reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

W czym prać ubranka dla dzieci żeby można było też inne rzeczy prać? Zastanawiam się czy żele mydło marsylskie lub Persil extra sensitive będą ok, jest napisane, że dla dzieci, ale jakie macie doświadczenia? Chciałabym raczej uniknąć oddzielnego prania lub puszczania pralki na pół bębna.
Najlepiej poczytaj sobie opinie o składach proszków do prania. Mój syn ma alergię na proszki, od lat używam loveli. Jak tylko wypiore jego rzeczy w naszym proszku to wcześniej czy później zaczyna się etapach aż do krwi. Dążę do tego aby na początku używać delikatnego proszku z dobrym składem. Dzieci, zwłaszcza niemowlaki miewają różne zmiany na skórze i potem poszukiwania od czego to może być,, lepiej od razu proszek wykluczyc. Nie wiem do końca czy lovela ma aż taki super skład . Dzieciom zawsze piorę ubrania oddzielnie w ich proszku. Nie używam też żadnych płynów do płukania.
 
reklama
W czym prać ubranka dla dzieci żeby można było też inne rzeczy prać? Zastanawiam się czy żele mydło marsylskie lub Persil extra sensitive będą ok, jest napisane, że dla dzieci, ale jakie macie doświadczenia? Chciałabym raczej uniknąć oddzielnego prania lub puszczania pralki na pół bębna.
Ja przez pare miesięcy pralam zawsze oddzielnie. Nastawialam pranie 2 razy w tyg, nie mialam problemu z napełnieniem bebna.
Potem juz uzupelnialam naszymi rzeczami jak mi trzeba bylo, ale do teraz raczej rzeczy dziewczynek piore oddzielnie.
 
Najlepiej poczytaj sobie opinie o składach proszków do prania. Mój syn ma alergię na proszki, od lat używam loveli. Jak tylko wypiore jego rzeczy w naszym proszku to wcześniej czy później zaczyna się etapach aż do krwi. Dążę do tego aby na początku używać delikatnego proszku z dobrym składem. Dzieci, zwłaszcza niemowlaki miewają różne zmiany na skórze i potem poszukiwania od czego to może być,, lepiej od razu proszek wykluczyc. Nie wiem do końca czy lovela ma aż taki super skład . Dzieciom zawsze piorę ubrania oddzielnie w ich proszku. Nie używam też żadnych płynów do płukania.
Ja w ogóle nie piorę w proszku bo mam uczulenie na detergenty więc na początku prałam w płynach dla dzieci lovela i Jelp, później przeszłam na płyny sensitive takie z dzidziusiem na obrazku są dla alergików i dzieci, od znajomych wiem, że w Niemczech dla maluchów nie ma płynów tylko są takie sensitive więc się zastanawiam co zrobić bo w mojej sytuacji kupowanie oddzielnie to trochę bez sensu a płyny Loveli biorąc do każdego prania to wyjdzie raczej drogo 🙂
 
Ja w ogóle nie piorę w proszku bo mam uczulenie na detergenty więc na początku prałam w płynach dla dzieci lovela i Jelp, później przeszłam na płyny sensitive takie z dzidziusiem na obrazku są dla alergików i dzieci, od znajomych wiem, że w Niemczech dla maluchów nie ma płynów tylko są takie sensitive więc się zastanawiam co zrobić bo w mojej sytuacji kupowanie oddzielnie to trochę bez sensu a płyny Loveli biorąc do każdego prania to wyjdzie raczej drogo 🙂
W sumie nie wiem jak to wygląda cenowo. Cena takiego proszku pewnie 20-30 zł a wystarczy na długo. Płyn to nie wiem ile kosztuje, mam teraz i jest on bardziej "intensywny".
Poczytaj składy tych proszków czy płynów których używasz, może nie ma tam nic złego.
 
Ja w ogóle nie piorę w proszku bo mam uczulenie na detergenty więc na początku prałam w płynach dla dzieci lovela i Jelp, później przeszłam na płyny sensitive takie z dzidziusiem na obrazku są dla alergików i dzieci, od znajomych wiem, że w Niemczech dla maluchów nie ma płynów tylko są takie sensitive więc się zastanawiam co zrobić bo w mojej sytuacji kupowanie oddzielnie to trochę bez sensu a płyny Loveli biorąc do każdego prania to wyjdzie raczej drogo [emoji846]
Ja tez uzywalam tylko plynow. Z tym, ze ja piore od początku i w plynie do prania i do płukania. Do płukania mam lenor sensitive, uwielbiam go Link do: Lenor Sensitive biały Płyn do płukania 66pr DE
 
Cześć mamuski 🙂
Moja żabcia po wczorajszym usg, zdrowa i ułożona główkowo 28t2d.
Waży 1225g, ktoś ma podobna wagę swojej pociechy ?
Kolejna wizyta za 3 tyg. A za tydz jadę na 3 dodadkowe prenatalne z gotowym pendrive, mam obiecane nagranie całej wizyty mojej pociechy.
Jeśli chodzi o samopoczucie to niestety jestem na antybiotyku bo mam zapalenie pęcherza i nerek 🥺, nudności i zgaga męczą od tygodnia.
Powiedzcie mi jak u Was z przyjmowaniem acard i zastrzyku neoparin, bo mój DR chce mi ostawic za miesiąc a ja wystraszona i chyba nie bardzo chce. Od wczoraj odstawił mi już duphaston który też miałam od początku drogi...
Buziaki i wytrwałości dla wszystkich mamusiek ❤️🌺❤️
 
Termin mam na 1.05., z dolce sonno zamówiłam jedną rzecz dla dziecka na próbę i jakoś ta bawełna mi nie pasuje taka sztywna, ale za to koszule i staniki są dobrej jakości. W sumie jeszcze trochę poczekam mogę dokupić ubranka w lutym i marcu, na razie mam jeszcze co kupować 🙂
Jest sklep Pinoki.To Pl producent i ubranka sa swietnej jakosci,ja prawie wszystko tam kupowalam
 
Cześć mamuski [emoji846]
Moja żabcia po wczorajszym usg, zdrowa i ułożona główkowo 28t2d.
Waży 1225g, ktoś ma podobna wagę swojej pociechy ?
Kolejna wizyta za 3 tyg. A za tydz jadę na 3 dodadkowe prenatalne z gotowym pendrive, mam obiecane nagranie całej wizyty mojej pociechy.
Jeśli chodzi o samopoczucie to niestety jestem na antybiotyku bo mam zapalenie pęcherza i nerek [emoji3064], nudności i zgaga męczą od tygodnia.
Powiedzcie mi jak u Was z przyjmowaniem acard i zastrzyku neoparin, bo mój DR chce mi ostawic za miesiąc a ja wystraszona i chyba nie bardzo chce. Od wczoraj odstawił mi już duphaston który też miałam od początku drogi...
Buziaki i wytrwałości dla wszystkich mamusiek [emoji3590][emoji259][emoji3590]

Moja starsza corka w 28t2d miala 1125g, byla w 25centylu, moja gin byla nieco zapokojona, ze tska mala, ale potem przyspieszyla i byla ok 50-60 centyla. Finalnie urodzila sie 3090g.
Wspolczuje zapalenia, ale dobrze, ze masz antybiotyk, o nerki w ciąży trzeba bardzo dbac.
Co do lekow nie pomoge, nie bralam.
 
Cześć mamuski 🙂
Moja żabcia po wczorajszym usg, zdrowa i ułożona główkowo 28t2d.
Waży 1225g, ktoś ma podobna wagę swojej pociechy ?
Kolejna wizyta za 3 tyg. A za tydz jadę na 3 dodadkowe prenatalne z gotowym pendrive, mam obiecane nagranie całej wizyty mojej pociechy.
Jeśli chodzi o samopoczucie to niestety jestem na antybiotyku bo mam zapalenie pęcherza i nerek 🥺, nudności i zgaga męczą od tygodnia.
Powiedzcie mi jak u Was z przyjmowaniem acard i zastrzyku neoparin, bo mój DR chce mi ostawic za miesiąc a ja wystraszona i chyba nie bardzo chce. Od wczoraj odstawił mi już duphaston który też miałam od początku drogi...
Buziaki i wytrwałości dla wszystkich mamusiek ❤️🌺❤️
Mój szkrab w 27 tygodniu 1060 g a za miesiąc 2060 g😅 co do leków to aż tak długo nie brałam, luteina odstawiona w 22 tygodniu bez żadnego problemu. Teraz jestem w 34 tygodniu a maluszek jeszcze główką u góry😄 również życzę wytrwałości, będzie dobrze😉
 
reklama
Cześć mamuski 🙂
Moja żabcia po wczorajszym usg, zdrowa i ułożona główkowo 28t2d.
Waży 1225g, ktoś ma podobna wagę swojej pociechy ?
Kolejna wizyta za 3 tyg. A za tydz jadę na 3 dodadkowe prenatalne z gotowym pendrive, mam obiecane nagranie całej wizyty mojej pociechy.
Jeśli chodzi o samopoczucie to niestety jestem na antybiotyku bo mam zapalenie pęcherza i nerek 🥺, nudności i zgaga męczą od tygodnia.
Powiedzcie mi jak u Was z przyjmowaniem acard i zastrzyku neoparin, bo mój DR chce mi ostawic za miesiąc a ja wystraszona i chyba nie bardzo chce. Od wczoraj odstawił mi już duphaston który też miałam od początku drogi...
Buziaki i wytrwałości dla wszystkich mamusiek ❤️🌺❤️
Pierwsze słyszę o odstawieniu neoparinu tak w środku ciąży 😱 tylko ja nie jestem lekarzem. Brałam do końca ciąży bez wskazań, lekarz mój a potem w szpitalu (3 ostatnie miesiące ciąży spędziłam w szpitalu) nie odstawili heparyny.
 
Do góry