reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Dziewczyny które karmią mm lub swoim ściągniętym mlekiem, mi to sen z oczu spędza:p moje dziewczyny budzą się nieregularnie... czasami o 7, czasami o 5 i strasznie mi się rozjezdzaja te godziny karmienia... nie mamy stałych godzin. Karmimy się mniej więcej co 3 godziny, tera z robią już dłuższe przerwy ale wieczorem zawsze o 20 i czasami wychodzi nam karmienie w dzień Ci 3,5 godziny A te wieczorne np o 18.30 i zaraz o 20 znowu... Jak mam to ogarnąć?:p
Moja ma 6 miesięcy i dopiero od niedawna czuję jakieś regularne pory i porcje także trzeba uzbroić się w cierpliwość [emoji33] [emoji6]
 
O matko nie czuję się kompetentna odpowiedzieć na te pytania, bo na porcjach mm się nie znam. Zdecydowanie karmienie na żądanie dziecka w każdym wieku mnie nie przekonuje, bo Zosia też miała problem z tym, że za dużo ważyła. I pilnowałam mniej więcej co 3 godziny jedzenia. Ale właśnie jak była zdenerwowana albo chciała spać albo wieczorne karmienie - dawałam. Tylko pierś, nie mm. Więc to jednak trochę inaczej. Porozmawiaj może z pediatrą na ten temat? A nie możesz je położyć bez karmienia i podać butlę jak się przebudzą?
Ale dostają jej mleko tylko w butli [emoji6]
 
O matko nie czuję się kompetentna odpowiedzieć na te pytania, bo na porcjach mm się nie znam. Zdecydowanie karmienie na żądanie dziecka w każdym wieku mnie nie przekonuje, bo Zosia też miała problem z tym, że za dużo ważyła. I pilnowałam mniej więcej co 3 godziny jedzenia. Ale właśnie jak była zdenerwowana albo chciała spać albo wieczorne karmienie - dawałam. Tylko pierś, nie mm. Więc to jednak trochę inaczej. Porozmawiaj może z pediatrą na ten temat? A nie możesz je położyć bez karmienia i podać butlę jak się przebudzą?
One jedzą moje mleko z butli. Szkoda mi ich usypiac bez butli :p
 
@jasani możesz napisać jak dokładnie to zrobiłaś? Moja juz jutro kończy miesiąc i bardzo bym chciała wygospodarować troche dnia na pranie prasowanie i takie rzeczy :)

Niestety na cycku tak się nie da. Mleko matki jest lekkostrawne i szybciej jest trawione i nie jestes w stanie zobaczyć ile zjada dziecko. Raz zje 40 ml raz 80. Dlatego piersią karmi się na zadanie [emoji6]
 
Witajcie :) wczoraj mały mnie nastraszyl bo miałam jakieś skurcze i bóle brzucha pojechalam na ktg ale na szczęście nic złego nie wykazało. Dzisiaj byliśmy na usg... zapowiada się duży chłopczyk , mamy 34 tc a malutki ma już 2400:yes: ms takie śliczne pysie już na policzkach ❤ lekarz się śmiał że powinnam się cieszyć że będzie cesarka bo naturalnie poród mógłby trochę potrwać :p
@walczaca o szczescie jestem pełna podziwu Twoim piersiom:szok: skąd one produkują tyle mleka ...pewnie masz wielkie i jędrne balony...ciesz się nimi bo jak przestaniesz karmić to już takie piękne i jędrne nie będę :D ja pomimo ze nie byłam zwolenniczką kp coraz częściej o tym myślę ...i chciałabym karmić małego chociaż te 6 tyg.
Dziewczyny doczekać się nie mogę mojego szczęścia...a jak się urodzi to pewnie pomyślę jak da popalić ze mógł jeszcze posiedzieć w brzuchu :p
 
reklama
Witajcie :) wczoraj mały mnie nastraszyl bo miałam jakieś skurcze i bóle brzucha pojechalam na ktg ale na szczęście nic złego nie wykazało. Dzisiaj byliśmy na usg... zapowiada się duży chłopczyk , mamy 34 tc a malutki ma już 2400:yes: ms takie śliczne pysie już na policzkach ❤ lekarz się śmiał że powinnam się cieszyć że będzie cesarka bo naturalnie poród mógłby trochę potrwać :p
@walczaca o szczescie jestem pełna podziwu Twoim piersiom:szok: skąd one produkują tyle mleka ...pewnie masz wielkie i jędrne balony...ciesz się nimi bo jak przestaniesz karmić to już takie piękne i jędrne nie będę :D ja pomimo ze nie byłam zwolenniczką kp coraz częściej o tym myślę ...i chciałabym karmić małego chociaż te 6 tyg.
Dziewczyny doczekać się nie mogę mojego szczęścia...a jak się urodzi to pewnie pomyślę jak da popalić ze mógł jeszcze posiedzieć w brzuchu :p
Twój synek wcale nie musi byc duży. Zostało Ci 6 tygodni i dziecko średnio przybiera 200 gram na tydzień. Czyli w okolicach porodu moze nawet 4 kg nie dobić.
 
Do góry