reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Czołem nie było mnie od przedwczoraj i jestem w szoku że na naszym wątku tyle stron do nadrobienia :szok: superrrrr
Witam raz jeszcze koleżanki z wątku kto po in vitro i gratuluje każdej z Was , życząc spokojnej ciąży taką jak moja :-) :).
Dodałam Was do kalendarza na tyle ile pamiętałam:happy: ale skontrolujcie to raz jeszcze jak coś zedytuje.
My mieliśmy wczoraj wesele jak na 30 tc potańczyłam trochę. I stwierdzam że w tym roku baby boom opanował moje rejony poza mną na weselu były jeszcze 4 dziewczyny w zaawansowanej ciąży :-D
 
reklama
@ewelin86 @anetka303 bardzo dziekuje. Trochę mnie uspokoilyscie, bo myślałam , że tak palnął bez zastsnowienia.
Rozpisze sobie swoje zapasy i będę brała aż skończę chyba.
Ja nie biorę encortonu. Mam za to estrofem, akurat tego największy zapas bo z poprzedniego podejścia mi zostalo. Ale to też chyba odstawia się po ok 70 dniach ...?

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
Tak, estrofem śmiało można odstawić

[emoji127] 28.10.2017
 
Dziewczyny powiedzcie mi proszę jak było u Was. Trzy tyg temu byłam na wizycie w klinice ivf, dostałam nową rozpiske lekow do ok 12 tyg coazy. Przedwczoraj byłam na usg, wydaje się być ok. Dzwonię dziś do Bociana, a tam lekarz mówi mi żeby obstawiać wszystkie leki. Tak od razu np od jutra, odejmować po jednej tabletce estrofemu(biorę dwie), jedna duphaston ( biorę dwie), jednego lutinusa (biorę 4) jak również Prolutex, acard i celxane...
Czy to nie za szybko???
Lekarz u którego byłam przedwczoraj powiedział że acard mniej więcej do 16 tc się bierze, clexane zaleca do 37 nawet, a progesteron odstawiać jak łożysko zacznie pracowzc... Ale nie wiem kiedy funkcje przejmuje łożysko...?
Mam dziś 9t5d... proszę napiszcie jak było u was

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
Ania, ja estrofem i acard miałam odstawiony z dnia na dzień w 9tc. Miałam krwawienia i lekarz mi powiedział, że acard może je wzmagać. Prolutex miałam zmniejszany od 10 tc co drugi dzień, miałam brać do końca 12 tc, ale okazało się, że miałam problemy z łożyskiem i co drugi dzień brałam do 16 tc. Z luteiny podjęzykowej schodziłam do 15 tc. Duphaston biorę do dzisiaj (3x1). Clexane nie miałam.
 
Kiedy odstawials Prolutex? I czy tak od razu, czy brałaś przez jakiś czas co drugi dzień ?

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
Aniu, ja właściwie nic nie biorę od 10 tc, lekarz kazał wszystko odstawić w 8 tc, ale dla mojego spokoju przeciągnęliśmy to do 10 tc. Z estrofemu, encortonu i lutinusa schodziłam stopniowo, odstawiałam po jednej tabletce, ale to znów dla mojego komfortu, lekarz powiedział, że można to odstawić z dnia na dzień. Fragmin miałam brać do końca opakowania i tak zrobiłam.
 
reklama
Dziewczyny powiedzcie mi proszę jak było u Was. Trzy tyg temu byłam na wizycie w klinice ivf, dostałam nową rozpiske lekow do ok 12 tyg coazy. Przedwczoraj byłam na usg, wydaje się być ok. Dzwonię dziś do Bociana, a tam lekarz mówi mi żeby obstawiać wszystkie leki. Tak od razu np od jutra, odejmować po jednej tabletce estrofemu(biorę dwie), jedna duphaston ( biorę dwie), jednego lutinusa (biorę 4) jak również Prolutex, acard i celxane...
Czy to nie za szybko???
Lekarz u którego byłam przedwczoraj powiedział że acard mniej więcej do 16 tc się bierze, clexane zaleca do 37 nawet, a progesteron odstawiać jak łożysko zacznie pracowzc... Ale nie wiem kiedy funkcje przejmuje łożysko...?
Mam dziś 9t5d... proszę napiszcie jak było u was

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja progesteron odstawilam tydzien przed cc.
Heparyne odstawilam 24godziny przed cc
Acard odstawiony jakos kolo 30tc zeby zdazyl sie zamknac przewod Botalla ( chyba nie pomylilam nazwy)
Estrofem odstawilam pierwszy jakos chyba kolo 9tc zaczelam zmniejszac dawke ale dokladnie nie pamietam.

Na Twoim miejscu zanim odstawila bym acard i heparyne, zrobila bym caly uklad krzepniecia i ddimery.
Mi chcieli odstawic acard i zmniejszyc heparyne, ale zrobilam sobie na elasna reke te badania i okazalo sie ze w ciazy krew jeszcze batdziej mi zgestniala i zwiekszyli mi heparyne i acardu nie odstawili.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry