (oby nie) to będę skazana na ten szpital ;(

a jak wam lekarz kazał mierzyć cukier 1 czy 2 godz. po posiłku ?? ja mam wskazanie po godzinie ale powiedziano mi również że norma po godz. to do 120, a znalazłam wytyczne Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, gdzie piszą,że norma po godz. do 140. Nie wiem co o tym myśleć. Zastanawiam się czy nie iść do innej poradni diabetologicznej tylko nie wiem czy tak można wykorzystywać NFZ ;) orientujecie się może?
 
reklama
a jak wam lekarz kazał mierzyć cukier 1 czy 2 godz. po posiłku ?? ja mam wskazanie po godzinie ale powiedziano mi również że norma po godz. to do 120, a znalazłam wytyczne Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, gdzie piszą,że norma po godz. do 140.
mi diabetelog napisała, że po 1 godz norma do 140, po 2 godz do 120 :)
 
Do góry