reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Dzis wychodze juz do domu wszystko jest juz w porzadku
Moja dzidzia ma 6t2d
super, oby dzidzia już teraz spokojnie sobie rosła.

Dziewczyny czy wam wypadają włosy? nie wiem co się dzieje, bo którą ciężarną bym nie spytała to wszystkie mówią, ze w ciąży zarastały włosami, a dopiero po porodzie wypadały. U mnie wychodzą garściami, serio się martwię, bo już widzę różnicę na głowie, a gdzie tam jeszcze do końca
 
Cześć dziewczyny :)
Mogę dołączyć? Niektóre z was może mnie pamiętają z wątku dla starających się ;)
Dziś kończę 8 tc, ale jeszcze nie mogę w to uwierzyć :D
Husann cieszę się, że już wszystko ok :p
Witaj :)
w końcu dolaczylas :) poczekaj jak zobaczysz maluszka jak się rusza na usg :) ja idę jutro na polowkowe I nie mogę się doczekać :)
 
Ale dzisiaj uzylam
1f61e.png
wstalam rano z lekkim bolem gardla, ale do przezycia , a pozniej przy sniadaniu taki skurcz z bolami krzyzowymi przez 15 min bez przerwy
1f615.png
juz zaczelam zastanawiac sie co sie dzieje i ze wszytskiego do szpitala nie mam a w sumie prawie nic
1f603.png
no i mierzylam goraczke ale niby 36.8 ale czulam w srodku ze nie dosc mnie tzresie to jeszcze goraczka w srodku wzielam apap i m mi poszedl po jakies tabletki do sania dla ciezarnej i ciut mi lepiej ale wymeczylo mnie to cos konkretnie
 
Ostatnia edycja:
super, oby dzidzia już teraz spokojnie sobie rosła.

Dziewczyny czy wam wypadają włosy? nie wiem co się dzieje, bo którą ciężarną bym nie spytała to wszystkie mówią, ze w ciąży zarastały włosami, a dopiero po porodzie wypadały. U mnie wychodzą garściami, serio się martwię, bo już widzę różnicę na głowie, a gdzie tam jeszcze do końca
Wiesz co mi tez wypadaly okrutnie , zastanawialam sie co bedzie pozniej skoro tak jak Ty slysze ze pozniej to dopiero wychodza... U mnie jednak jest sprawa niedoczynnosci tarczycy jak mam ciut za wysoki poziom podlug tego przy ktorym czuje sie najlepiej (mimo ze ten byl b.dobry) to tak mi sie dzieje od 2 tyg mam inna dawke Euthyrox i jest o niebo lepiej.
 
mavi - ja w teście pappa miałam tak:

wolne beta hcg 63,97 IU/I odpowiada 2,184 MoM
PAPP-A 1,540 IU/I odpowiada 0,452 Mom

Nie pamiętam o co w tym chodziło, już nie pamiętam tłumaczeń genetyka. Ale usg miałam ok. Z usg wychodził 12t2d.
A te trisomie to miałam tak:

trisomia 21 1:397 ( po skorygowaniu 1:132) - zespół Downa, czyli poniżej "normy", bo uznają że jest ok od 1:300 wzwyż
trisomia 18 1:977 (po skorygowaniu 1:19536)
trisomia 13 1:3062 (po skorygowaniu <1:20000

Generalnie wszystko jest ok, dziecko nie ma zespołu Downa.
Test Pappa pamiętaj to tylko statystyka. Tak naprawdę to nic Ci nie powie, bo często jest tak, że kobieta mając np. stosunek 1:5 rodzi zdrowe dziecko, a inna z 1:700 rodzi chore.
Jeśli usg wyszło dobrze, to moim skromnym zdaniem nie ma co się martwić. A lekarz i tak nie powie ci masz konkretnie zrobić, bo decyzja należy do Ciebie, on może Ci tylko opcje opisać, tak jak to zrobiła nasza lekarka.
 
reklama
martka83 - a jesteś pewna, że one wypadają a nie łamią się? Bo ja myślałam, że łysieję, a fryzjerka mnie dokładnie obejrzała i to się włosy łamały, bo nie było cebulek. Zaczęłam stosować jakieś maseczki naturalne, ale nieregularnie i w końcu samo przeszło. Z całych garści włosów, teraz polecą mi 2-3 włoski.
 
Do góry