reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Tylko wiesz, jeszcze jak nie śpi a sa sie go czymś zajac to spoko. Tylko jak płacze nie wiadomo o co to daje w dupe bo i jest na rekach i jest pojedzony i nakarmiony, kupa zrobiona a wyk jaj nie wiem
Uwierz że jakbym czytala o swoim dziecku. Ile ja po lekarzach sie nalatalam. Do dzis ma ataku placzu i nie wiem o co kaman. I to taki rollercoaster jeden dzien dobrze a na drugi inne dziecko.
 
reklama
Ostatnio wagę miała 3190 a Ur 3020 wiec po spadku w szpitalu waga rośnie, kupa jest w każdej pieluszce a może to i głupie ale jak daje smoczek np w samochodzie to wypluwa ale jak jej wcisnę to mam poczucie winy ze ona głodna a ja zapycham ja smoczkiem..
Ile ma twoje dziecko? Prawidłowe dobowe przyrosty to 26-31 g na dobe liczysz od najmniejszej wagi nie od urodzeniowej, powinna 180 g tygodniowo tyc, 120 g tygodniowo to jest minimum, jeżeli jest poniżej dziecko wymaga dokarmiania, między 120 a 180 potrzebujesz stymulacji laktacji
 
Teraz to mnie zmartwilyscie tym słabym przybieraniem na wadze.. jest to gdzies rozpisane ile kiedy? Anastazja ważyła w dniu porodu 3020 a wypisali ja ze szpitala z waga 2750. Była ważona tydzień temu przez położna i waga 3190 i dzis tez położna przychodzi. Ile powinna wynosić waga dzisiaj? Minęły jej 3 tygodnie..
Moja Urodzila sie z 3090g, spadla do 2830g. Jak miala 3 tyg wazyla 3190g i pediatra mi powiedzial, ze to zdecydowanie za malo, bo ma max 2tyg zeby wrocic do wagi urodzeniowej, a po kolejnych 2 powinna wazyc przynajmniej 500g wiecej. Ja wtedy podalam mm i zaczela przybierac.
Twoja moim zdaniem przybiera ladnie. Obstawiam, ze dzis bedzie wazyc ok 3400-3500g.
 
Teraz to mnie zmartwilyscie tym słabym przybieraniem na wadze.. jest to gdzies rozpisane ile kiedy? Anastazja ważyła w dniu porodu 3020 a wypisali ja ze szpitala z waga 2750. Była ważona tydzień temu przez położna i waga 3190 i dzis tez położna przychodzi. Ile powinna wynosić waga dzisiaj? Minęły jej 3 tygodnie..
Zobaczysz że będzie dobrze jeśli nie będziesz dokarmiac ale wydaje mi się że to ciagle ciumkanie cyca jest przejściowe.
 
Teraz to mnie zmartwilyscie tym słabym przybieraniem na wadze.. jest to gdzies rozpisane ile kiedy? Anastazja ważyła w dniu porodu 3020 a wypisali ja ze szpitala z waga 2750. Była ważona tydzień temu przez położna i waga 3190 i dzis tez położna przychodzi. Ile powinna wynosić waga dzisiaj? Minęły jej 3 tygodnie..
440 g w 2 tyg to super wynik
 
Ile ma twoje dziecko? Prawidłowe dobowe przyrosty to 26-31 g na dobe liczysz od najmniejszej wagi nie od urodzeniowej, powinna 180 g tygodniowo tyc, 120 g tygodniowo to jest minimum, jeżeli jest poniżej dziecko wymaga dokarmiania, między 120 a 180 potrzebujesz stymulacji laktacji
U mnie były przyrosty 150 g tygodniowo, nie było poprawy po stymulacji przez 4 tyg, zgodnie z zaleceniami mogłam czekać do 3 miesiąca życia dziecka, jeśli nie byłoby poprawy do tego czasu to i tak skończyłoby się dokarmianiem. Ja ważyłam dziecko przez 1 dobe po każdym posiłku wyszło, że zjada 600 ml a powinna wg wagi zjadać 690 ml, włączyłam jej dodatkowo 100 ml mm, teraz mamy przyrosty około 200 g na dobe. Cżalem się sugerował am placze dziecka i dawałam ciut więcej wtedy był zdecydowanie większy przyrost
 
Tylko wiesz, jeszcze jak nie śpi a sa sie go czymś zajac to spoko. Tylko jak płacze nie wiadomo o co to daje w dupe bo i jest na rekach i jest pojedzony i nakarmiony, kupa zrobiona a wyk jaj nie wiem
Misis, a masz mate edukacyjna? Moja miala 2 miesiace jak dostala i nagle sie okazalo, ze potrafi przez 20min lezec i sie bawic. I tak przy kazdym okresie jej aktywnosci, a nasze cykle mialy ok 2h-2,5h wiec dzieki temu mialam moment zeby cos zrobic. Polecam [emoji4]
 
Moja 14 skończy 5 i mojego wypije 90-110 ml a mm 60-70 mm. Załamka. Ja chyba nie doczekam przespanej nocki. Nie liczę na. Ala ale na 6 h chociaż....
Moja zsaczela przesypiax noce jak odstawilam nocne karmienie. Miala 15miesiecy. Ale do tej pory sie budzi, bo smoczek, albo chce wody, albo cokolwiek innego. Cierpliwosci... 5miesiecy to naprawde malo...
 
reklama
Do góry