reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Hej. Doczytalam i was.

Zyje jeszcze... ale ciezko jest... pewnie juz pocztalyscie na forum o ivf. Ogolnie duzo sie dzieje... nie wiem jak sie nazywam...

Ale, first things first. Wczoraj bylam u lekarza, z Żywia wszystko ok. Waży prawie 700g! Taka jest duża baba. Za to skrocila mi sie szyjka i jest ponizej 3cm. Lekarz kazal mi zwolnic tempo, ale... nie mam czasu... nie moge... wszystko sie sypie i rozchodzi w palcach a ja staram sie to ponaprawiać... no nic. Trzyma mnie tylko w pionie mysl ze bedzie dobrze, bo najchetniej to poszlabym sobie dobrze poplakac schowana pod koldra z bezsilnosci i zmeczenia.

No, pogadalam glupot, teraz pewnie znow mnie jakis czas nie bedzie, chociaz mam nadzieję, ze znajde wiecej czasu na forum.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
A ile miałaś tej szyjki miesiąc temu ? Niby norma jest 3.5 Ale moja koleżanka zaczęła z 2.5 i tak jej się dlugooooo trzymała
 
reklama
Dziewczyny! Czy pod koniec 9 tygodnia powiększyły się Wam piersi? I czy bolały? U mnie nic się nie dzieje. ...ani nie urosło,ani nie boli....czy to normalne?
Mnie bolały tylko ok 5-6 tyg,potem pod koniec ciąży. A spokojnie poczekaj ;) jak po porodzie ruszy laktacja to u rosną,oj urosna ;)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja jeszcze nie stałam na brzuchu [emoji1] a minelo juz ponad 8 miesięcy. Chyba wycisnelabym z siebie mleko jak z tubki gdybym tak probowala spac [emoji6]

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
Haha dokładnie :) Ja się po porodzie raz na brzuchu położyłam, to obudziłam się z mokrą koszulka od mleka ;)
Już nie śpię na brzuchu ;)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej. Doczytalam i was.

Zyje jeszcze... ale ciezko jest... pewnie juz pocztalyscie na forum o ivf. Ogolnie duzo sie dzieje... nie wiem jak sie nazywam...

Ale, first things first. Wczoraj bylam u lekarza, z Żywia wszystko ok. Waży prawie 700g! Taka jest duża baba. Za to skrocila mi sie szyjka i jest ponizej 3cm. Lekarz kazal mi zwolnic tempo, ale... nie mam czasu... nie moge... wszystko sie sypie i rozchodzi w palcach a ja staram sie to ponaprawiać... no nic. Trzyma mnie tylko w pionie mysl ze bedzie dobrze, bo najchetniej to poszlabym sobie dobrze poplakac schowana pod koldra z bezsilnosci i zmeczenia.

No, pogadalam glupot, teraz pewnie znow mnie jakis czas nie bedzie, chociaz mam nadzieję, ze znajde wiecej czasu na forum.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Madziu tak bywa w zyciu ze jak jedno sie wali to i cala reszta jak domino[emoji20] . Trzymaj sie i moze warto troszke tempo zwolnic, ma nadzieję ze ten okres trudny szybko wam minie[emoji10].
 
Hej. Doczytalam i was.

Zyje jeszcze... ale ciezko jest... pewnie juz pocztalyscie na forum o ivf. Ogolnie duzo sie dzieje... nie wiem jak sie nazywam...

Ale, first things first. Wczoraj bylam u lekarza, z Żywia wszystko ok. Waży prawie 700g! Taka jest duża baba. Za to skrocila mi sie szyjka i jest ponizej 3cm. Lekarz kazal mi zwolnic tempo, ale... nie mam czasu... nie moge... wszystko sie sypie i rozchodzi w palcach a ja staram sie to ponaprawiać... no nic. Trzyma mnie tylko w pionie mysl ze bedzie dobrze, bo najchetniej to poszlabym sobie dobrze poplakac schowana pod koldra z bezsilnosci i zmeczenia.

No, pogadalam glupot, teraz pewnie znow mnie jakis czas nie bedzie, chociaz mam nadzieję, ze znajde wiecej czasu na forum.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Trzymaj się Kochana

10.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu
 
Hej. Doczytalam i was.

Zyje jeszcze... ale ciezko jest... pewnie juz pocztalyscie na forum o ivf. Ogolnie duzo sie dzieje... nie wiem jak sie nazywam...

Ale, first things first. Wczoraj bylam u lekarza, z Żywia wszystko ok. Waży prawie 700g! Taka jest duża baba. Za to skrocila mi sie szyjka i jest ponizej 3cm. Lekarz kazal mi zwolnic tempo, ale... nie mam czasu... nie moge... wszystko sie sypie i rozchodzi w palcach a ja staram sie to ponaprawiać... no nic. Trzyma mnie tylko w pionie mysl ze bedzie dobrze, bo najchetniej to poszlabym sobie dobrze poplakac schowana pod koldra z bezsilnosci i zmeczenia.

No, pogadalam glupot, teraz pewnie znow mnie jakis czas nie bedzie, chociaz mam nadzieję, ze znajde wiecej czasu na forum.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Magda powiem tylko tyle - zwolnij. Jak sama piszesz - first things first. Szyjka ponizej 3cm na tym etapie jest alarmujaca. Mozesz sobie wywolac przedwczesny porod. To naprawde nie jest czas na tak wysokie obroty. Uwazaj na Was...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
3,5 norma??? A nie 2,5???? Ja mam 3,7 i lekarz powiedział że bardzo dobrze.

ET: 07.04.2017 [emoji173][emoji173][emoji173][emoji173]
Pewnie że dobrze.
U mnie za normę przyjmują 3.5
Coś takiego wpadło mi w ręce :)
Długość szyjki na tydzień


Specjalnie przeprowadzone badania wykazały zależność długości szyjki macicy w ciąży. Tak więc, długość szyjki w okresie 10-14 tygodni w normalnych zakresach w 35-36 mm. Na 15-19 tygodni długości szyjki macicy jest 38-39 mm, 20-24 tygodni - 40 mm i 25-29 tygodniu - 41 mm. Po 29 tygodniach zmniejsza długość szyjki macicy w wieku 30-34 tygodni i jest już 37 mm i 35-40 mm - 29 tygodni. Jak widać, po 29 tygodniach szyjka macicy zaczyna przygotowania do zbliżającego się porodu. Po 36 tygodniach ciąży szyjka macicy przed porodem zaczyna mięknąć, skrócone, usta zaczyna osiedlać się w centrum i umożliwia wyciągnięcie ręki. Długość szyjki w deutipara w 13-14 tygodni powinna być równa 36-37 mm.
Po chińsku trochę bo gogle tłumaczylo :laugh2:
 
Ostatnia edycja:
Do góry