reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ja miałam przez jakis czas niskie cukry na czczo, ketonów nie mierzylam, ale z badania ogolnego moczu wychodziło, że ich nie ma. Diabetolog zalecił mi drożdżówke na noc ok 22, po niej zawsze rano mam 75-85. Wiec ok!!!
 
reklama
Tofika ja miałam ketony z ogólnego badania, potem paski od diabetologa i motyfikacja diety ...
Mnie pomagała wasa, albo kromka chleba i rano było OK.
 
Oj tam oj tam panikujecie, ja tam nigdy nie mialam badanych ketonow a cala 1 ciaza na insuliny bylam. Ale wy skromne te cukrzyce macie, bo ja mleka czy drozdzowki czy kakao czy chleba lubserka itp jesc nie moglam, tylko wasa i szynka, ale o 23 musialam ostatni posilek. No ale nigdy nawet na insulinie nie mialam takich super wynikow jak wy.

Gabrielko- no ja nigdy nie widzialam tych ciuchci, i nie moge ich dalej do konca zrozumiec bo widze same na magnezy i zero torow do nich. I nie wiem czy one jezdza na baterie czy jak?
 
- Tomek i przyjaciele :: Maskotkowo.pl :: str. 7

Maria to dla Ciebie, tam jest seria na magnesy. u nas Natan bierze ciouchcie i je rozpina i spina i jeżdzi , do magnesów nie ma żadnego zestawu torów a naprawde duzo czasu tym się bawi, jak znajde cos o tych haczykach to dam link. obejrzyj sobie wszystkie strony - do wyboru dso koloru - ale dobrze ze znalazlam ta strone to zamowie w hurtowni jeszcze z 3 zestawy :no::-D rozstaw kół do torów na haczyki musi być 1,8mm , wiesz co ja wezmę to na magnesy i spróbuje u kolezanki sprawdzic czy magnesy poruszaja sie swobodnie na torach z haczykow bo jednak haczyki sa wieksze, a na magnesy sa metalowe i tego uwierz mi nie rozwali, nie ma na to mocnych, Natan ma to w kosmetyczce rzuca, wyrzuca i wiele rózżnych pomysłów ma i jeszcze nic się nie stało , także powodzenia w zakupach:-)
 
Tofika - Ja miewałam śladowe ilości ketonów rano w moczu, w I ciąży. Teraz jakoś się na ogół zapominam i kiepsko mi idzie sprawdzanie. Najgroźniejsze jest jeśli ketony pojawiają się w moczu razem z cukrem. Same ketony świadczą o tym, że je się za mało węglowodanów i organizm spala tkankę tłuszczową, żeby pozyskać energię. W trakcie przerabiania tłuszczu na węglowodany wydzielają się właśnie ketony. Rób sobie mniejszą przerwę nocną w jedzeniu. Zjadaj coś przed snem, najlepiej coś co zawiera węglowodany złożone (chyba najlepiej 1 kromkę chleba) i poranne ketony powinny zniknąć.

Maria - u nas na razie stanęło na Alicji. Ale podobały mi się też: Weronika, Aleksandra, Nina, Rozalia, no i Larysa po bohaterce z dr Żywago :-D ale pewnie bym tak nie nazwała, bo ja raczej wolę te bardziej 'zwykłe' imiona.
No i nie ociągaj się, tylko zasuwaj na obciążenie jak najszybciej! Dla pocieszenia napiszę tylko, że u mnie teraz jest lepiej niż z Przemkiem było. Wtedy jakoś od 29 albo 30 tyg. byłam już na insulinie, a teraz daję radę bez i dietę mam znacznie mniej restrykcyjną. Tzn cukry nie są może jakieś rewelacyjne, no ale w miarę trzymam się tego <140, chociaż nie powiem, żeby nie przekraczało. No ale jak się zje coś słodkiego to co się dziwić...:sorry2: Ogólnie jakbym była na tak restrykcyjnej diecie jak wtedy to cukry na pewno miałabym <120
 
Misia- twoja kolezanka ma 3 corki o bardzo fajnych imionach;) kazde mi sie podoba:( eh chyba jednak tym razem zaczekam az sie mala urodzi i mi powie jak ma na imie :)
Co do wasy- no to powinnam miec, ale ja prowadze sklep spozywczy a ze dzis nie bylo komu pracowac to ja bylam kasjerka i ekspedientka w jednym i nie mialabym kiedy nawet zjesc, nie mowiac juz o tym ile sie nabiegalam az mala zaczela po raz pierwszy mega kopac i napinac.
A korki sa nie na moje nerwy zawsze mnie taka zlosc lapie ze az rycze z wcieklosci, to wole rowerek nawet w mroz!bo mysle tylko o tym ze przez to godzine pozniej jestem z dzieckiem! No dzis bym szybciej na piechote doszla!

Gabrielko - super dzieki! Bartek teraz ma ciuchcie na haczyki i sa super bo niezle go to rozwija- siedzi i zachacza pol godziny jeden hak i w szoku jestem ze taki maluch to ogarnia! Ja ledwo daje rade. A ty gdxie kupujesz tak tanio? Bo nie zrozumialam?
to może Aurelia :-)

dobry wieczór
gabrielko tylko mnie nie uduś :-( mam dla ciebie te ciuchy już od dawna ale ciągle o nich zapominam..........
 
reklama
Witajcie dziewczyny :-)

u mnie też stwierdzono cukrzycę ciążowa, niestety. Na razie jestem tylko na diecie, do niedawna było w porządku, ale ostatnio na czczo mam cukier około 100. Trochę mnie to martwi, jeszcze kilka dni poobserwuję i trzeba będzie wybrać się do lekarza, jeżeli próby ze zmianą diety nie pomogą.
 
Do góry