reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Labelo- czekam na wieści po usg:), Jak ja sama lubię podglądać te maleństwo w brzuszku:)

Witam!!!! Wszystkie mamusie.
U mnie ciąg dalszy niewiadomej z insuliną. Albo muszę bardzo doże dawki zastosować, albo ja nie idę na tę insulinę. Ciekawe czy coś takiego może być?:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
Na śniadanie zjadam zawsze 3/4 kromki chleba . Dziś dałam 4 jednostki insuliny i całą kromkę i wynik123 , czyli za duży.
Diabetolog uważała ze 4 jednostki mi wystarczą. A tu wygląda żeby dojść do 2 kromek chleba trzeba było ponad 10 jednostek dać:(.
Znowu wieczorem z większe insulinę o 2 jednostki . Pewnie nie dużo mi to pomorze, ale mam takie wskazówki wiec się nich będę trzymać
 
reklama
Dziewczyny proszę pomóżcie!
Byłam dziś na wizycie, obciążenie glukozą wyszło ok. Glukometr pokazuje zupełnie coś innego, może zepsuty?:no: Boje sie, ze zostałam zle zdiagnozowana. W pierwszej ciąży miałam nietolerancję czy cukrzycę-nieważne. Coś było na rzeczy. Pani dr powiedziała, ze nigdzie mnie nie kieruje bo nie ma podstaw. A glukometr mam pewnie zepsuty. Wczoraj po małej kanapce z serem było 153??? Doradzcie coś. Proszę. Badać jeszce raz?
 
Agula 80 a skąd wiesz, że glukometr zepsuty? Pobadaj nim jeszcze parę razy. Po kromce z serem żółtym miałam ost. 150. jesli miałaś cukrzycę w poprz ciązy to jest duże prawdopodobieństwo, ze znowu jest coś na rzeczy...tak jest u mnie a miałam wielką nadzieję, że mnie ominie, nawet byłam zła na moją gin, że wmawia mi co będzie jak byłam w 9tc...a jednak.

Mam jeszcze pyt. co robicie gdy dopada was głód np. zaraz po mierzeniu, a wynik jest np. w górnej granicy (np. ja dzis po sniad. 115 a mdleję z głodu;-)) - bo ja po prostu zjadłam zupę i kawałek chleba, nie czekając na nic.
 
Agula80 wow to super rzadko sie zdarza ze w drugiej ciazy brak cukrzycy jak byla w pierwszej wiec super ..a obciazenie jest wiarygodniejsze niz glukometr takze fajnie tez bym chciala uniknąc tego w drugiej ciazy :):):)\

nefii - ja na takie glody jadłam bigos :):)jest bezpieczny nie podnosi cukru takze polecam

Nice a ty jak tam robilam obciazenie po porodzie ??
 
Nefii na głoda najlepszy u mnie był kabanos, bigos, orzeszki, pieczone samemu mięsko, nie podnoszą cukru a samopoczucie od razu lepsze no i surowe warzywa w zakątkach lub same i jaja więc opcji jest sporo.
Domka hej wpadaj na słodkości grypsiaro przepisu na te twoje placuszki się nie doczekałam.
 
Nefii- ja na takiego głoda zjadałam 2 jajka gotowane. pomaga mi tez prażony słonecznik, marchewka.
Ale u mnie tak włąśnie było , ze chodziłam zawsze głodna, dla tego dostałam tę insulinę. :tak::tak::tak:
 
Dziewczyny,
byłam na usg i jestem załamana:(
Ostatnio miałam 3 tygodnie temu (w 32 tyg)i Mala ważyła 2100, wyprzedzała o tydzień.
Natomiast dzis (36 tydzien) wazy tylko 2400 i wg parametrow "uwstecznila" sie o tydzień:(. Dojrzałość łożyska II/III - nie wiem, co to znaczy. Lekarz powiedział,ze mam się zgłosić do lekarza prowadzącego....jutro zapytam, jejku:(.


 
labelo Pewnie to nic takiego a Twoja dzidzia i tak wazy niezle ja urodzilam z waga 2540 i Niko byl i jest zdrowy :):):) Byl bardzo malutki a teraz jest normalny ...mysle ze to nic takiego glowa do gory .... Z tym ze w cukrzycy łozysko szybciej sie starzeje i dlatego ja po skonczeniu 35 tyg czesto jezdzilam na ktg a od 39 tyg codzien ....dlatego przynajmniej u nas tak jest ze cukrzycowe jak zaczal sie 40 tydzien i mimo ze nic nie zaczelo sie dziac ida na oddzmaja skierowanie na oddzial i w szpitalu czekaja porodu i maja kontrole .. Ale jesli chpdzi o wage malej to tak jak mowie rodza sie dzieci male i wieksze ...pojdziesz do lekarza to ci wytlumaczy co i jak a kiedy masz wizyte?
 
Ostatnia edycja:
reklama
labelo- nie martw się tak na zapas, bo usg naprawdę podaje wyniki w dużym przybliżeniu. Podobno, aby wiarygodnie porównywać trzeba żeby zawsze robiła je ta sama osoba i na tym samym sprzęcie, bo tam minimetry odgrywają dużą rolę. Sama przed poprzednim porodem mówiłam że myślałam że moja córka będzie dużo większa niż wynik a usg który po kolejnym ktg zrobił mi lekarz dyżurujący w szpitalu, wtedy mała miała niby niewiele ponad 3 kg, a jak się okazało tydzień po tym urodziła się z wagą 4150g. Jak pokazałam przy porodzie wynik z wcześniejszego usg to lekarz powiedział że musiał być jakiś błąd pomiaru, albo wina aparatu, bo nie ma możliwości, że tyle przybrała...
Teraz też z różnych względów musiałam mieć zrobione usg w dwóch różnych miejscach, przez dwóch różnych specjalistów w odstępie trzech dni i wiesz co się okazało?- że bobas niby przez te trzy dni przybrał ponad 300g.. Na co lekarka prowadząca powiedziała, że nie ma szans...Tak, że trzeba to chyba traktować trochę z dystansem- zobaczysz, że wszystko będzie dobrze!!!
Agula80- podobno ważne jest też to jakie miałaś obciążenie, bo wiarygodne jest tak naprawdę dopiero to 75g i trzeba przez trzy dni przed nim być na normalnym jedzeniu a nie na diecie, bo wtedy wynik może być fałszywie zaniżony- tak mówiła moja diabetolog, ale możliwe, że co lekarz to teoria...Moja znajoma jednak też miała taką sytuację, że w pierwszej ciąży miała coś jak nietolerancję- czyli cukrzycę ale niewiele ponad normę, a w drugiej wyniki były ok- nawet powtarzała badanie bo się bała, że coś pomylili w laboratorium, ale za drugim razem też było dobrze. Tak, że może tak się chyba zdarzyć- z całego serca Ci tego życzę- ominęło by Cię trochę wyrzeczeń ;-).
 
Do góry