reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
To nazwisko mojej polskiej ginekolog :)
Biore Emilia wszystko co mi dadza haha.Nastawiam sie na epidiural,wszystkie dziewczyny polecaja i zachwalaja.Nawet z polozna przed minuta rozmawialam,bo dzwonilam po wyniki paciorkowca,i mowie jej ze nie jestem gotowa do porodu a ona na to zebym sie nie bala bo epidiural juz na mnie czeka :-)

A Ty myslisz o znieczuleniu?
 
Ja wlasnie sama nie wiem. Wiem tylko ze mam niski próg bolu. Wolałabym bez epiduralu, mowi sie ze jakiestam skutki uboczne jednak ma. Jakby sie źle wbili to tragedia, chociaż osobiście nie znam nikogo z problemami. Jedynie podobno duzo kobiet ma migreny po porodzie od niego. Po nim sie czuje sie tak skurczy i bardziej sie peka wiec tez nic fajnego.
Ale pewnie wezme jak juz. Narazie mam daleko. Chyba jakbym mogła to bym brała cesarkę na życzenie. Moja mama nie miała rozwarcia ze mna to moze i ja nie bede miała. Nie wiem czy to rodzinne moze byc. Teraz robia cesarkę w takiej sytuacji a w tamtych czasach robili masaż szyjki od "tylu".
 
Emilia ja progesteron odstawiłam od 11 tc ale pomalutku zmniejszajac dawki, ale jeśli ty plamisz to ja bym nie odstawiała po mojemu mozesz go mieć za mało ale to skonsuluj z ginem,
 
Emilia, ja też jeszcze biorę i lutke i duphastonu. Mam zmniejszoną dawkę duphastonu od tygodnia i dr powiedział że po mału zaczniemy odstawiać.
 
Ema gratuluję dużego, zdrowego Synka !!!!
Peti 3200 to Ty już masz pięknie "donoszone" wagowo dziecko, nic tylko czekać Wielki Dzień :))))))))

Ja po wizycie i wielkie uffffffff, bo skracanie szyjki opanowane :-) nic się nie pogorszyło przez te 3 tygodnie, nie ma zagrożenia :) mam się tylko dalej oszczędzać. Mam niewielką anemię niestety, także dostałam jakieś żelazo na receptę ale tak jest napisane że za cholerę nie wiem jak się nazywa. Jak kupię to się będę Was podpytywała czy ktoś brał i jak reagował organizm (mam nadzieję, że nie zaczną się zaparcia brrrr). USG oczywiście nie było. Ale wizytę mam jak zawsze za 3 tygodnie, dr kazał się umówić do którejś z Pań przyjmujących w Vitro- nie mam pojęcia czemu zaznaczał, kilka razy, że do którejś z kobiet :-D

Dziewczyny ze Szczecina co do porodówek, to humor miał b. dobry, ale i tak na Police mi nie chciał nic "oficjalnie powiedzieć". Oczywiście od razu doradził Zdroje lub Pomorzany. Powiedziałam, że słyszę b. dużo złych opinii o Policach, ale jeśli on mi powie, że tam jest ok to może się jednak zdecyduję.. to mi odpowiedział, że on by nie chciał, żeby dziecko jako miejsce urodzenia miało wpisane Police :-D i mimo ciągnięcia za język nie powiedział żadnego konkretu, ale wykręcał się z tych Polic chwaląc pozostałe szpitale. Zdroje wiadomo- ok. Powiedział, że tam pracuje Węgrzynowski i Bilar i że tam spoko, aaaaaa właśnie dziewczyny dlatego kazał Madzi rozmawiać z Węgrzynowskim, bo mówił, że jeśli chodzi o cesarkę to z tymi lekarzami mozna się umówić na cesarkę i Zdrojach. Mimo, że ja na dzień dzisiejszy nie mam wskazań do cesarki, mogę rodzić SN (chyba że dziecko będzie powyżej 4kg), to zrozumiałam z tego, że mogę ją mieć jeśli zechcę.
Chwalił za to bardzo Pomorzany, że opinii mam nie słuchać, bo to są stare opinie a od niedawna wszystko się tam pozmieniało, podobno jest b. dobry ordynator i dużo nowych świetnych lekarzy. (Właśnie o tym sama czytałam, że najlepsi specjaliści z Polic z jakiegoś powodu uciekli tam). Że poleca jak coś. Moja koleżanka na dniach tam rodzi z prywatną położną (za 500zł a nie 1500 jak z zdrojach) także poczekam jeszcze na jej opinię, potem pojadę na obydwa oddziały i może jednak zdecyduję się na Pomorzany
 
Emilia ja progesteron miałam odstawić stopniowo od 12tc ale z uwagi na krwiaka biorę do teraz pomimo że tydzień temu na usg już nie było po nim śladu. Po 20tc mam odstawić, ewentualnie może zostanę przy jakiejś bardzo malej dawce jak np. 1 tab. dziennie.
 
reklama
Tak czytam o waszych wyborach szpitala i ja jestem w czarnej d*** że tak powiem. U siebie mam jeden szpital który hmmm ma różne opinie. Kolejne szpitale oddalone o około 40 km czyli godzina drogi. Mój dr pracuje w Starogardzie Gdańskim i myślałam o tamtejszej porodówce niby szpital wyremontowany i wogóle cacy. W trójmieście zaś lepsza opieka neonatologiczna (bo szpitale z III stopniem). Trudny wybór.

Infinity a ty wybrałaś już jakiś trójmiejski szpital?
 
Do góry