reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
ęmilia trzymam kciuki, ale może to nie wyrostek.

Esiek mnie na początku też nic prawie nie leciało. ale potem, masakra ja to z mojego mleka jeszcze dwójkę bym mogła wykarmić. Jeśli jednak zdcydujesz się na karmienie to zacznij sciagać metodą każdą pierś po 7 min potem każdą po 5 i każdą po 3 i uważaj na te twarde piersi bo moą powstać guzy a to już przyjemne nie jest i tak jak Lenka mówi włóż pierś do bardzo ciepłej wody i mleko zejdzie. To co mówi lenka o karmieniu to prawda jeśli psychcznie uporasz się z tym ze MM jest ok to naprawdę nie ma wtedy problemu. Ja jeszcze właśnie psychicznie nie mogę do tego dojrzeć mimo że widzę ze Marcysia lepiej śpi i jest spokojniejsza po MM. Gdybym tego mleka nie miała to co innego, ale jest i właśnie siedzę i ściągam i połowę z tego mrożę. w nocy malutka je MM a w dzień moje mleczko ale to zdecydowanie częściej niż MM. No cóż laktacja wcale nie jest taka łatwa a sciąganie bardzo czasochłonne i na pewno łatwiej było by podać cycusia ale nie wszystkim jest to dane.
 
Esiek a jaki masz laktator? Bo jeśli medela mini electric to faktycznie głośny jest ale ja cały czas na nim jade i jest ok. Co do kaptórków to temat też przerobiłam i nic z tego nie wyszło, mam też taką specjalną butelkę medeli żeby malutka za bardzo do butelki się nie przyzwyczaiła i próbuję ją do piersi dostawiać ale jest tylko jeden wielki nerw.
 
Esiek córeczka przesłodka :)

Emilka miejmy nadzieję, że to nie wyrostek, a jeśli nawet, to lekarze będą wiedzieli co robić, aby nie zaszkodzić dziecku i Tobie
 
Emilia trzymam kciuki aby to nie był wyrostek. Ja też mam obecnie leukocyty kosmiczne w moczu ale najprawdopodobniej to 'tylko' cięższy stan zapalny układu moczowego - w ciąży mogą temu towarzyszyć silne bóle ...

Ona ja mam niestety, w ciąży się nie leczy, mozna tylko jak pisała Smerfeta brać Lactovaginal. Leczenie antybiotykami zaczyna się wraz z porodem, jak jest przy cc nie wiem jeszcze bo konsultacje w sprawie cc mam dopiero jutro.
 
Dziś rezonans wiec moze wiecej wyjdzie. Widziało mnie wielu rożnych lekarzy i kazdy twierdzi ze opis bolu pasuje idealnie do wyrostka :-(
jestem dosc ciężkim przypadkiem wiec rozni do mnie przychodzą i sie konsultują. Jesli to wyrostek to niestety sie sam nie polepszy. Wczoraj rozmawiałam z chirurgiem ktory miałby mnie operować jakby co i mowil ze prawdopodobnie jest to początek wyrostka wiec moze antybiotyk pomoże na jakiś czas zeby odwlec ta operacje na po porodzie.
 
Witajcie dziewczyny, jestem z watku Zakwalifikowane do programu rzadowego- dzisiaj zaczynam 12 tydzien - chcialam sie zapytac bo od paru dni czuje swedzenie w okolicach intymnych czy macie jakies sprawdzone domowe sposoby by zlagodzic swedzenie? Wizyte mam 18.11 takze jakos musze wytrzymac.

Jeszcze sie chcialam zapytac o prenatalne - generalnie robia USG 3D, a krew pobieraja zawsze? Czy jak sa wskazania? Czy ciaza po inv to wskazanie? Jakie to koszta u Was mniej wiecej?
Czytalam ze u mnie to usg 200zl echo serca 280zl, krew chyba 150zl - to wszystko robia?

Przepraszam, ze nic o Was nie pisze ale nie ogarniam.
Esiek gratuluje malenstwa.
 
Madzia i piotr ja Adę kładę ok. 20.00. Jest kąpiel, butla i odkładam do łóżeczka. Chwila moment i mała śpi. Przeważnie wstaje ok. 5 na jedzenie i zasypia zaraz.
Masz niezły hardcore jak do 2.00 musisz być na pełnych obrotach, szok :szok:

Infinity wstrzymaj się na razie z pampersami bo nie wiadomo co podpasuje :-)
Ja np. nienawidziłam pampersów Premium care bo one mają siateczkę w środku która przyklejała się do pupy jak dziecko zrobiło kupę. Miałam kilka na próbę ze szkoły rodzenia i nawet paczki nie kupiłam. Za to pampersy activ baby (zielone) uwielbiam :-)

Ewelina.br po porodzie ból kręgosłupa jest jeszcze gorszy :baffled: tragedia ! mnie po obu porodach tak bolał, że siedziałam i płakałam. Myślałam na początku, że to od znieczulenia w kręgosłup ale to nie punktowy ból, a po prostu całe plecy:szok:. Zdaje się, że środek cieżkości wraca na swoje miejsce i cała reszta, stąd ten ból

Esiek na zbicie bilirubiny dopaja się wodą z glukozą. Karmienie piersią może nasilać żółtaczkę więc się nie przestrasz :-) Kontroluj poziom cały czas. U mnie Szymon miał wysoką żółtaczkę i jeździłam kilka dni do kliniki sprawdzać poziom bilirubiny bo przy 13 już naświetlają. U nas zatrzymała się na 11,4 i zaczęła spadać. Ada miała niewielką żółtaczkę
Esiek co do karmienia piersią to ja się nie wypowiadam bo nam się nie udało ale życzę ci wytrwałości ! :* Pamiętaj,że laktacja siedzi w głowie ale jak masz się zarzynać to też bez sensu. Szczęśliwe dziecko to szczęśliwa mama :-) lenkabar dobrze pisze- na MM też pięknie dzieci rosną i się rozwijają. U mnie oboje na mm od samego początku, wyrzuty sumienia miałam trochę przy synu. Teraz już nie bo mam porównanie jak było na cycy a jak na mm :-) to zupełnie inna bajka

Emilia trzymam kciuki ! oby to nie wyrostek i nie była potrzebna operacja

Ewis a używasz jakiś wkładek zapachowych?
Ja miałam koszmar po wkładkach naturelli rumiankowych. Zmieniłam je na inne i wszystko wróciło do normy.
 
reklama
Dzieki lilka za odpowiedz. Ja szczęśliwie az tak nie mam, żeby sie bać przebywać samemu, ale w tym parku to sie niezle wystraszyłam. Najwazniejsze, ze juz mi wszystko przeszło. Trzeb jednak bardziej na siebie uważać. :))

ewis - mnie żadne domowe sposoby nigdy nie pomagały - tylko globulki od lekarza.
 
Do góry