reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co nowego w buteleczce i w miseczce...

reklama
Maja nigdy nie piła z butelki ze smoczkiem, więc jeden problem z głowy. Pije wodę mineralną w nocy bezpośrednio z butelki, takiej z dzióbkiem. Pije tak już od roku i radzi sobie świetnie. Za to mleka ostatnio nie chce w ogóle. Tylko rano wypija przez słomkę 2 actimele.
 
Wcinamy pomidory i przecier pomidorowy,zero reakcji.:tak::-D

Swietnie. Oby tak dalej.

Rozalka, super wiadomość :tak:

A ja wykorzystując chorobę Oliwki postanowiłam oduczyć ją ciągnięcia mleka przed zaśnięciem i w nocy. Teraz i tak nie może pić mleka, więc od czasu choroby zasypia bez butli, no i w nocy jak się budzi i woła o mleko to dostaje wodę w niekapku, nawet się na to godzi bez histerii, tak jak to bywało wcześniej, więc szkoda by było zmarnować tego i wrócić do butli. Butelkę schowam głęboko do szafy, bo kojarzy się ona Oliwce tylko i wyłącznie z mlekiem, na noc będę stawiała niekapek z wodą i tyle. Mam nadzieję, że się uda, bo jak wyzdrowieje, to może mieć więcej siły na domaganie się butli z mlekiem.

Super pomysł. I na pewno się uda, nawet jak Oli wyzdrowieje.
 
Oli też tylko mleko ciągnęła z butli ze smoczkiem przed zaśnięciem i w nocy :tak: Teraz mam nadzieję, że butla nie będzie nam potrzebna wcale :sorry:
 
Kuba tez migusiem wsuwa mleko z butli,nie chce inaczej,ale co jkichs czas próbuje.

Problem jest u nas taki,że Kuba nie chce obiadu,z reszta w ogóle mało je.
Nie wiem moze problem w tym,że wypija przed drzemka flaszke mleka i nie jest potem długo głodny...juz mnie to irytuje,bo ciagle domaga sie picia,zamiast obiadu woli herbatke,soczek,a nawet wodę.I co ja mam z tym fantem zrobic...?
Kanapek tez nie chce od tygodnia,czy dwóch,coś tam skubnie i koniec.
Moge zrezygnowac z tego mleka przed drzemką,ale jak mu wtedy dać te 500 ml dzienne,jak pije rano i wieczorem po 180...:baffled:
A może to te zęby przeklęte...:baffled:
 
Rozalka, a czy Kubuś oprócz mleka jada inne produkty nabiałowe: twarogi, sery, jogurty, kefir :confused: Bo jeśli tak, to myślę, że spokojnie 2 butle p 180 ml starczą :tak: Ja w każdym razie tak daję, gdzieś tak wyczytałam, że to w zupełności wystarczy.
 
Rozalka, a czy Kubuś oprócz mleka jada inne produkty nabiałowe: twarogi, sery, jogurty, kefir :confused: Bo jeśli tak, to myślę, że spokojnie 2 butle p 180 ml starczą :tak: Ja w każdym razie tak daję, gdzieś tak wyczytałam, że to w zupełności wystarczy.

Zjada raz dziennie małego Danonka,albo jogurt i to wsio,bo sera i twarogu nie tknie:baffled:
Tak se myslę,że zrezygnuję z tej jednej butli,dam mu coś lzejszego(herbatka),a na podwieczorek kawke zbozowa z 3 miareczkami mleka i powinno styknac mniej więcej.

Tak se poczytałam co dziecko powinno dziennie zjadać w jednej dzieciowej gazecie i załamka...połowy nawet nie zjada...
 
Weronika też od jakiś 3 tygodni mniej je :baffled:jedynie co chetnie pije to mleko :tak:
jak kiedys zajadała sie kanapkami to teraz jak zje jedna w ciagu dnia jest dobrze:baffled:obiady tez juz mniej chetnie wcina :sorry2:
 
reklama
Maja dzisia z zupy zjadła jedynie groszek ptysiowy-na sucho. Mleka nie tyka. Oj wiem teraz co to niejadek. Ale czekam, że kiedyś zaskoczy. Ja byłam takim samym niejadkiem i moja mama też. A teraz nam daleko do wagi modelek. Z nią też tak będzie. Mam nadzieję.
 
Do góry