reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
wyjasniam - mam dwojke, niezmiennie i mam nadzieje na zawsze juz tylko tyle 😂Trzecie dZiecko to najlepszs przyjaciolka mojej corki, z ktora chodzi do szkoly i ktora zawoze i odbieram ze szkoly razem z moimi szogunami 🙂

A dla Bartka jak masz budzet to polecam obrotowego britaxa - meeegaaa jest 🙂

Hehe, moze jeszcze nas zaskoczysz 😜

Budżet mam ok 3-3.5k. Majce kupulam axkid one i jestem bardzo rozczarowana tym fotelikiem. Niby w testach adac ten axkid i takata mialy najwyzsze noty, ale nienawidzę tego fotelika. Pasy sie wiecznie placza, ten przycisk do wyciagania pasów jest beznadziejnie umieszczony... Muszę teraz poszukać czegoś innego, bo drygivraz tego gówna nie kupię. Poczytam o britaxie, dzięki!


Na temat fotelików lepiej nie będę się wypowiadała 🤭 syn jeździł długo jak należy. Córka grzecznie to chyba ze szpitala wróciła, potem było tylko gorzej i gorzej. Z tego względu szybko przeszliśmy na fotelik przodem w kierunku jazdy. Za wiele to nie zmieniło, bardzo często musiałam łamać wszelkie reguły, wyjąć dziecko z fotelika i uśpić przy piersi. Wiem, wiem bezpieczeństwo itd. czasem wolałam 15 minut ryzykownej jazdy niż jazdę z płaczącym malcem. Z tego względu mało wyjeżdżaliśmy w dłuższe trasy. Całe szczęście dziewczyna dojrzała , zrozumiała i już nie mamy problemów z siedzeniem w foteliku.

Kurła córka obudziła się z lekką gorączką:( policzki czerwone. Nici z naszych sobotnich planów. Brrrr a miałam sadzić pomidory.

Oj, to jak z Majka. W 5 miesiacu życia jej sie odmieniło, akurat jechaliśmy na wakacje nad morze i tak się darła, ze nie dojechaliśmy tylko w polowie drogi w Lubuskim szukaliśmy noclegów nad jakims jeziorem 😂

Zdrowka dla was!

To ja dziewczyny zmienię temat i zapytam czy któraś z Was w ciąży borykała się z podwySzonym CRp (18) norma 5. Zostałam prdeleczona na wszelki wypadek antybiotykiem a CRp cały czas na podobnym poziomie.. ukryty stan zapalny ??? Nie chcę się nakręcać ale mi nic nie dolega , czuje się dobrze , no wiadomo dolegliwości trawienne są i ból błędów ,czasami warjuje mi puls i brak sił ale nie wiem od początku ciąży mam podwyższone crp i nawet antybiotyk nie pomógł !!!

Mi lekarz mowil, ze crp do 40 moze byc przez całą ciążę. Antybiotyk podaje sie gdy crp jest powyzej 40, bo wtedy zaczyna sie infekcja bakteryjna. Wlasnie teraz przez to przechodziłam i to samo mi tłumaczyła we wtorek internistka. W poniedziałek mialam crp 120 i wczoraj kontrola, bo jakby dalej rosło to szpital. A ja ciagle karmie piersią, wiec byłby dramat. Ale na szczęście po antybiotyku zaczęło spadać.


Szczepilyscie dzieci przeciwko kleszczowemu zapaleniu mozgu? Mi to pediatra na ostatniej wizycie proponowal.Macie jakies doswiadczenie?

Wczoraj szczepulam Majkę na ospę a ta szczepionka jest kolejna na mojej liście. Ogólnie ospa miala byc w kwietniu, w maju druga dawka a w czerwcu kzm. No ale przez choroby wszystko sie przesunęło. Kzm podaje sie 3 dawki, między drugą a trzecią jest 6 miesięcy różnicy.
Bartka na ospe i kzm bede szczepić w przyszłym roku raczej, teraz ma trochę szczepień zaplanowanych.

A ja nie za bardzo bo my ,czy teraz wy tez bylyscie na tej pozycji wyjsciowej.To tak troche jak jazda pociagiem tylko w roznych wagonach.Ja lubilam sobie poczytac o wozkach,ciuchach,porodach...jakos to mnie optymistycznie nastrajalo.I nie bolalo,bo cieszylam sie z nimi wiedzac jaką droge przeszly,no ale...🤷‍♀️

Zgadzam sie z tobą - jaką mi to dawało nadzieję, ze dziewczynom z forum się udawało. Naprawdę lubilam czytac rozkminy o wyprawkach, bo sobie wyobrazalam, ze za pół roku, moze za rok ja będę tak pisać.
 
Hehe, moze jeszcze nas zaskoczysz 😜

Budżet mam ok 3-3.5k. Majce kupulam axkid one i jestem bardzo rozczarowana tym fotelikiem. Niby w testach adac ten axkid i takata mialy najwyzsze noty, ale nienawidzę tego fotelika. Pasy sie wiecznie placza, ten przycisk do wyciagania pasów jest beznadziejnie umieszczony... Muszę teraz poszukać czegoś innego, bo drygivraz tego gówna nie kupię. Poczytam o britaxie, dzięki!




Oj, to jak z Majka. W 5 miesiacu życia jej sie odmieniło, akurat jechaliśmy na wakacje nad morze i tak się darła, ze nie dojechaliśmy tylko w polowie drogi w Lubuskim szukaliśmy noclegów nad jakims jeziorem 😂

Zdrowka dla was!



Mi lekarz mowil, ze crp do 40 moze byc przez całą ciążę. Antybiotyk podaje sie gdy crp jest powyzej 40, bo wtedy zaczyna sie infekcja bakteryjna. Wlasnie teraz przez to przechodziłam i to samo mi tłumaczyła we wtorek internistka. W poniedziałek mialam crp 120 i wczoraj kontrola, bo jakby dalej rosło to szpital. A ja ciagle karmie piersią, wiec byłby dramat. Ale na szczęście po antybiotyku zaczęło spadać.




Wczoraj szczepulam Majkę na ospę a ta szczepionka jest kolejna na mojej liście. Ogólnie ospa miala byc w kwietniu, w maju druga dawka a w czerwcu kzm. No ale przez choroby wszystko sie przesunęło. Kzm podaje sie 3 dawki, między drugą a trzecią jest 6 miesięcy różnicy.
Bartka na ospe i kzm bede szczepić w przyszłym roku raczej, teraz ma trochę szczepień zaplanowanych.



Zgadzam sie z tobą - jaką mi to dawało nadzieję, ze dziewczynom z forum się udawało. Naprawdę lubilam czytac rozkminy o wyprawkach, bo sobie wyobrazalam, ze za pół roku, moze za rok ja będę tak pisać.
ja Cie prosze- nie zycz mi tak 😛😛

Co do Britaxa to ja mam Dualfix Isize, teraz jest nowszy model. One sa do 18kg, obracaja sie o 360 stopni co jedt meeeeega wygodne, pasy nigdy sie nie zaplataly, no kocham ten fotelik, a uzywam juz od bardzo dawna. Lilka miala 100cm i nadal wygodnie tylem siedziala.Inka tez go bardzo lubi. Polecam. No i zostanie Ci hajsu na waciki, bo 3 kola nie kosztuje 🤣
Axkidy faktycznie w testach maja super oceny, ale obrotowy to obrotowy 😉
Ja tak nienawidze mojego Joie Stages, serio najchetniej bym go wypiwprzyla, tak jest niewygodny i wlasnie tez sie placza, a i miejsca na nogi jest srednio - koszmar.
 
o jezyk sie nie martw, normalne ze szybciej zalapie ten otoczenia. Ja podchodze naprawde na luzie do tematu i starsza nie ma problemu z komunikacja po polsku choc obiektywnie mowiac mowi w nim duzo slabiej niz w pozostalych dwoch. Po prostu trzeba czasu.
A co do jedzenia to mi sie wydaje ze w okolicy 18-24 miesiaca jedt jakis regres i mnostwo widziwiania, bo drugi raz juz to samo obserwuje.
Moje jedzs ogolnie super, w zasadzie wszystko albo wiekszosc rzeczy ale wlasnie w tym okresie bylo/jest slabo.
tyle ze on nigdy nie był chętny na rozszerzanie diety i nigdy obiady mu nie wchodziły. Na początku tolerował tylko słoiczki, potem gotowałam makaron i danie ze słoiczka było jako sos. Gdy przychodził kryzys zębny w ogóle odrzucał obiady i wracał do konsystencji musu i jogurtu. Teraz czasem coś zje ale najczęściej po prostu wybierze owoc albo kanapkę z żółtym serem, czasem chce spróbować coś z naszego talerza - najczęściej zje 2 łyżki czegoś i już nie chce - jak mu nałożę na jego talerz to w ogóle nie ruszy. Czasem już rwę włosy z głowy bo już nie mam pomysłów co gotować. Czasem uda mi się trafić w gusta i panicz zje ale jeśli powtórzę to kolejny raz za jakiś czas to już jest blee. Nie mamy w tej chwili pewniaków, zupy blee, mięso blee, najszybciej zje makaron z jakimś sosem ale nie każdy sos i tez nie zawsze coś co smakowało ostatnio będzie smakować za drugim razem. Najlepiej dać mu miskę owoców i jest szczęśliwy.
Chce żeby się zdrowo odżywiał ale ciężko cokolwiek przemycić a rośnie ostatnio mega szybko - ma bardzo długie nogi ale chudzina straszna - ma 11 kg
 
ja Cie prosze- nie zycz mi tak 😛😛

Co do Britaxa to ja mam Dualfix Isize, teraz jest nowszy model. One sa do 18kg, obracaja sie o 360 stopni co jedt meeeeega wygodne, pasy nigdy sie nie zaplataly, no kocham ten fotelik, a uzywam juz od bardzo dawna. Lilka miala 100cm i nadal wygodnie tylem siedziala.Inka tez go bardzo lubi. Polecam. No i zostanie Ci hajsu na waciki, bo 3 kola nie kosztuje 🤣
Axkidy faktycznie w testach maja super oceny, ale obrotowy to obrotowy 😉
Ja tak nienawidze mojego Joie Stages, serio najchetniej bym go wypiwprzyla, tak jest niewygodny i wlasnie tez sie placza, a i miejsca na nogi jest srednio - koszmar.
A do ilu on jest cm?
Bo plusem axkida jest, ze jest do 23 kg i 125 cm. Ma wkladke dla mniejszych dzieci, wiec Majka wygodnie w nim siedzi. No i sie rozkłada do spania. Jakos przy takim budżecie glupich pasów nie umieli ogarnąć.

Bartek jest z tych dużych dzieci, on juz nosi rozmiar 86/92 a Majka 98 😂 na tym etapie to ona jeszcze rozmiar 80 nosila
 
tyle ze on nigdy nie był chętny na rozszerzanie diety i nigdy obiady mu nie wchodziły. Na początku tolerował tylko słoiczki, potem gotowałam makaron i danie ze słoiczka było jako sos. Gdy przychodził kryzys zębny w ogóle odrzucał obiady i wracał do konsystencji musu i jogurtu. Teraz czasem coś zje ale najczęściej po prostu wybierze owoc albo kanapkę z żółtym serem, czasem chce spróbować coś z naszego talerza - najczęściej zje 2 łyżki czegoś i już nie chce - jak mu nałożę na jego talerz to w ogóle nie ruszy. Czasem już rwę włosy z głowy bo już nie mam pomysłów co gotować. Czasem uda mi się trafić w gusta i panicz zje ale jeśli powtórzę to kolejny raz za jakiś czas to już jest blee. Nie mamy w tej chwili pewniaków, zupy blee, mięso blee, najszybciej zje makaron z jakimś sosem ale nie każdy sos i tez nie zawsze coś co smakowało ostatnio będzie smakować za drugim razem. Najlepiej dać mu miskę owoców i jest szczęśliwy.
Chce żeby się zdrowo odżywiał ale ciężko cokolwiek przemycić a rośnie ostatnio mega szybko - ma bardzo długie nogi ale chudzina straszna - ma 11 kg
ile ma wzrostu? 11kg nie brzmi zle…
Moja ma 12,8kg przy 89cm i jest calkiem spora. U nas tez makaron, rosol i owoce to tez faworyci. Skoro malaron z sosem je to przemycaj tam co sie da i coz - cierpliwosci.
 
A do ilu on jest cm?
Bo plusem axkida jest, ze jest do 23 kg i 125 cm. Ma wkladke dla mniejszych dzieci, wiec Majka wygodnie w nim siedzi. No i sie rozkłada do spania. Jakos przy takim budżecie glupich pasów nie umieli ogarnąć.

Bartek jest z tych dużych dzieci, on juz nosi rozmiar 86/92 a Majka 98 😂 na tym etapie to ona jeszcze rozmiar 80 nosila
a to nie, ten jest do 104cm, 18kg. Nam posluzyl do 4tych urodzin. Wiem ze chcili wrpwosdzic jakas obrotowke z wiekszym zakresem wzrostowym, ale przestalam sie interesowac i nie wiem czy sie cos pojawilo czy nie.
 
My od wczoraj z Wercią w domu. Dziś cały dzień męczyłam cycki bo mam mega małe brodawki te Osłonki mnie wkurzają a ja nie umiem dobrze złapać tego dziecka żeby porządnie zassała. Grzesiek pojechał kupić laktator to trochę ściągałam małej tego mleka ale dokarmiam ją tym gotowym bebilon em w butelkach. Boję się żeby jej nie zaglodzic i żeby waga jej nie spadła. Kupki też poezja jak dla mnie po modyfikowanym normalnie Smółki a po pierwszych moich kroplach jakieś taki śluzowate z domieszką marchewki taki kolor już się wślepiałam czy to aby nie krew
 
ile ma wzrostu? 11kg nie brzmi zle…
Moja ma 12,8kg przy 89cm i jest calkiem spora. U nas tez makaron, rosol i owoce to tez faworyci. Skoro malaron z sosem je to przemycaj tam co sie da i coz - cierpliwosci.
przemycam ale jak coś włożę i mu się nie podoba to wybierze sam makaron albo wcale nie zje 😂😂 tak na przekór matce.
Nie wiem jaki ma wzrost, nosi różne rozmiary od 76 po 92 zależy jak wypada, ostatnio zmierzyłam stopę bo musimy kupic sandałki a tam 15cm 😱 największy problem ze spodniami bo jak pasuje nogawka to wszystkie mu lecą z tylka nawet te które można zwężać gumkami na guzik. Spodnie jeansowe ostatnio na szelkach nosił 😂😂😂

Opiekunka codziennie wysyła nam zdjęcia jesli coś je jestem wtedy spokojniejsza
 

Załączniki

  • IMG_5146.jpg
    IMG_5146.jpg
    175,7 KB · Wyświetleń: 55
  • IMG_5301.jpg
    IMG_5301.jpg
    91 KB · Wyświetleń: 53
  • IMG_5302.jpg
    IMG_5302.jpg
    222,1 KB · Wyświetleń: 56
reklama
a to nie, ten jest do 104cm, 18kg. Nam posluzyl do 4tych urodzin. Wiem ze chcili wrpwosdzic jakas obrotowke z wiekszym zakresem wzrostowym, ale przestalam sie interesowac i nie wiem czy sie cos pojawilo czy nie.

Dzięki, poczytam czy coś jest większego, bo to jednak fajny patent a nie męczyć sie z zapinaniem pasów...
 
Do góry