reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Dzięki dziewczyny baaaardzo dziękuje za wsparcie i dobre słowa no jutro idę na 13stą na wizytę także okaże się co i jak już niedługo na pewno dam wam znać jem dużo warzyw zwłaszcza pomidory sałatę marchewkę rzodkiewkę po ogórkach mam zgagę więc je omijam....mamuśka kupiła mi wafle ryżowe to będą smaczne kanapki :D

Wiem że nie ja pierwsza i nie ostatnia ale wiadomo cios jest jednak dla maluszka wszystko !!! Sądzę że mój to pewnie diety będzie kazał się trzymać jak kiedyś miała wysokie ciśnienie to nie wysłał do szpitala tylko na kontrole miałam do położnej przychodzić to teraz też dieta i tyle jeszcze raz dzięki :) 2 miesiące to szybko zlecą.

 
reklama
Cześć dziewczyny!
Dawno mnie nie było i wpadłam tylko by się pochwalić :tak:
27.IV.2012 urodził się mój synek- wcześniaczek.
Jestem już w domu od piątku i wszystko jest ok.
Podczas porodu kontrolowali mi cukry, ale mimo że były wysokie bo ok. 180 to nic mi nie podawano (chyba), w końcu i tak skończyło się cc.
Od tamtej pory na własną rękę sprawdzałam cukier 2 razy i wydaje się, że wszystko jest w porządku...
Trzymam za Was kciuki, by dietowanie szło wam bez odstępstw i czas do rozwiązania szybko leciał &&&&&.
 
Pamka gratulujemy synka!!!! niech rośnie zdrowo :tak:;-)

No i super że cukry tak ładnie się uregulowały - od początku po porodzie były ładne czy po jakimś czasie dopiero się unormowały???

Asiek jutro o 13 zaciskamy kciuki - daj znać co powiedział lekarz!!!


Ciekawa jestem jak będzie tym razem u mnie - czy wytrzymam z cukrami do końca ciąży bez insuliny... czy jednak mi znowu ją dowalą :zawstydzona/y: bo cukry zaczną wariować...

Aylin masz rację -pod koniec ciąży cukrzyca jest jeszcze bardziej nieprzewidywalna... :eek::sorry: miałam tak samo w poprzedniej ciąży - dwa dni jadłam to samo i jednego dnia było pięknie a drugiego... wow skok pod sufit :confused2::eek: oby tym razem jakoś się uchować bo i tak mam dość kłucia :zawstydzona/y:
 
Witajcie. Jestem w 29 tygodniu i właśnie odebrałam wyniki po glukozie 75g po 2 godz. 174 mg. Jestem załamanapo tym co czytałam w internecie na temat możliwych powikłań przy cukrzycy ;( Czytałam też wasze wcześniejsze posty i troszeczkę się uspokoiłam,ale niezmienia to faktu, że jestem zła na siebie bo przecież mogłam się lepiej odrzywiać i maluszek nie miałby problemów. Powiedzcie tylko czy warto iść do prywatnego diabetologa bo w ogóle nie znam się na tych wymiennych węglowodanach ;(
 
jejku jak ja zazdroszczę ci synka u mnie na razie niespodzianka :) tez marzy mi się synek ale najważniejsze że zdrowe :)
jutro do 13stej to ja padne na zawał haha :p

kudi81....też czytałam o cukrzycy w necie i zgłupiałam a potem byłam zła sama na siebie po co siedzieć wyczytywać i tak będzie dobrze !!! tak jak miałam wysokie ciśnienie w ciąży naczytałam się a potem zamartwiałam bo to grozi tym to tamtym pochodziłam pokontrolowałam i jest o.k tu też będzie dobrze.

 
Kudi poczekaj na wizytę u diabetologa którego poleci ci gin a jeśli trafi się jakiś ferelny to wtedy dopiero będziesz szukała prywatnie! I nie zamartwiaj się - teraz to nic nie zmieni.... na pewno i tak zdrowo się odżywiałaś - a że cukrzyca wyszła... może to być całkiem niezależne od ciebie! u mnie np nikt nie miał cukrzycy w domu, nie jestem otyła (a wręcz chuda) i każdy się dziwi skąd cukrzyca...
A jednak już drugą ciążę wyszła... nie wiem - może moja trzustka sobie nie radzi, może dzieci ją za bardzo ściskają :sorry::-p Z Nelą (2 ciąża) cukrzyca wyszła też dopiero koło 26tc... więc wcześniejsze cukry też mogły być podwyższone... a mimo to córa urodziła się zdrowa i silna o czasie dzięki mojej późniejszej diecie!!!
I teraz też tak będzie - diabetolog nauczy cię jak się zdrowiej odżywiać, ty poobserwujesz swój organizm i się go nauczysz a nagrodą będzie zdrowe dziecię!!!!:tak:;-):tak: zobaczysz, będzie dobrze!!!!
 
Witajcie. Jestem w 29 tygodniu i właśnie odebrałam wyniki po glukozie 75g po 2 godz. 174 mg. Jestem załamanapo tym co czytałam w internecie na temat możliwych powikłań przy cukrzycy ;( Czytałam też wasze wcześniejsze posty i troszeczkę się uspokoiłam,ale niezmienia to faktu, że jestem zła na siebie bo przecież mogłam się lepiej odrzywiać i maluszek nie miałby problemów. Powiedzcie tylko czy warto iść do prywatnego diabetologa bo w ogóle nie znam się na tych wymiennych węglowodanach ;(

Kudi - akurat to co wcześniej jadłas ma nieiwelki wpływ na to czy masz cukrzyce czy nie. Ja od poczatku ciazy staram sie jeść zdrowo (no czasem napady na lody sie zdarzały) a i tak cukrzyca mi wyszła. Czy prywatny czy na NFZ - znaczenie ma niewielkie, powie ci to samo, i tak samo kotrolowac cie bedzie.

Ja dzis po wizycie u mojej Pani diabetolog - pochwaliła, nie krzyczała, kazała dalej diete stosować. A na wyskoki po tym samym powiedziała ze po 1 koniec ciąży, a po drugie - znaczenie ma tez posiłek poprzedni. 2 sniadanko moze wpływac na obiadek....
Nie mam juz wizyt do konca ciąży. Chyba zeby się cos działo to mam sie zgłosić. I 2 miesiące po porodzie mam zrobic badanie glukozy 75. Wiec sie ciesze ze jest ok :)
 
Kudi81 Ta cukrzyca to zupelnie nie twoja wina ty nie masz wplywu na to i tu nie chodzi o wczesniejsze odzywianie .... cukrzyca ciazowa trwa tylko przez ciaze w niewielu przypadkach pozostaje ... w czasie ciazy twoje hormony szaleja narzad zodpowiedzialny za produkowanie insuliny ktora spala twoje cukry to trzustka ..podczas ciazy cukrzycowej trzustka jest oslabiona i nie daje rady z wydzielaniem odpowiednij ilosci insuliny aby spali cukry i dlatego ta dieta zeby nie dostarczac tej biednej trzustce za duzo cukrow tylko tyle aby byla w stanie wytworzyc insuline by je spalic ... niekiedy sama dieta nie wystarcza i insulinke musisz wstrzykiwac bo narzad nie daje rady z produkcja i nadmiar cukru pozostaje organizmie i idzie tez do dzidzi ale jesli wstrzykniesz odpowiednia ilosc to spokojnie spali cukry i jest ok":):):):) bedzie dobrze ...
 
Dzięki dziewczyny za wsparcie, jesteście kochane. Też dziwię się, że cukrzyca mnie dopadła, przed ciążą ważyłam 53 kg przy wzroście 167 a jak na razie przytyłam 7 kg , ale cóż dietka nie zaszkodzi. Byłam dziś w poradni i dostałam rozpiskę co jesć i o której godzinie. Poza tym pani doktor powiedziała, że najgorsze jest siedzenie zwłaszcza po większych posiłkach więc więcej spacerków i może zacznę chodzić na basen ;)Musimy też liczyć ilość gramów w przeliczeniu na 1 WW no i oczywiście jeść produkty z IG poniżej 60, ale to wszystko pewnie już wiecie ;)a dla wszystkich powodzonka w kombinowaniu zdrowych posiłków
 
reklama
Agula8888 czytałam wcześniejsze posty i zauważyłam, że wypowiadasz się na temat szpitala Biziela w Bydgoszczy. Też chodzę tam do poradni, chociaż o szpitalu nie słyszałam zbyt dobrze. Trochę się obawiam, że będę zmuszona tam rodzić bo chciałam w MSWiA. A Ty rodziłaś już może w Bizielu?
 
Do góry