reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Dziewczyny my dzis po szczepionce ... Niko zniosl nie zle troche zaplakal ... zamowilam mu szczepionke dodatkowo na ospe nie wiedzialam ze nie ma jej w podstawowych szczepieniach ....

ale pisze z pytaniem ile ważyły ważą wasze roczne dzieci .... ?? Niko jest drobny za mna ja jestem drobna osoba tez nie waże duzo Moj S jest taki w sam raz nie za chudy nie za gruby ... a Niko waży 8.5 kg ..Je normalnie wszystko duzo je kaszki obiady deserki no wszystko ..wzrost ma 76 wiec taki sredni ...mial badania i wszystko ok poprostu ma takie geny po mnie ... ... ale jednak chcialabym żeby te 2 kg mial wiecej do tej pory na noc pil mleko wczesniej jadl kaszki teraz przeszlam na mleko ale chyba znowu na noc podam kaszke co o tym sadzicie moze macie jakies rady dla mnie jak mam podtuczyc mojego maluszka hehehe
 
reklama
agguhej
Maria-ja też byłam z mała jak była w brzuszku na echu serca coś tam się gin.nie podobało.Wszystko okazało się w jak najlepszym porządku ale trochę się nastresowałam. A widziałaś dobrze małą na tym usg?Na krzywą cukrową marsz:-) Masz jeszcze 4 dni na pączki a potem na badanie
asia_I-super że cukry w normie, jeszcze trochę Ci zostało może przy końcówce będzie lepiej i będziesz mogła pozwolić sobie na więcej
elmoo-ja nie zabrałam małej na cmentarz mimo że na miejscu jest. Za to późnym popołudniem pojechaliśmy wszyscy razem na grób dziadków i niestety mała nie lubi ciemności:-) Jak nas widziała było ok gorzej jak oddalaliśmy się od latarni było marudzenie, podchodziliśmy pod latarnie spokój-i tak w kółko. W przyszłym roku podejdzie do tego święta bardziej świadomie:-)
aggula-my też dzisiaj byliśmy na szczepionce, Panie w przychodni zachwycone małą do wszystkich się śmiała i gadała po swojemu, płakała 2 sekundy. Nie znam się na tym ile dziecko powinno ważyć tak jak mówisz dużo zależy od rodziców skoro jesteś drobna. Ja jestem wysoko i Amelka za mną będzie bo już jest długa a waży 7kg. Ciałko ma szczupłe, jest na cycu plus kaszka rano a więc chyba prawidłowo waży.
Mała jest rozkoszniejsza z każdym dniem, nie sądziłam że tak mi obije na jej punkcie:-) Taki z niej śmieszek, w poniedziałek to ja nie wiem jak do pracy wyjdę. Ryk i łzy gwarantowane!!!

Jak u Was po zmianie czasu? MOja budzi się godzinę szybciej i trochę się nagmatwało teraz
 
Ostatnia edycja:
Hej Kochane! Faktycznie aktywność zmalała, przydała by się jakaś nowa panikara, ktora zadawała wiele pytań do ( tak jak ja jakieś 7 tygodni temu:).
U mnie wszystko bez zmian, byłam dzisiaj u diabetologa, jak zwykle wizyta trwała 3 minuty, powiedział, ze teraz juz się raczej nic nie zmieni. Zmierzyl mi cisnienia, a ja mam zaspół białaego fartucha, no ale nie było takie złe 130/ 90 ( w domu mam około 115-70).
Elmo cukry bez zmian, chociaz jestem trochę bardzioej odwazna, aha no i juz nie chudnę:)
 
Iryska to dobrze ze ty tez na tych echo bylas:) chociaz nie bede sama:)

Ah a o cmentarzu nie pisalam, wiec my mieszkamy obok cmentarza wiec Bartek czesto bywa na spacerze z opiekunka na cmentarzu. Ogolnie bylo ok dopuki nie stalismy 40 min przy jednym grobie czekajac na rodzinke, wtedy mu sie juz nudzilo i chcial isc, potem jak juz zrobilismy z 5 km marudzil ze chce na rece no bo wozka nie uzywa juz odkad skonczyl 1,5 roku bo wsiasc nie chce.

Agula- Bartek mi sie wydaje zdrowej figury a w wieku 1 rok wazyl tyle ile twoj ale mial chyba 68cm wzrostu. Dopuki dziecko je chociaz co drugi dzien to ja nie widze powodu do paniki.
 
Agula jak Natan miał 13 m-cy ważył 11,5kg, sprawdziłam w książece, a teraz może 13,5-14kg. nie ma co się martwić, najważniejsze, że je i ma wilczy apetyt:-)

co do mleka smakowego to z nestle jest z miodem i waniliowe od 1roku do 3 lat. z bebiko jak pisala maria bananowe , u nas idą mleka smakowe i z kleikiem, ja na butelke daje 210 wody, 3 miarki mleka z kleikiem i 4 truskawkowe, żeby nie było za słodkie, co do kaszek to polecam herbatnikową z babydream wszystkie dzieci to lubią.

na cmentarzu był 30 minut w wózku, później już po za i oczywiście wszystkie groby zwiedzał,ale nie dotykał zniczy tylko pokazywal palcem i musiałam mu tłumaczyć co to jest - pod tym względem jak powiem , że jest si to nie dotknie a tak wybiegał się sporo, przynajmniej dobrze spał. wczoraj spał pół godziny w aucie jak jechaliśy i tak do wieczora była mała maruda ale na wieczór zasnął o 18.30 i do 6 rano i tak już jest , że o 6 mam pobudkę a różnie chodzi spać -

Elmoo najpierw miał być Alan ale później szukałam i znalazłam Natan i nataniel, wolałam to krótsze bo nazwisko mamy 15 -to literowe a znaczenie imienia też miała duży wpływ na podjęcie ostatecznej decyzji - dar od Boga:-)i to jest mój prawdziwy dar.

Natanek już daje żółwik, uwielbia do zabawek np garnuszek klocuszek wkładać figurki, bez problemu rozpoznaje gdzie mają być:-)
 
iryska po zmianie c zasu Niko szedl spac godzine szybciej i wstawal godzine szybciej ale teraz sie juz przestawil tak jak bylo :)

gabrielka1308 No Twoj bo bobas ladnie wazyl ..ale mysle ze wszystko ok je i jest normalny w zachowaniu to chyba nic mu nie jest a wage ma taka niska po mnie pewnie :) Moj niko tez lubi klocuszka :) i tez zółwika z fisher dzis spiewalam mu piosenke z tej zabawki i zaraz polecial po niego i wlaczyl go hehe i potem zaspiewalam jedna z piosenek ze szczeniaczka uczniaczka i tez go wlaczyl ...strasznie mnie to ucieszylo ze juz rozpoznaje jaka zabawka ma dana melodie
 
Ostatnia edycja:
Bartek nie je od daaaawna zadnych kaszek tylko marnowalam kolejne bo otwieralam i nic nie jadl. A tych mlek Nestle nie lubi zbytnio.
Co do goracych swieczek i innych rzeczy to nie wiem skad on to ma ale jest strasznie ostrozny i boi sie dotknac co kolwiek co ma plomien czy plyte grzewcze i garnki itd, sam jakos panikuje przy tym i mowi siiiii siiiii:)
A z zabawek to wstepnie ciuchcia numer jeden. Zolw juz mu sie dawno temu znudzil i reszta zabawek tez. Tylko jeszcze auta i ciuchcie sie licza.
Martwi mnie troche to ze wciaz robi od 3-6 kup dziennie i nikt nie wie co mu jest:( jakis dramat.

Gabrielko - imie dla dziewczyny - proponuje zebyscie pisaly swoje propozycje bo ja i M nie wiemy :) ja chcialam Pole lub Ele, M chcial Julie lub Zuzie :) ale przekonani nie jestesmy do zadnego.
 
reklama
Agulla ważył tyle ale teraz ma 23 m-ce i waży nie dużo więcej, także u ciebie nie ma co sie martwic, kazde dziecko jest inne.

maria to mleko z nestle ma dziwny smak, ja je kupowalam dla odmiany ale sporadycznie bo tez bebiko lepiej smakowalo. a co do pociagow - koniecznie kup zestawv tomka i przyjaciol. Natan bawi sie tym najczesciej i autami. a z tomka i przyjaciol jest ogromny wybor, i masz mnostwo okazji mikolaj urodziny gwiazdka :szok::-D

co do imion to nina lub lena:-D
 
Do góry