reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Chyba dziecko powinno przybierać około 600 gram na miesiąc w pierwszym miesiącach życia . Wiem ze dla niektórych kp jest bardzo ważne ,ale ja zawsze myślałam też o kp ze nie wiem ile tak naprawdę zjada dziecko bo tego nie da się zmierzyć, może @Barburka spróbuj ściągnąć lakratorem mleczko i zobaczysz ile tak naprawdę w nim jest. Kp jest ok ale nie wyobrażam sobie wisieć tak cały czas na cycu...mojej siostry syn zjada cyca i 2 -3godziny spokoju ,a karmienie trwa 5-10 minut czyli tak jak na butli,więc uważam że on jest najedzony. A gdyby tak ciągle siedział przy cycu to napewno miałby podane mm. Ja zamierzam robić podobnie.
W pierwszych miesiącach powinno przybrać 100-200g tygodniowo. Mój w 3 tygodnie przybrał pół kilo, a je właśnie ok 10-15 minut (zawsze z jednej piersi) potem śpi ok 3h:) w dzień ma 2 pory aktywności po ok 2h, za to po wieczornej toalecie śpi 5-6h:):):) dziecko anioł:)
@Barburka pierś nie ma dna, na początku leci bardziej wodnisty pokarm bogaty w cukier, potem gęstszy, tłuściejszy, bardziej pożywny. Jeżeli szybko zmieniasz pierś to ona ciągle je to chude słodkie mleko...może dlatego ciągle jest głodna i słabo przybiera.
 
W pierwszych miesiącach powinno przybrać 100-200g tygodniowo. Mój w 3 tygodnie przybrał pół kilo, a je właśnie ok 10-15 minut (zawsze z jednej piersi) potem śpi ok 3h:) w dzień ma 2 pory aktywności po ok 2h, za to po wieczornej toalecie śpi 5-6h:):):) dziecko anioł:)
@Barburka pierś nie ma dna, na początku leci bardziej wodnisty pokarm bogaty w cukier, potem gęstszy, tłuściejszy, bardziej pożywny. Jeżeli szybko zmieniasz pierś to ona ciągle je to chude słodkie mleko...może dlatego ciągle jest głodna i słabo przybiera.
Daj receptę na tak grzeczne dziecko ... pierwsze miałam "rozne" to może drugie będzie grzeczne :) pozytywnie zazdroszcze tak spokojnego dzidziusia i życzę dalej Wam takiego spokoju:)
 
@marg88 ściąganie laktatorem jest po pierwsze niemiarodajne, bo dziecko więcej wyssie (choć jakaś orientację to oczywiście daje), po drugie mm dziecko je inne ilości niż mleko matki, które jest bardziej lekkostrawne
Moja zjadala tyle samo mm co mojego i dostawala jesc co 3 h . Różnicy w spaniu tez nie było. ..
 
Moja zjadala tyle samo mm co mojego i dostawala jesc co 3 h . Różnicy w spaniu tez nie było. ..
Mój zawsze nie spał :p macie śpioszka jednym słowem ❤ mój syn do dzisiaj 8,5 roku a potrafi się budzić w nocy....właśnie teraz mamy gorszy czas snu tylko jeszcze nie znam powodu,coś mocno analizuję a później śnią mu się głupoty...wyobraź sobie ze ostatnio Pani ich uświadomiła co robił kat za dawnych czasów:wściekła/y:...trochę to nim wstrzasnęło ale powiedziałam że to tylko domysły ludzkie bo nikt tego nie pamięta i jakoś mu przeszło a teraz nie chce powiedzieć o co chodzi :no: więc dziewczyny problemy rosną razem z dziećmi ...tylko zmieniają trochę formę :p
 
Mój zawsze nie spał :p macie śpioszka jednym słowem ❤ mój syn do dzisiaj 8,5 roku a potrafi się budzić w nocy....właśnie teraz mamy gorszy czas snu tylko jeszcze nie znam powodu,coś mocno analizuję a później śnią mu się głupoty...wyobraź sobie ze ostatnio Pani ich uświadomiła co robił kat za dawnych czasów:wściekła/y:...trochę to nim wstrzasnęło ale powiedziałam że to tylko domysły ludzkie bo nikt tego nie pamięta i jakoś mu przeszło a teraz nie chce powiedzieć o co chodzi :no: więc dziewczyny problemy rosną razem z dziećmi ...tylko zmieniają trochę formę :p
Marcelina chodzi wczesnie spać po mamusi i lubi późno wstać po tatusiu :laugh2::laugh2::-D
 
reklama
Do góry