reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Maja - kochana nie chciałam Cię straszyć. To, że mi urosła cysta i dawała takie skutki uboczne nie znaczy, że Tobie też coś urosło. Zresztą cysta nie była zagrożeniem dla ciąży jedynie dla mojego jajnika, jak zaczęła się wchłaniać to jelita dały mi spokój w 15 tc nie było już po niej śladu :-) Może być i tak, że to powiększająca się macica uciska ci na jelita mi tak przed USG lek. mówiła. Co do prowadzenia ciąży w Novum można skorzystać z takiej opcji ale ja nie wybrażałam sobie wycieczek po 300 km na wizyty, zresztą dawniej nie prowadzili i chodziłam do zwykłego gina. Nasze ciąże biologicznie przebiegają tak samo wystarczy więc dobry gin-położnik. Ze zwolnieniem nie będziesz mieć problemu - mi co wizytę lek. chciał dawać ale ja chodziłam do roboty do końca maja bo pracę mam umysłową, z uwagi na mój stan nie jeździłam na część delegacji i nie odwiedzałam sieci - robili to za mnie moi wpółpracownicy i nikt "z góry" nie miał o to pretensji. W Twoim przypadku to bym się ani minuty nie zastanawiała - L4 i koniec po co się narażać na choróbska:tak:
Gotadora- bardzo się cieszę, że jesteś w domku. Dbaj o siebie chociaż to trudne zadanie jak i tak musisz sama wszystko zrobić.
Sylwia, Misia - dziękuję Wam za info. Zastanawiam się nad nowym Chevroletem z klimą i LPG -jak wzięłabym na firmę M to zwrot Vatu plus kredyt 50/50 dałby mi swobodę finansową. Teraz patrzę na nowe lub używane C3. Hmm całkiem niedawno klepałam po "zadku" moją starą cytrynkę (teraz jeździ nią szwagier ze szwagierką) i tak mi jakoś bliżej do decyzji o jej zakupie tylko fajna wersja to jakieś 43 tys więc patrzę na używki.
 
Maja a czy Ty przypadkiem nie masz hiperki?? Jeśli masz taki bardzo wzdęty brzuch i twardy to moim zdaniem to hiperka. Powinnaś dużo dużo leżeć i dużo dużo pić. I powinnas iść do Invimedu na zastrzyk i kroplówki. Piszę tak, bo też miałam ICSI w Invi u dr Gizlera. Dopadła mnie hiperstymulacja i jeździłam na zastrzyk i kroplówki (nie płaciłam za to). W Invi nie prowadzą ciąży, więc pewnie Żórawski pożegna się z Tobą ok 10-11 tygodnia. Wiem, ze on przyjmuje też w Dolmedzie. Moim zdaniem najlepiej wybrać lekarza, który pracuje w szpitalu, w tym w którym chcesz rodzić.
 
DZIEWCZYNY KOCHANE JESTEM PO USG I JESTEM ZALAMANA :(
NA POCZATEK ROBIAC MI USG DOPOCHWOWE WYMECZYL MNIE. STWIERDZIL,ZE CIAZA JEST WYSOKO USADOWIONA,NIE MOGL JEJ ZLAPAC DOPOCHWOWO,ZROBIL PRZEZ BRZUCH I NAD KOSCIA LONOWA JA ZLAPAL,MIALAM USG Z DWOCH STRON. PRZEZ BRZUCH MOWIL,ZE SLABO JESZCZE WIDAC,A DOPOCHWOWO ZA DALEKO BY DOKLADNIE ZLAPAC I TAK: JEST PECHERZYK 20 mm(co odpowiada 7 tydz.i 1 dzien)
WIDOCZNY ZARODEK WIELKOSCI 5.98 ( co odpowiada 6 tyg.2 dni),a TRANSFER MIALAM PRAWIE 6 TYGODNI TEMU,CO DAJE 8 TYDZIEN,NIE MOGL ZLAPAC ECHA ZARIDKA TLUMACZAC TO TYM,ZE JEST WYSOKO I BYC MOZE NIE MOZE WYCZUC,APARATURA BARDZO DOBRA DO BADAN JAKIS TAM GENETYCZNYCH I COS TAM,NIE PISALAM ZE WZIAL MNIE NA LEPSZY APARAT DO INNEGO GABINETU I CO TERAZ!!!! MAM KOLEJNA WIZYTE ZA 2 TYGODNIE,TRZEBA CZEKAC,MAM DALEJ BRAC LEKI.
KOCHANE,CZY KTORAS MIALA PODOBNIE? JAKI BYL FINAL? JA SIE WYKONCZE!!!!
JAKIEJ WIELKOSCI MIALYSCIE ZARODKI W 8 TYGODNIU CIAZY? POZDRAWIAM WSZYSTKIE WAS MOJE KOCHANE. DLA MNIE TO KONIEC
 
Molla spokojnie Kochana, nie stresuj się teraz :* A nie możesz iść jeszcze do jakieś innego dr?
U mnie było tak: w 20dpt był pęcherzyk ok 7mm a w 28dpt było już serduszko i zarodek 4,7mm.
 
Ostatnia edycja:
Molla w tym tygodniu zarodek powinien byc wiekszy ale moze byc tak ze przez to ze tak wysoko usadowiony dr zle go zmierzyl. Nie czekaj 2 tygodnie tylko leć do innego lekarza za kilka dni i coś sie wyjasni. Nie trac nadziei ona umiera ostatnia, ja tez juz calkiem stracilam jak mi betka przyrastala wolno a po tygodniu niespodzianka, pecherzyk a potem serducho. Idz do innego gina bo zameczysz sie przez te 2 tygodnie

Madzielanek a jak Twoje USG???
 
Molla na pewno jest wszystko dobrze tylko po prostu ciąża jest wysoko, zarodek jeszcze malutki dlatego dr nie mógł uchwycić pracy serca. Jeżeli chodzi o wielkość to u mnie wyglądało to tak:
- 7t 4d - zarodek wielkości 12,39 mm
- 8t 4d - zarodek wielkości 17,8 mm, pęcherzyk 29,7
Musisz poczekać jeszcze te 2 tygodnie, wiem łatwo mówić to jest kupa czasu ale to oczekiwanie zostanie Ci wynagrodzone w postaci pęknie bijącego ♥ :tak:

Gotadora
super, że masz już do dyspozycji swoje łóżko :-) Dbaj o siebie, dużo odpoczywaj a będzie ok. Cieszę się, że szyjka trzyma.

Ja już po wizycie, Sebuś ma się dobrze, jest 3 dni do przodu, niezły z niego klocek, waży 2266 g :szok: a 4 tygodnie temu 1460 g. Mamusia 900 g do przodu, czyli prawie tyle co synek przybrał. Doktor powiedział, że mały rośnie na wagę urodzeniową 3500 g albo i więcej. Następna wizyta za 3 tygodnie :-) łożyska wchodzi w II stopień starzenia.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny a ja jestem nienormalna, pojechałam do sklepu i zapomniałam psiknąć o 18:00 |(wyciszam się metrelefem w sprayu), skapłam się dopiero o 20:20 :-(. Nic się nie stanie? Boże co do sekundy tego pilnowałam, nie zabrałam komórki z alarmem i taki błąd... Muszę o tym powiedzieć lekarzowi?
 
Do góry