reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

laski mam doła jak stąd do Afryki... Wczoraj w nocy Martynka przez cały czas krztusiła się, nie umiała złapać oddechu, była niespokojna, miała mokry, brzydki kaszel. Pojechaliśmy na SOR, wyszliśmy prawie 5 godz później z diagnoza, że najprawdopodobniej mamy refluks :-( mam Młoda karmić częściej i mniejszymi porcjami, jak zapytałam jak to robić skoro dziecko tylko chce pierś, a butelka fuj to mam wyciągać, syrop 15min po każdym i nosić. I tu nasza nieprzespana noc, bo Martyna zasypia tylko na piersi, opróżnia ja cała i jest nieodkładalna... Jeszcze właśnie te problemy z oddechem i kaszel, ja nie wiem jak ogarnę życie teraz, bo w ciągu 48godz spałam może max 4. Macie kogoś z takim problemem, albo jakaś rzetelną stronę, forum?
Marcys miała reflux ulewała tony mleka przeszło po 8 miesiącach. ...
Tylko nie kasłała( dziwny obiaw jak na reflux. ....) nie kazali nosić w pionie ( po 1 nie zdrowe dla kręgosłupa po 2 jak jej się nie uleje co na ulac skisnie w przełyku i będzie zgaga.
U nas nie działało częściej a mniej i tak ulewała a do tego była wściekła bo głodna. ....
 
Ostatnia edycja:
reklama
Moja miała refluks ale nigdy nie kaszlała i tak jak dziewczyny pisały, wyżej głowa podczas spania my książki podkładaliśmy i mleko można zagęszczać. Co do zapalenia oskrzeli bylam w czwartek u lekarza osłuchowo czysto, leczenie inhalacje z soli i flegamina w poniedziałek byłam na kontroli i zapalenie oskrzeli jesteśmy na antybiotyku. Może sprawdź to jeszcze bo dla mnie dziwne żekaszle.
To tak jak my... w piatek kaszel suchy - leki. W poniedziałek doktor osluchala- czysto więc zostawcie leki. W środę zaczął się mokry kaszel i już codziennie bardziej - w niedzielę zapalenie oskrzeli - antybiotyk i wziewy... bujamy się z kaszle
 
Moja miała refluks ale nigdy nie kaszlała i tak jak dziewczyny pisały, wyżej głowa podczas spania my książki podkładaliśmy i mleko można zagęszczać. Co do zapalenia oskrzeli bylam w czwartek u lekarza osłuchowo czysto, leczenie inhalacje z soli i flegamina w poniedziałek byłam na kontroli i zapalenie oskrzeli jesteśmy na antybiotyku. Może sprawdź to jeszcze bo dla mnie dziwne żekaszle.

No kaszle jak stary astmatyk, też myślałam że chora, ale cóż...lekarze przecież
My dawaliśmy wodę jak chciał cycka. Nie chciał jej pić (krzywił się jakby to gorzała była:)), ale też przestawał się cyca domagać.

Tylko że moja nie potrafi pić z butelki :-( dlatego kupiłam kubek doidy żeby już nie uczyć jej.
Niecwyglada mi to na żaden refluks. To ze osłuchowo jest dobrze nie oznacza że dziecko nie ma prawa kaszlec,mój pierwszy po przeziębieniach potrafił przez 2 tygodnie nocami kaszlec az wymiotować a osluchowo nic nie było... może masz za suche powietrze albo to jakieś uczulenie alergia. Była mała ostatnio chora ? U nas zaraz zacznie się kichanie i kaszel jak zawsze w marcu ale staram się mu nic nie dawać niech się uodparnia. Podobnie jest latem podczas żniw...
Idź do innego lekarza i jeśli on też to zdiagnozuje to ok,ale niech sam wpadnie ze to moze być refluks. Powiem szczerzenie ufam lekarzom,jeden powie reszta przytakuje...dlatego zawsze chodzę przynajmniej do dwóch różnych i jak opinia się potwierdza dopiero przyznaje im rację.

Prócz alergii pokarmowej która ogarnęliśmy to okaz zdrowia, nigdy jeszcze nawet kataru nawet nie miała. Mam mętlik w głowie. Bo faktycznie słyszę bąbelki w brzuchu, że się jej pokarm podnosi i ona go połyka i kaszle, ale też ma ten kaszel, gdy nic się w brzuchu nie dzieje.

Marcys miała reflux ulewała tony mleka przeszło po 8 miesiącach. ...
Tylko nie kasłała( dziwny obiaw jak na reflux. ....) nie kazali nosić w pionie ( po 1 nie zdrowe dla kręgosłupa po 2 jak jej się nie uleje co na ulac skisnie w przełyku i będzie zgaga.
U nas nie działało częściej a mniej i tak ulewała a do tego była wściekła bo głodna. ....

To Martyna raz na parę dni uleje i nie jakoś dużo. Przyrosty ma ogromne, to zupełnie inaczej Ci mówili niż Nam, masakra.
 
Pamiętacie jeszcze o nas? ;) Kajtek waży 6550 w poniedziałek skończył 4 miesiące i z tej okazji był dzisiaj po raz pierwszy na basenie. Nie widziałam jeszcze tak znudzonego niemowlaka:-) :). Woda nie zrobiła na małym żadnego wrażenia, jeszcze trochę i by mi zasnął w tej wodzie. Oczywiście dobrze nie wyszliśmy za szatnie mały już spał. :-D8-) IMG_20190227_105417.jpg
 
@RedHotChiliPepper28 spróbuj różnymi butlami ... któryś smoczek wkoncu złapie . Albo pozostaje całkiem zrezygnować z piersi i mała przestawić na butle

Na razie z piersi na bank nie zrezygnuje, bo obie to lubimy, Mała rośnie jak na drożdżach, coraz bardziej myślę, że dziewczyny mają rację, że to nie żaden refluks, a jakaś grypa/przeziębienie czy inne cholerstwo.
 
Pamiętacie jeszcze o nas? ;) Kajtek waży 6550 w poniedziałek skończył 4 miesiące i z tej okazji był dzisiaj po raz pierwszy na basenie. Nie widziałam jeszcze tak znudzonego niemowlaka:-) :). Woda nie zrobiła na małym żadnego wrażenia, jeszcze trochę i by mi zasnął w tej wodzie. Oczywiście dobrze nie wyszliśmy za szatnie mały już spał. :-D8-)Zobacz załącznik 947047
Co za slodziak mua do schrupania
 
Pamiętacie jeszcze o nas? ;) Kajtek waży 6550 w poniedziałek skończył 4 miesiące i z tej okazji był dzisiaj po raz pierwszy na basenie. Nie widziałam jeszcze tak znudzonego niemowlaka:-) :). Woda nie zrobiła na małym żadnego wrażenia, jeszcze trochę i by mi zasnął w tej wodzie. Oczywiście dobrze nie wyszliśmy za szatnie mały już spał. :-D8-)Zobacz załącznik 947047
Malutka rada, dociagnij mu te pasy, ma za lekko zaciagniete i w razie wypadku nie spelnia swojej fukcji [emoji6]
Cudny okruszek [emoji4]
 
reklama
Do góry