reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Witajcie!
Moja Majeczka to istny głodomor. Wstępnie miałam nie dawać jej smoczusia, ale moje piersi nie wyrabiają :-D, po za tym są nieźle zmasakrowane:zawstydzona/y:.
Moje cukry ranne teraz są jak szalone, za to po posiłkach w normie. Muszę przecież coś jeść, bo z czegoś mleko musi być. Dieta karmiącej i cukrzycowej trochę do siebie nie pasują, więc jem jak popadnie - tyle, że słodkości na razie nie próbuję.
Mała nie ma znaku cukrzycy i to jest zadowalające. Myślę, że mój organizm szybko wróci do normy i będę mogła opisać wam smak pysznych ciasteczek od Kryszenia:-p. I objem się lodami - no oczywiście nie wszystko pierwszego dnia, ale ...
 
reklama
nikuś przez dietę cukrzycową tak schudłas? Ja moge na obiad jesc niemal wszystko ale niestety proba eksperymentu z ciastkami daje gorsze wyniki. Lody raz probowałam na podwieczorek i było ok ale ja mierze cukier po kazdym posiłku wiec nie bardzo mam gdzie je przemycic zeby nie być stratną na posiłkach i nie badać cukru :) Nie wiem co to soki... wystrzegam się ich.
A mój syn coś z ruszaniem ostatnio na bakier... mało co go czuję chyba obrócił się jakoś bo do WC biegam co 10 minut i wydalam naparstek :)
 
-Szwedka-to super, że Majeczka nie ma cukrzycy! Dobra wiadomość- Twoje cukry na pewno się ureguluja musi minąć troszkę czasu...

ptaszyna83 schudłam na początku ciąży ponieważ przez trzy miesiące bardzo wymiotowałam...a potem nie przybierałam za bardzo na wadze bo już byłam na diecie.
Jeśli chodzi o lody w moim przypadku to mogę ich trochę dołożyć do obiadu i podwieczorku i cukier zawsze w normie nie próbowałam jeść samych ...nie wiem z czego to wynika.
A jeśli chodzi o soki to walczę dzielnie - każdy dzień to walka , normalnie przed dietą wypijałam nawet 2 litry dzien nie więc teraz to naprawdę dla mnie ograniczenie duże - ale staram się jak mogę.
 
Cześć słodkie Mamusie!
U mnie niestety porażka - na czczo cukier z każdym dniem coraz wyższy, wczoraj do tego przekroczenie (niewielkie ale jednak) po śniadaniu i po obiedzie - ja nie wiem co robię nie tak :(
Mam żal do lekarzy, że tak naprawdę zostawiają nas samym sobie, a ich porady to często o du... potłuc - totalna zlewka!
Pozdrowionka dla Was :)
 
Witam słodkie mamuśki,

U mnie narazie z cukrami spokój, nawet jak między głównymi posiłkami zgrzeszę w psotaci kawałek torta lub loda... Chociaż wyrzuty sumienia i tak są ogromne...

Pozdrawiam Was w ten piękny majowy dzień :-)
 
agorana musisz szukac sposobu na swoje cukry, ja tez tak miałam
1. Za bardzo najadałam się......
2. Jadłam o złych porach dnia...
3. Jadłam coś co mi nie służyło ...
np. chleb orkiszowy który mogam jesc na kolacje bez skutków od 4 dni nawet 2 kromeczki podnosza mi na ponad 140. Nagle cos sie zmieniło albo u mnie albo z chlebem wiec teraz wiem ze prócz śniadań bezchlebnych musza byc bezchlebne kolacje.

Może napisz taki przykładowy swój jadłospis dzienny to może cos z dziewczynami zaradzimy....

Miłego Majówkowania
 
OK dzięki Aga - wieczorkiem wrzucę dzienny jadłospis po którym wyniki były za wysokie.
...a teraz z innej beczki - co myślicie o tych ciastkach Lu Go czy jakoś tak - są z pełnego ziarna i ponoć zawierają wolno wchłaniające się węglowodany. Zastanawiam się, czy może tego nie spróbować na noc (bo te wysokie ranne cukry rzekomo mogą być od zbyt długiej przerwy w posiłkach). Któraś może próbowała, albo się orientuje?
 
No dobra, przyszłam się wyspowiadać :sorry::sorry::sorry:
Poszliśmy dziś z mężem na majowy szybki spacerek z kotem i tak nam się zeszło 3 godziny.
Oczywiście nie mogło się obyć bez magnuma ..... ale i ....... :sorry::sorry::sorry:
chipsów solonych :baffled:. Pierwszy raz od początku diety zamiałam na nie taką ochotę, że wydawało mi się, że nie przeżyję jeśli nie schrupię choćby jednego. Mąż kupił paczkę 85 g. Nie potrafię określić ile zjadłam, ale na pewno o tyle za dużo ;-)
Byłam przygotowana na tragiczny wynik, ale na 11 dni przed porodem i z myślą że przez następne pół roku nie zjem już na pewno rozgrzeszyłam się samozwańczo :sorry:
Po godzinie 137. Kamień spadł mi z serca. Chyba było to słychać za Wisłą :-D

Szwedka, moje gratulacje. Trzymam kciuki za przyjemne macierzyństwo :-)

agorana no biedna jesteś, to fakt. Może faktycznie jakoś się uda to przeanalizować i coś poradzić :sorry:
 
Hej laski właśnie wróciłam z grilla - obżarłam się maksymalnie:
zjadłam mały kawałek karkówki, małą pierś z kurczaka i kawałeczek kiełbasy, do tego sos tzatzyki (jakieś 4 porządne łyżki) i ogromna ilość sałatki z sałaty pekińskiej, lodowej, pomidorów, ogórków, z koperkiem, serem feta i jogurtem - właśnie minęła godzina i poziom cukru 99 :) - a naprawdę się najadłam. Teraz czekam jeszcze na pomiar po 2 godz.
Mam tylko nadzieję, ze to nie jakiś błąd glukometru.
Wygląda na to, że jak jem samo mięcho z sałatkami to wyniki są rewelacyjne, bo parę dni temu robiłam też zamiast obiadu sałatkę gyrosową i choć zjadłam jej naprawdę dużo to wynik był super.
 
reklama
agorana
mięso + warzywka to ja mogę na potęgę:)
moniqsan Ty już na finiszu to i rozgrzeszyć można, gorzej ze mną ...:(

ja dziś rano cukier 59:szok: zjadlam malutki kawałek ciasta aby szybko podnieść bo u mnie to niebywale niski wynik, naprawdę. Teraz po majówkowym spacerowaniu, i małym leniuchowaniu nad jeziorkiem a potem obiadku w knajpce ( gołąbek w sosie pomidorowym, ziemniaczki zapiekane + kapucha kiszona) czekam na pomiar :( aż się boje -chociaż ziemniaki w rozsądnych ilościach nie podnoszą mi cukru, natomiast makaron brązowy tak. Wczoraj zjadłam ziemniaczki właśnie zapiekane do tego sos tatziki na bazie jogurtu naturalnego bez cukru, mizeria z jogurtem, i kawałek piersi kurzej posmazonej na oliwie z czosnkiem i bazylia i cukier 109 :szok:
Wczoraj dzień bez lodów! i dziś też w planie, jutro może się skuszę ale na odrobinę...
 
Do góry