reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

nimue no wlasnie nie mam mozliwosci kontaktu telefonicznego. Na razie decyzja jest taka, ze jutro nie jedziemy. Pokombinujemy jeszcze i zobaczymy czy tendencja sie utrzyma. Jesli tak to zadzwonie sie umowic na wizyte i trudno jak trzeba bedzie to sie poloze do tego szpitala, ale wydaje mi sie to tak durne jak nie wiem, w innych osrodkach po prostu tlumacza co i jak i wypisuja recepte, a tu sa jacys nadgorliwi. Juz tak malo czasu zostalo a tu nagle problem, zalamka normalnie.

Frustrujace to jest prawda?

U ciebie tez roznice na tych glukometrach kolosalne. Wsciec sie mozna.


A tak juz poza tym to obserwujac ruchy dziecka wydaje mi sie, ze ona nie odwrocila sie i lezy sobie dalej poprzecznie - kopy dostaje z prawego boku, a po lewym wali mi raczkami. Jesli tak zostanie to czeka mnie cesarka - bomba! No a jesli faktycznie taki moj los to bede prosic mojego gina by rozwiazal to zaraz po skonczonym 38tc ze wzgledu na te pieprzona cukrzyce, bo sie psychicznie wykoncze ;-)

Eh, frustrujące- to mało powiedziane...:crazy:
Ja już kompletnie
Przyszło mi jeszcze na myśl, że można by sobie zrobić glukozę na czczo w laboratorium z żyły, zabrać ze sobą glukometr i porównać wyniki. Jeśli z żyły będzie ok cukier, to diabetolog nie powinien się czepiać. Niby takie porównanie powinno się ponoć robić z tej samej kropli krwi, ale tu chodzi o orientacyjne porównanie.
Ja chyba tak właśnie zrobię, po wizycie u gina, tylko że u Ciebie to i tak niepotrzebne narażanie szyjki jazdą do laboratorium...

Co do pozycji maluszka, to wszędzie pisze, że nawet w ostatniej chwili dziecko może się obrócić, ale wiem, że to słabe uspokojenie. Ja się chyba bardziej porodu naturalnego obawiam, ale to ze względu na mój wzrost (150cm) i dość wąskie biodra oraz tę pępowinę wokół szyjki (dziecka, nie mojej)...
Ech, coś za dużo tych zmartwień u nas... A pewnie później też kolorowo nie będzie...Co za optymistka ze mnie :rofl2:
 
reklama
Hihi, no powialo optymizmem :-D :-D


Wiem, ze dziecko do konca moze fikolka fiknac, no ale na nastepnej wizycie chyba bede miala to ostatnie usg, ktore robi pomiary przed porodem i ocenia czy CC potrzebne czy nie. Moze tylko mi sie wydaje, ze mloda tak jest ulozona, a moze gin potwierdzi. Maz to nawet wysnul teorie, ze jesli ona faktycznie tak ulozona to moze mi uciska te trzustke.


Ech, jakos mi ta druga ciaza nie sluzy w ogole. Za 4 tygodnie moge rodzic, a na sam koniec bede miala przeboje i zmartwienia. Z tego wszystkiego, skoro wisi nade mna widmo szpitala, to sie wzielam i wrzucilam ciuszki mlodej do pralki, zamowilam materac do lozeczka, no i chyba kupie dzisiaj kosmetyki.
 
witajcie :)

pomożecie? chce zrobić sobie spaghetti. mam pierś z kurczaczka i makaron. co dalej? jaki sos zrobić żeby cukry nie podskoczyły? piers pokroiłam w kostkę i na parze zrobie ale jeśli chodzsi o sos to nie mam pomysłu a nie chce psuć dość ładnych cukrów.
 
misiaczek ja jadłam "normalne" spaghetti. Smażyłam mięso mielone z cebulą i czosnkiem, do tego sosy ze słoika i normalny biały makaron tylko mniejsza porcja i makaronu i sosu i cukier zawsze miałam ok :tak: Ale można też z makaronem razowym.

Wiktor dzisiaj cały dzień ma jakieś manewry :dry: Nie płacze ale też nie śpi, tylko czuwa, i ciągle jest głodny :eek:
 
Ostatnia edycja:
Hmmmmmmm aureolcia i jeszcze sos z słoja :) odważnie. Ja robiłam spaghetti też normalnie z pomidorami z puszki palatti, troszeczkę czosnku i przyprawy, ale Misiaczek wiesz, że dla każdego co innego - niestety musisz sama wypróbować czy ci zaszkodzi czy nie.
Aureolcia a jak po tym weselu?????????????????????????????? koleżanka przeżyla ?

Stralet i Nimue z tymi glukometrami już tak jest - że każdy mowi co innego, zresztą im starsza ciąża tym wyższe cukry , albo tym większe skoki i nie wiadome!!!
 
Hej Dziewczyny,
Ja po intensywnym weekendzie na uczelni, ale juz końcówka i będą upragnione wakacje.
Czytam Was codziennie kilka razy, ucze się swoich cukrów i na szczęście , że czytam uważnie bo spanikowałabym wczoraj bo drobnych skokach cukru, ale jednak...Ale doczytałam tutaj, że infekcja, przeziębienie moga wpłynąć na zwyżke cukru w pomiarach. Tak tez było wczoraj u mnie. Zaczęło się od 95 na czczo, a potem po każdym posiłłku okło 115-125 ! Wieczorem- 140 .... Dzisiaj już spokojnie na czczo 74 i po posiłkach 95 jak na razie. Nawet koktajl z maslanki z truskawkami nic nie zawyzył.
Mnie już ubyło 3 kg, chociaz nie głoduję. Widac spalam tłuszczyk , który był zbyteczny.

Jeśli chodzi o czapeczki dla niemowląt, moja kolezanka z USA mówiła mi, że tam dzieciom nie zakłada się czapek tak czesto jak w PL. Dzieci są hartowane, i w mieszkaniu jedynie tuż po kąpieli się zakłada. Tak to, maluch chodzi jak dorosły bez czapek. Oczywiscie od slonca chusteczka na główkę. Ciekawa jestem opinii i praktyk stosowanych w innych krajach niż PL.
Pozdrawiam i życze miłego popołudnia! :-)
 
Witam słodziaki :-)

U mnie też grillowo w weeckend i posadziłam kwiatki w ogrodzie i w skrzynki aż mi lepiej jeszcze troszkę słonka bym chciała:-)

Starlet z tym ułożeniem dzieciaczka to różnie może być. Ja byłam przekonana że po lewej stronie brzucha tak powyżej pępka mała główkę wypina a po przeciwległej nóżkami wywija. A tu się okazało że ona już od ponad miesiąca główką w dole i to baaardzo nisko - rączki to ja raczej w pachwinach czuję a to co niby główką miało być to zapewne kolanka i nóżki :tak: A co do cukrów to mi moja diabetolog mówiła że knieczny kontakt przy przekroczeniu norm 3 dni z rzędu.

Misiaczek ja spaghetti też normalne jadłam ale mniejszą porcję. Ogólnie ze względu na makaron- ten razowy też takie extra to te cukry nie były - no ale do 120 po godzinie więc o to chodzi.

Nimue trochę niewiarygodne mi się wydaje ze pomiary od pasków mogą zależć... no ale może faktycznie...ja już z 10 opakowań pasków przerobiłam ale na AcCU cHECK aCTIV i wyniki porównywalne zawsze.


Co do potraw na obiadki to polecam sprawdzone gołąbki po 3 sztukach - 110, zrazy z ziemniaczkami i kopą sałaty - po godz. 109, warzywa na patelnię z kurzcakiem - wyniki zawsze poniżej 100 wszystko co z grilla z warzywkami - zawsze poniżej 100, bigosik nawet z ziemniaczkami, gotowany kurczak z warzywami i surówkami + zupka - też zawsze git.


Co do grzeszków wczoraj zjadłam MAGNUM GOLD - ehhh długo na niego czekałam - po godz. 105 :-):-):-)

gabrielka Natan jest przesłodki i oczka ma naprawdę wyjątkowe - właśnie to od jakiego okresu juz wadomo jaki kolor tęczówek ma dzidziuś. Bo na początku to one wszystkie podobne

maria Bartus też agent - a jaki odważny

mama_ola Ty chyba robiłas niedawno te ostatnie badania. o mi się już zapomniało co na czczo ??/ Mam do zrobienia mocz, morfologię i HB1 wszytsko na głoda?

emka,maria, gabrielka,agga, aureolcia i inne rozpakowane - taki leżaczek dla niemowlęcia to od kiedy się przydaje ??
 
maria z tym spaghetti to jak szaleć to szaleć :-)
Koleżanka wesele przeżyła, ale na sali cos się rozkleiła że kiecka niewygodna, że jej się zachacza, że fryzura się psuje i że ogólnie wszystko jest nie tak, to wlałyśmy w nią 2 kielichy i jej przeszło :-)

Elmoo no właśnie też nie wiem od kiedy można kłaść na leżaczek :confused:

Moge arbuza??
 
arbuz - indeks glikemiczny 75 ... raczej dużo... dzięki słodko-krwiste za info. obiady bez smaku już mi się znudziły a że warzyw mało jem to nie wiem czym zapełnić brzuszek w czasie pory obiadowej. jeśli macie jeszcze jakieś pomysły to chętnie poczytam. po spaghetti cukier 94 :) a podobno miałam unikać używania patelni i oleju... dzięki wam na grilla też się skusiłam :) naprawdę WIELKIE DZIĘKI WSZYSTKIM :)
niskich cukrów życzę na dzisiaj :)
 
reklama
Do góry