reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

AgA - jesli sprobujesz tych plackow to sprobuj połaczyc je z jakims bialkiem. Ja nie mam w sobie tyle odwagi, zeby sprobowac.:-(. Raz sprobowalam nalesnikow z makim pelnoziarnistem i mialam 142.
Ja kiedys wypilam taki soczek i mialam po nim wysoki cukier :szok:

A dzis na obiad: roladki z piersi z kurczaka z serem pieczone z migdalami :-) plus 70g ryzu naturalnego i surowka tzw smieciowka: pomidor, cebula, brokul, salata ogorek swiezy, ogorek kwaszony, papryka z kefirem ogorkowym. PALCE LIZAC. Głod zaspokojony a nawet sie przejadlam. Mam nadzieje, ze cukier bedzie ok :-)
 
reklama
po obiedzie 85... i jak tu lodów nie zjesc :baffled:

AGA nie doradze bo nie probowałam :baffled:

agorana dziwie sie ze ogolny Ci nie wypisał. Teraz jak bedziesz u diabetologa to wez koniecznie zaswiadczenie o cukrzycy ciazowej i wtedy jesli zabraknie Ci paskow miedzy wizytami ogolny MA OBOWIAZEK wypisania skierowania !!!

anemac dziekuje za rade z tymi rannymi cukrami :)

moniqsan rozbawilas mnie z tym smakowaniem loda od meza :-D:-D:-D i wiesz tez czuje ze ciuszki troche ciasniejsze a niby sie w ostatnim miesiacu nie tyje ;-) na razie na wage nie staje :zawstydzona/y::-)
no to co??? Ide po lody :-):-):-)
 
Ostatnia edycja:
agorana

Przykro mi, że nie wypisał Ci pasków :-(
A co z Twoim ginem?
Nie możesz do niego pójść po receptę?
Albo chociaż zadzwonić i spytać czy nie wypisze Ci a Ty byś np odebrala na recepcji.
No nie wiem, musisz kombinować jakoś, a paski za normalną cenę kupić naprawdę w ostatecznośći
 
Jutro spróbuję załatwić paski u gina, wprawdzie zamówiłam sobie 2 op. na allegro, ale nie wiem kiedy dotrą, a mam już tylko 3 paski :(
Dzisiaj porażka po obiadku - kasza gryczana (tak ok 2/3 torebki), gulasz z wołowiny, kapusta kiszona i ogórek małosolny - wynik po 1h 157, po 2 h 144
Załamana jestem normalnie :( a wydawało mi się, ze taki dietetyczny obiadek przygotowałam.
 
Ja po lodzie i marchewca 96 potem na obiad po zupie kalafiorowej (zabielanej) i 1,5 nalesnika po meksykańsku 106 więc jest w sumie ok :)
agorana może rozgotowałaś zabardzo kaszę... albo było jej za dużo... albo to wołowina ja jej unikam jako słodkiego mięsa...
 
agorana

Chyba za dużo tej kaszy :sorry:
Ja zawsze nakładam sobie około połowę paczki. I tak naprawdę chyba nawet trochę mniej niż połowę.
Za to już sosu i mięska i surówki bardzo dużo.
I bardzo ważne - kasza musi być nierozgotowana. Taka al dente, nie miękka :tak:
 
agorana - 2/3 torebki kaszy??? nasz obiadek to 5 WW. 30g kaszy po ugotowaniu czyli 2 czubate lyzeczki to 1 WW. Policz ile mialas WW z samej kaszy i dolicz WW z warzyw i ewentualnie sosu jesli dodalas tam warzywa i make. Kasze gotuje 15min. Takze nie dziw sie ze mialas taki wysoki poziom cukru. A tak wogole to strasznie wolno opada Tobie cukier. Po dwóch godz. powinien byc nizszy od 100. Porozmawiaj o tym z diabetologiem.
 
No i po obiadku - placki z cukinii 106....:baffled:
W zasadzie z 1 cukinii wyszło mi 7 placuszków ja zjadłam 5 + warzywa jak zwykle.....mała namiastka placków ziemniaczanych
:-(
 
Hej dziewczyny widzę że zdarzają się wam małe wpadki ale to normalne wiecie co ja po plackach ziemniaczanych miałam wysoki cukier ale może wam nie podniosą cukru a jak miałam wysoki to na zbicie go latałam po cały domu z odkurzaczem i bardzo zbijało mi to nadmiar cukru więc polecam..Pozdrawiam was i niskich cukrów życzę .:-)
 
reklama
Dzięki Laski - chyba rzeczywiście kasza była zbyt miękka (gotowałam ją 20 min), no i pewnie ilość też swoje zrobiła (oj ciężko się przestawić). ...a jeszcze po obiedzie byłam taka zmulona, że nie miałam siły nawet na połażenie po domu i byczyłam się w fotelu - to tez błąd :(
Chyba na razie zrezygnuję z kaszy, po ziemniakach miałam zdecydowanie niższy poziom cukru (a porcje też takie całkiem spore).
 
Do góry