reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Dee dziewczyny mają rację - rozejrzyj się za innym ginem albo wymuś na nim skierowanie do diabetologa. Ja już nie pamietam jakie miałam wynki ale są nieco inne normy dla ciężarnych a inne dla normalnych. Zresztą zauważyłam, że ginekolodzy dość lajtowo podchodzą do cukrzycy :-(
 
reklama
Hej! My od tygodnia jesteśmy u mojego taty. Właśnie złapałam jakąś niezabezpieczoną sieć bezprzewodową, ale zasięg słaby ;-) Nadrobiłam, ale tyle tego że już nie pamiętam komu co odpisać miałam.

Tydzień temu byliśmy w tym szpitalu na alergologii i dziś drugi raz tam jechaliśmy, żeby mu pobrali więcej krwi na badania, bo za 1 razem nie mogą aż tak dużo. Dlatego zostałam u taty żeby nie jeździć wkółko. Jesteśmy zadowoleni z wizyt, bo bardzo przyjemnie tam było i lekarze z powołaniem tam pracują. Teraz czekamy na wyniki.

Na wszystkich Świętych ja zostałam z małym w domu i dopiero po południu podjechałam z tatą z Przemkiem na cmentarz. Tata go wziął na ręce, bo wózka się nie opylało pakować. Mały był niesamowicie podjarany jak zobaczył te wszystkie znicze, bo już ciemno było. Wydawał te swoje śmieszne odgłosy zdziwienia, że mało się nie zapowietrzył i jak to zobaczył to z wrażenia mu aż smoczek wypadł z buzi :-D Także wesoło mieliśmy :-D


Córeczka ma się nazywać Alicja, tak przynajmniej na razie ustaliliśmy, ale wiadomo - może się jeszcze nam odmienić.


Przemek jak miał 12,5 miesiąca to ważył 10,4kg i miał 78cm.


DAA - uważam, że powinnaś dostać skierowanie do diabetologa, bo na czczo cukier za wysoki, w ciąży norma jest do 90. Albo przynajmniej powinnaś dostać skierowanie na badanie cukru na czczo. Jeśli się dzień wcześniej objadłaś słodkościami to mogło mieć wpływ na wynik. Ja bym tego tak nie zostawiła, bo jednak wyniki normę przekraczają i nie wiadomo jak to się rozwinie. Powinnaś sobie mierzyć cukier glukometrem. Ja dostałam taki gratis u diabetologa. O ile samo kupno glukometru nie jest dużym wydatkiem, to jeśli nie będziesz pod opieką diabetologa to nie dostaniesz recept na paski, a one bez recepty kosztują ok.50zł na opakowanie. Na receptę kupisz je za 3zł, a niektóre apteki sprzedają w ogóle za 1gr.
 
A ja stanelam w giga korku!!! Wciekla jestem bo od rana stalam w sklepie i pracowalam, brzuch mnie na maksa boli i nic nie jadlam! A teraz 6 km do domu w tej cholernej warszawie dojechac nie moge! Imie Nina mi sie podoba no i Alicja tez super ale Alicje ma moja siostra ( corke). Ale mala tych propozycji dajecie :) poprosze o wiecej! Elmoo twoja to gadata jest:) moj duuuuzo gada ale po swojemu, wciaz probuje cos powiedziec ale mu nie wychodzi.Gabrielko daj mi linka do tych ciuchci bo ja nie do konca wiem o co ci chodzi, a ta juz prawie rozwalil za 100zl!!!!
 
Od 2 lat :: Zabawki Fisher Price, Sklep z zabawkami fisher price, tanie zabawki fisher price :: Strona 3,,,, SKLEP BLUEFOX.PL ZABAWKI - FISHER PRICE, ZOOBLES, STACYJKOWO, TOMEK I PRZYJACIELE, COBI,, Maria spójrz na to , tylko są dwa rodzaje, jedne sa na magnesy i to ma Natanek , super sprawa, inne na haczyki ale nie rozczepiaja sie same i one sa na bateria, do magnesow i haczykow sa tory , domkowo, ale wiecek dostaniesz do haczykow, Ntan potrafi dlugo sie tym bawic , sam sobie je zczepia , rozczepia, co do haczykow to dopeiro dostanie zestawy na mikolaja, urodziny i gwiazdke , ale kumpelki syn ma haczyki i mowi ze sa swietne, jezeli masz tesco pod reka, tam widzialam duzy wybor w tym i w norlanych cenach bo ceny.... sa bardzo rozne , ja klupuje zestaw ciuchcia z wagonem za 28zl , w sklepie srednio kolo 40 a w smyku - szkoda gadac, wagony sa od 25zl w zaleznosci od tego jaki to wagon , pomysl tez nad hotłils to sa resoraki male samochodziki i mozesz miec mnostwo rodzai
 
Maria jakby Jakub był dziewczynką miałby na imię Hanna :-)
Moja znajoma ma 3 córki: Pola, Kaja, Maja :-) Michalina, Jagoda, Kalina, Liwia, Judyta ... może coś Ci wpadnie w ucho, oko ;-)
nie wiem czy Cię to pocieszy ale wszędzie się więcej w korkach stoi niż jedzie :-( nie możesz mieć w torebce jakiejś wasy ??? wiesz że przy cukrzycy baaaardzo ważne są częste posiłki !!!!
 
Misia- twoja kolezanka ma 3 corki o bardzo fajnych imionach;) kazde mi sie podoba:( eh chyba jednak tym razem zaczekam az sie mala urodzi i mi powie jak ma na imie :)
Co do wasy- no to powinnam miec, ale ja prowadze sklep spozywczy a ze dzis nie bylo komu pracowac to ja bylam kasjerka i ekspedientka w jednym i nie mialabym kiedy nawet zjesc, nie mowiac juz o tym ile sie nabiegalam az mala zaczela po raz pierwszy mega kopac i napinac.
A korki sa nie na moje nerwy zawsze mnie taka zlosc lapie ze az rycze z wcieklosci, to wole rowerek nawet w mroz!bo mysle tylko o tym ze przez to godzine pozniej jestem z dzieckiem! No dzis bym szybciej na piechote doszla!

Gabrielko - super dzieki! Bartek teraz ma ciuchcie na haczyki i sa super bo niezle go to rozwija- siedzi i zachacza pol godziny jeden hak i w szoku jestem ze taki maluch to ogarnia! Ja ledwo daje rade. A ty gdxie kupujesz tak tanio? Bo nie zrozumialam?
 
Gabrielko- widze na tej stronie pelno lokomotyw tomiego ale malo wagonow i wszystkie na magnez tylko. A ta ciuchcia jezdzi bez torow??? Nie trzeba torow dokupywac??? Bo nie widze torow!
 
Witam, /przepraszam że się tak wetnę w wątek/ Potrzebna mi jest rada bardziej doświadczonych dziewczyny z cukrzyca ciążową. O swojej cukrzycy wiem od kilku tygodni i do tej pory wszystko szlo dobrze, jednak w ostatnim badaniu moczu pojawiły się ketony. Miał ktoś podobne doświadczenia i czy jest się czym przejmować.
Pozdrawiam Was
 
Maria do magnesów i do haczyków są tory, do haczyków jest większy wybór bo są też same zestawy torów, jest domkowo, do magnesów jest dźwig do haczyków jest ruszające się drzewo i wiele innych jeszcze, jak cos znajdę jeszcze to dam linki. a ja kupuje u siebie w hurtowni zabawek, ale w tesco widzialam duzy wybor na magnesy ciuchci, wagonow i roznego rodzaju zestawow z torami
 
reklama
Witam dziewczynki!

Tofika- ketony są najgorszym co może być, więc radzę Ci poproś lekarza nawet pierwszego kontaktu o recepte na testy paskowe Keto diastix i sprawdzaj codziennie rano z nocnego moczu czy te ketony się pojawiają jesli tak to znaczy,że się głodzisz i najpierw spróbuj jesc kolacje o 22.30 jak to nie pomoże to wtedy polecam o 24.00 kanapkę z szynką i szklankę lub 1/2 szklanki mleka (ja akurat pije kakao bo od samego mleka mi niedobrze)

Odkąd tak jem to ketonów nie ma a cukry z rana tez unormowałam

Jak coś to pytaj dalej!

Tylko nie rozumie dlaczego twój diabetolog nie przepisał Ci pasków na mocz...:no:

pozdrawiam
 
Do góry