reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Jeśli chodzi o smoczek to nie miej wyrzutów sumienia...dzieci go potrzebują :D chociaż bardziej czasami rodzice niż dzieci :p mała rośnie ale nie za dużo...ja bym spróbowała raz podać mm i zobaczyć efekt czy dalej będzie tak cały czas chciała wisieć na cycu...może po prostu się nie najada i dlatego ciągle chce mutać... jednak zaraz skończy miesiąc a przybrała nie za dużo.
Z swojego doświadczenia ja bym nie podała mm teraz ale wcześniej tak zrobiłam to tak naprawdę nic nie zmieniło chciałam karmić cyckiem i potem gdy była następna pora karmienia dalej wisiał na cycu.Pamietam jak się denerwowalam bo ja chciałam do ludzi jeździć odwiedzać A byłam uwiazana.Jak już gdzieś pojechałam to cyc na wierzchu.Wszedzie czytałam to minie i się denerwowalam i faktycznie minęło_Ost podałam mm bo mały strasznie ulewal i chciałam spr A potem zalowalam.
 
reklama
Moja Zośka tez tak miała, ze co odeszłam to ryk. Jak chciałam ja zostawić na kamerce na gorze do spania i zejść na dół coś Robić to do połowy schodów nie zdążyłam dojąc i już płacz był. Teraz już zostaje bez problemu z tym, ze ma turbodrzemki po 30-40 min ale za to kilka
U nas to samo te drzemki w nocy śpi ładnie calutka nic A w dzień max 1 h chociaż dziś szok 2 ponad godziny spal
 
Mi pierze mama, maz sprzata dom. Obiady ogarnuamy roznie. Bez pomocy bym nie zrobila NIC ale to zależy od dziecka. Dzis spal przez dzieb 3 godziny ale co chcialam.od niego odejsc czy do wc czy pk laktator to od razu oczy otwarte i ryk. Maz juz wrocil do pracy i synkiem zajmuje sie w wiekszosci sama i łatwo nie jest. Jest lepiej niz na początku ale czekam az skonczy ten brakujacy czwarty trynestr i liczę ze w tedy bedzie lepiej, ze przez dzień sie cos przespi i bede mogła np ugotowac obiad, nastawic pranie, wyprasowac
No nie wiem czy bedzie lepiej:p moja zaraz ma 5 mcy w domu nie robie nic. Obiad 3x w tygodniu max. Korzystam z pomocy mamy i tesciowej czylu mam 2razy w tyg pomoc. Marcelina spi w dzień co 2h po 30 minut nawet na spacerze, dosłownie z zegarkiem w reku. Jeden falszywy ruch i sie budzi8-). Jak nie spi to tylko na recach teoche polezy jak ma dzien. Dodatkowo od tygodnia placze u wszystkuch tylko ja, maz i babcie moga ja nosuc czy nawet do niej mowic :shocked2:
 
Moja Zośka tez tak miała, ze co odeszłam to ryk. Jak chciałam ja zostawić na kamerce na gorze do spania i zejść na dół coś Robić to do połowy schodów nie zdążyłam dojąc i już płacz był. Teraz już zostaje bez problemu z tym, ze ma turbodrzemki po 30-40 min ale za to kilka
A po.jakim czasie Cu sie to.unormowalo? Ja Hubcia teraz usypialam ponad 2 godziny a tak nie wiem czy spi bo go w niani slysze. Ja bym chciała choc takie dzemki bi za te pol godziny czlowie jest w stanie cos zrobic
 
@Barburka @marg88 ja już nie pamiętam jak powinno dziecko przybierać. Oczywiście gdy za mało przybiera to smoczek to gwóźdź do trumny, bo zabija laktację. Mój przypadek był natomiast typowo silny odruch ssania i smoczek nas uratował, bo Zosia ważyła tak dużo, że wypadła z siatek centylowych.
Chyba dziecko powinno przybierać około 600 gram na miesiąc w pierwszym miesiącach życia . Wiem ze dla niektórych kp jest bardzo ważne ,ale ja zawsze myślałam też o kp ze nie wiem ile tak naprawdę zjada dziecko bo tego nie da się zmierzyć, może @Barburka spróbuj ściągnąć lakratorem mleczko i zobaczysz ile tak naprawdę w nim jest. Kp jest ok ale nie wyobrażam sobie wisieć tak cały czas na cycu...mojej siostry syn zjada cyca i 2 -3godziny spokoju ,a karmienie trwa 5-10 minut czyli tak jak na butli,więc uważam że on jest najedzony. A gdyby tak ciągle siedział przy cycu to napewno miałby podane mm. Ja zamierzam robić podobnie.
 
Moja 14 skończy 5 i mojego wypije 90-110 ml a mm 60-70 mm. Załamka. Ja chyba nie doczekam przespanej nocki. Nie liczę na. Ala ale na 6 h chociaż....
Doczekasz się doczekasz.Inaczej też bo ją karmię tylko mm a Ty swoim i mm.Ja jak karmiłam swoim i mm to też budziła się co 3 godzinki,potem wpadłam na pomysł że na noc dawałam tylko mm i u mnie to podziałało że spała do rana.
 
No nie wiem czy bedzie lepiej:p moja zaraz ma 5 mcy w domu nie robie nic. Obiad 3x w tygodniu max. Korzystam z pomocy mamy i tesciowej czylu mam 2razy w tyg pomoc. Marcelina spi w dzień co 2h po 30 minut nawet na spacerze, dosłownie z zegarkiem w reku. Jeden falszywy ruch i sie budzi8-). Jak nie spi to tylko na recach teoche polezy jak ma dzien. Dodatkowo od tygodnia placze u wszystkuch tylko ja, maz i babcie moga ja nosuc czy nawet do niej mowic :shocked2:
Tylko wiesz, jeszcze jak nie śpi a sa sie go czymś zajac to spoko. Tylko jak płacze nie wiadomo o co to daje w dupe bo i jest na rekach i jest pojedzony i nakarmiony, kupa zrobiona a wyk jaj nie wiem
 
reklama
A po.jakim czasie Cu sie to.unormowalo? Ja Hubcia teraz usypialam ponad 2 godziny a tak nie wiem czy spi bo go w niani slysze. Ja bym chciała choc takie dzemki bi za te pol godziny czlowie jest w stanie cos zrobic
Właśnie Jakoś miała 3-3,5 miesiąca. To już wtedy nie tyle co nawet musi spać bo już na macie polezala i się pobawiła. Na raty ale coś tam Robię.
 
Do góry