reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Magda powiem tak - z uwagi na opinie z którymi się dotychczas spotkałam oraz doświadczenia bliskich mi osób (w tym mojej mamy) na tą chwilę przeraża mnie myśl o porodzie w którymkolwiek z Państwowych szpitali. Nie wiem też czy zdecyduje się na poród sn czy cc - myślę o sn ale nigdzie w Trójmieście nie masz gwarancji na znieczulenie - tam gdzie jest niestety obsada anestezjologów jest taka że nie zawsze się je dostaje. Jeżeli cc to raczej szpital prywatny ale nie wiem jak będzie wyglądała moja sytuacja pod koniec roku - czy będę w stanie sobie na to finansowo pozwolić ... dla mnie to bardzo trudna decyzja i nie ukrywam że na razie odpycham ją od siebie jak najdalej choć może rozsądne to nie jest :sorry:
 
reklama
Infinity, dokładnie niby oferują zzo ale tylko jeśli dostępny jest anestezjolog a na to nie można liczyć bo to jak ruletka. Ja na prywatny nie mam co liczyć nawet. Decyzja strasznie trudna...
 
Magda gdybym musiała teraz wybierać to: jeżeli naturalny to raczej Gdańsk Zaspa - minus brak znieczulenia i czasami mają przepełnienie, plusy - wszystkie mi znane osoby były zadowolone, tam gdzie z wskazań była potrzeba cc - zrobili i nie ryzykowali zdrowia/życia matki. Gdynia Redłowo dla mnie odpada na 1000%, nawet nie będę pisać dlaczego :baffled: A inne placówki w Gdańsku - niby oferują znieczulenie ale znam właśnie przypadki gdzie był 1 anestezjolog i był zajęty lub przyszedł po takim czasie że na znieczulenie było za późno, dodatkowo miałam styczność z dość skrajnymi sytuacjami braku cc pomimo ewidentnych wskazań w trakcie ...

Decyzja jest trudna bo lekarze albo polecają placówkę gdzie pracują/pracowali/mają jakieś układy albo w ogóle nic nie chcą doradzić. A my - wiadomo - każda zna opinie z otoczenia a w praktyce to i tak później ruletka - bo dla mnie 90% sukcesu to szczęście (poród bez komplikacji, dobry lekarz i położna na dyżurze - a ludzie jak to w życiu - bywają niestety różni ...).
 
Ja najbliżej mam do Redłowa, ale też nie wiem czy tam pojadę. Chociaż jak swego czasu trafiłam tam na IP to nie mogłam narzekać wszyscy byli ok, nawet żartowali i długo nie czekałam na badania. Wszystko zależy kiedy zacznie się akcja i jak szybko będzie się działa. Jak mąż będzie w domu, to pewnie pojedziemy do Gdańska, ale jak będę sama i będę musiała wezwać taksówkę to pewnie pojadę na Redłowo.
 
Foote spokojnie, z Pogórza myślę że zdążysz nawet do Gdańska i to w godzinach szczytu ;-) Rzadko kiedy wszytko dzieje się aż tak szybko ... A IP w Redłowie to inna historia i ludzie, również znam same pozytywne opinie :tak:
Też mam do Redłowa najbliżej (max. 10 minut) ale wolałabym w taksówce urodzić niż tam pojechać ;-)
 
Ostatnia edycja:
A na rozstępy coś stosujecie?
Zaczyna mnie skóra na brzuch swędzieć i nie wiem co stosować. Kuzynka mówiła żeby zwykła parafine a koleżanka że balsam palmers jest super...
 
Magda ty juz takie problemy masz?;) ja wiem gdzie będę rodzic :) tam gdzie pracuje moj lekarz , nie będę tez miała problemu tzn czy zatrudniać prywatną polozną, bo w tym szpitalu nie można, ale prawie wszystkie położne sa bardzo dobre i sympatyczne , co najważniejsze pomagają rodzącej :) ufff chociaż to mam z głowy :) tak piszecie o wózkach i aż zajrzałam na strony z wózkami i najbardziej mi odpowiada na ten moment Tako moonlight, ma duże pompowane koła, amortyzatory, tereny wokół Mnie raczej leśne no ale te wybory jeszcze dłuuuuugo przede mną narazie mam wyrzuty sumienia ze zakupiłam gazetę "Będę mamą" , ze za wcześnie


Infinity zajrzyj na wątek zakwalifikowanych !!!!
 
Ostatnia edycja:
Lenka ciesze sie że u ciebie wszystko dobrze z szyjką i z dzidziolkiem też mimo że usg nie było, jednak jest uparty ten nasz doktor. Widzisz czyli Tobie powiedział to samo co mnie. Mi też mówił zebym umówiła sie do którejś z Pań, nie wiem dlaczego akurat pań ale tak mówił tylko potem policzył ze i tak będę miała usg u Węgrzynowskiego a potem to już wizyta u niego, ale moze jak pójdziesz do pani to jakieś nowe doswiadczenie i zią pogadasz sobie na rózne tematy, a na którą sie zdecydowałaś?. Co do Zdroji to faktycznie mi powiedział zebym rozmawiał z Węgrzynowskim lub Bilarem wiec ja 29.07 porozmawiam z Węgrzynowskim zobaczymy. A o pomorzanach to ja sie tyle złego dzisiaj naczytałam że znowu jestem głupia ja to chyba zejdę na zawał zanim urodzę. Mój mąż już zaczyna cos o Schwedt przebąkiwać, dryndne tam chyba jutro i porozmawiam, a na Pomorzany i do Zdroi też sie wybiore już chyba powinnam powoli o tym myśleć? ja tak siedze dzisiaj i odpoczywam bo sie nakijki wybrałam durna i chyba kropce sie nie spodobało i teraz boli mnie troszkę podbrzusze, chyba moje dziecko zdecydowanie woli basen.

peti piękna waga dzidziolka :-).
 
Emilia gdyby epidural wplywal np zle na dziecko to uwierz mi ale w tak katolickim kraju jak Irlandia to nikt by go nie dostal.Sa kobiety ktore podobno zle reaguja po,bolami glowy i zlym samopoczuciem.Mnie lekarz mowil ze poprostu trzeba polezec troche po a nie od razu na nogi.I podobno zwykla cola pomaga :)A nawet jak sie peknie to i tak nie poczujesz.Zreszta tu tak czy tak nie nacinaja.Bedzie dobrze:tak:

Lenka fajnie ze z szyjka wszystko dobrze,to najwazniejsze.A dalej musisz duzo odpoczywac ?
 
reklama
Genna bo szpital "u mnie w mieście" to jakaś kpina... Byłam tam z krwawieniem i postanowiłam że nigdy więcej tam nie pójdę... Mój dr był ordynatorem tam i były porządki a teraz niby trudno trafić na kogoś "normalnego". Stąd ten dylemat tak wcześnie. Za miesiąc rodzą dwie koleżanki jedna w naszym szpitalu druga w Starogardzie tam gdzie teraz mój gin pracuje i wtedy mam nadzieję że będę miała świeże informacje ;)
 
Do góry