reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Dziewczyny powiedzcie mi proszę jak było u Was. Trzy tyg temu byłam na wizycie w klinice ivf, dostałam nową rozpiske lekow do ok 12 tyg coazy. Przedwczoraj byłam na usg, wydaje się być ok. Dzwonię dziś do Bociana, a tam lekarz mówi mi żeby obstawiać wszystkie leki. Tak od razu np od jutra, odejmować po jednej tabletce estrofemu(biorę dwie), jedna duphaston ( biorę dwie), jednego lutinusa (biorę 4) jak również Prolutex, acard i celxane...
Czy to nie za szybko???
Lekarz u którego byłam przedwczoraj powiedział że acard mniej więcej do 16 tc się bierze, clexane zaleca do 37 nawet, a progesteron odstawiać jak łożysko zacznie pracowzc... Ale nie wiem kiedy funkcje przejmuje łożysko...?
Mam dziś 9t5d... proszę napiszcie jak było u was

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja jak znajdę chwile napisze Ci jak ja miałam odstawiane leki

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny powiedzcie mi proszę jak było u Was. Trzy tyg temu byłam na wizycie w klinice ivf, dostałam nową rozpiske lekow do ok 12 tyg coazy. Przedwczoraj byłam na usg, wydaje się być ok. Dzwonię dziś do Bociana, a tam lekarz mówi mi żeby obstawiać wszystkie leki. Tak od razu np od jutra, odejmować po jednej tabletce estrofemu(biorę dwie), jedna duphaston ( biorę dwie), jednego lutinusa (biorę 4) jak również Prolutex, acard i celxane...
Czy to nie za szybko???
Lekarz u którego byłam przedwczoraj powiedział że acard mniej więcej do 16 tc się bierze, clexane zaleca do 37 nawet, a progesteron odstawiać jak łożysko zacznie pracowzc... Ale nie wiem kiedy funkcje przejmuje łożysko...?
Mam dziś 9t5d... proszę napiszcie jak było u was

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
Mi w invicie tez lekarz szybko kazał wszystko odstawić, oczywiście stopniowo ale jednak. Proponował żebym co tydzień odejmowala po jednej tabletce. Szczerze to ja sobie to sobie wydluzylam bo byłam na sztucznym cyklu I tak do dziś biorę 2x2 luteine dopochwowo i podjezykowo, odstawiłam estrofem juz, po konsultacji z hematologiem clexane 60 biorę do końca ciąży i podobnie dexamethason (odpowiednik encortonu). Z ginekologiem spoza kliniki uzgodnilismy ze dla mojego spokoju docelowo zejde do 0 z luteiny podjezykowej ale do końca będę brała luteine dopochwowo 2x1.

[emoji127] 28.10.2017
 
Mi w invicie tez lekarz szybko kazał wszystko odstawić, oczywiście stopniowo ale jednak. Proponował żebym co tydzień odejmowala po jednej tabletce. Szczerze to ja sobie to sobie wydluzylam bo byłam na sztucznym cyklu I tak do dziś biorę 2x2 luteine dopochwowo i podjezykowo, odstawiłam estrofem juz, po konsultacji z hematologiem clexane 60 biorę do końca ciąży i podobnie dexamethason (odpowiednik encortonu). Z ginekologiem spoza kliniki uzgodnilismy ze dla mojego spokoju docelowo zejde do 0 z luteiny podjezykowej ale do końca będę brała luteine dopochwowo 2x1.

[emoji127] 28.10.2017
W którym tygodniu zaczęłaś odstawiać leki ?

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny powiedzcie mi proszę jak było u Was. Trzy tyg temu byłam na wizycie w klinice ivf, dostałam nową rozpiske lekow do ok 12 tyg coazy. Przedwczoraj byłam na usg, wydaje się być ok. Dzwonię dziś do Bociana, a tam lekarz mówi mi żeby obstawiać wszystkie leki. Tak od razu np od jutra, odejmować po jednej tabletce estrofemu(biorę dwie), jedna duphaston ( biorę dwie), jednego lutinusa (biorę 4) jak również Prolutex, acard i celxane...
Czy to nie za szybko???
Lekarz u którego byłam przedwczoraj powiedział że acard mniej więcej do 16 tc się bierze, clexane zaleca do 37 nawet, a progesteron odstawiać jak łożysko zacznie pracowzc... Ale nie wiem kiedy funkcje przejmuje łożysko...?
Mam dziś 9t5d... proszę napiszcie jak było u was

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
9t to jak dla mnie duzo za wczesnie...moze na encorton tak ale lozysko jeszcze progesteronu mie produkuje...tak do ok 12 tc...ale moj gin dla prwnosci luteine prolutex i duphaston kazal jesc do 14tc zeby napewno lozysko dawalo rade...akard odstawialam tydzien przed cesarka...
 
Dziewczyny powiedzcie mi proszę jak było u Was. Trzy tyg temu byłam na wizycie w klinice ivf, dostałam nową rozpiske lekow do ok 12 tyg coazy. Przedwczoraj byłam na usg, wydaje się być ok. Dzwonię dziś do Bociana, a tam lekarz mówi mi żeby obstawiać wszystkie leki. Tak od razu np od jutra, odejmować po jednej tabletce estrofemu(biorę dwie), jedna duphaston ( biorę dwie), jednego lutinusa (biorę 4) jak również Prolutex, acard i celxane...
Czy to nie za szybko???
Lekarz u którego byłam przedwczoraj powiedział że acard mniej więcej do 16 tc się bierze, clexane zaleca do 37 nawet, a progesteron odstawiać jak łożysko zacznie pracowzc... Ale nie wiem kiedy funkcje przejmuje łożysko...?
Mam dziś 9t5d... proszę napiszcie jak było u was

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
Tu jest rozpiska jak brałam leki i jak z nich schodziłam
1493726986-aaaaaa.png


Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hipp jest. Ale nie ma hipp ar dla ulewajacych . tylko ze u mojej to tak smiesznie ze w nocy nie ulewa bo odkladam ja i jest grzeczna. A w dzien od razu po jedzeniu sie szarpie i chce sie bawic i wtedy sie chlupie. Ostatnio nawet cale oko miala w mleku. Czasem tak jakby pod koniec jedzenia nie przelykala tylko w buzi trzymala. Podnosze ja do odbicia i jest wulkan.
Moja robiła tak samo. Chlustala wręcz. Bylam u lekarza zalecila właśnie nutriton ale wtedy zwracala juz w trakcie jedzenia. U nas to chyba bylo dlatego ze mała wisiala na cycu calymi dniami i sie przejadala. Wszystko przeszlo jak trochę podrosla i czesciej w pionie zaczelismy ja nosić

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja może zbyt asekuracyjnie ale boję się odstawić sterydy i progesteron zupełnie. Wcześniej 4 razy poronilam I nie zamierzam ryzykować.

[emoji127] 28.10.2017
 
reklama
Dziewczyny powiedzcie mi proszę jak było u Was. Trzy tyg temu byłam na wizycie w klinice ivf, dostałam nową rozpiske lekow do ok 12 tyg coazy. Przedwczoraj byłam na usg, wydaje się być ok. Dzwonię dziś do Bociana, a tam lekarz mówi mi żeby obstawiać wszystkie leki. Tak od razu np od jutra, odejmować po jednej tabletce estrofemu(biorę dwie), jedna duphaston ( biorę dwie), jednego lutinusa (biorę 4) jak również Prolutex, acard i celxane...
Czy to nie za szybko???
Lekarz u którego byłam przedwczoraj powiedział że acard mniej więcej do 16 tc się bierze, clexane zaleca do 37 nawet, a progesteron odstawiać jak łożysko zacznie pracowzc... Ale nie wiem kiedy funkcje przejmuje łożysko...?
Mam dziś 9t5d... proszę napiszcie jak było u was

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja jestem w 9 tydzień i 2 dzień i nie biorę już wcale leków odstawialam stopniowo najpierw prolutex ,później przez 5 dni po 3x luteinus ,5 dni 2x luteinus, 5 dni 1x luteinus i koniec jestem 4 dni bez leków i jest ok
 
Do góry