reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Z drugiej strony zalecenia ESPGHAN (European Society for Paediatric Gastroenterology, Hepatology and Nutrition) oraz PTGHiŻD (Polskiego Towarzystwa Gastrologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci) mówią, iż pokarmy uzupełniające należy wprowadzać do menu niemowlaka nie wcześniej niż po skończonym 17. tygodniu życia i nie później niż do końca 26 tż. Przedział ten jest dość szeroki, ale ma to swoje uzasadnienie! U donoszonych, zdrowych niemowląt około 4. mż. wykształca się zdolność przyjmowania pokarmów stałych – dojrzewają do tego zarówno nerki jak i przewód pokarmowy, dzieci nabywają umiejętność siedzenia z podparciem, osiągają dojrzałość neurologiczną pozwalającą na kontrolę ruchów głowy i szyi oraz jedzenie z łyżeczki. Dodatkowo zanika odruch wypychania z ust ciał obcych, utrudniający karmienie pokarmami innymi niż mleko we wcześniejszym okresie. Górna granica wynika natomiast z wyżej wspomnianej konieczności uzupełnienia niektórych składników odżywczych.Zobacz załącznik 903789 My rozszezałysmy 4+2
Ale słodziak! Śliczna! ❤️
 
Mam pytanie do mam karmiących mm dajecie tyle ile dziec chce? Patrzycie na przyrosty? Ja kp i dokarmiam trochę mm, ostatnio przyrosty ponad górna granice normy, po konsultacji z doradcą laktacyjnym podjęłam próbę niewielkiego ograniczenia mm co skończylo się wrzątkiem małej, zastanawam się czy tego nie zostawić jak jest.
 
Mam pytanie do mam karmiących mm dajecie tyle ile dziec chce? Patrzycie na przyrosty? Ja kp i dokarmiam trochę mm, ostatnio przyrosty ponad górna granice normy, po konsultacji z doradcą laktacyjnym podjęłam próbę niewielkiego ograniczenia mm co skończylo się wrzątkiem małej, zastanawam się czy tego nie zostawić jak jest.
Wrzaskiem malej
 
reklama
Do góry